Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi cikkről? Hogyan jó, ill. hogyan "elvárt" szülni?

Figyelt kérdés
[link]
2013. jún. 29. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:
hát ez eléggé hosszú én nem olvasom végig.
2013. jún. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Pedig erdekes es erdemes vegig olvasni. Mondjuk a statisztikak, amikrol beszel szeretnek latni valos linket/doksit v vmit.

Mindenesetre egy biztos. Mon tenyleg kemenyen spartai a rendszer. Meg egy hires maganklinikan is a szakmajaban elismert, de 70 feletti prof szabalyai szerint szabad csak szulni. Pedig egy rakas penzt elkernek.

En Angliaban fogok szulni, sokkal szabadabb minden, a nok sokkal nyugodtabbak ugy altalaban, bar a megszokott magyar rendzer miatt a para bennem van rendesen. Hisz orvos csak akkor latott ha hazamentem es szulesnel is szuleszno lesz mellettem. Mondjuk ez utobbiban az zavar a legjobban, hogy fogalmam sincs ki, es eselyem sincs megismerni elore. Viszont a szuleszno, ha felhozom a felelmeimet olyanokat mond, amiket egy magyar orvos soha nem mondana. A csaszarnak meg csak a gondolata sem merul fel es az erzestelenitesrol is ugy beszel, hogy komolyan elhiszem tan nem lesz ra szukseg. Orvos lesz a kozelben, mert habar valaszthanek akar itthonszules vagy szuleteshaz kozul is (amit senki nem nezne ferde szemmel), azert azt nem merem bekockaztatni. Szoval a korhazban lesz orvos karnyujtasnyira, ha szukseg lesz ra. De csakis akkor. Ez vegulis megnyugtat. De ami igazan nyugtato, ahogy kezelik a szulest. A termeszetesseg, ahogy beszelnek rola. Szinte mar elhiszem, hogy kepes leszek vegigcsinalni baj es komplikacio nelkul, mert itt ez az alap. Ebbol indulnak ki...mig otthon...hat ne firtassuk.

A lenyeg, en nagyon parazok, komolyan pszicho eset vagyok, depi meg minden. De vhol az itteni hozzaallas megis azt adja, hogy bizzak.

Erdekes latni a ket rendszert amugy.

2013. jún. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem olvasom én sem végig. Túl hosszú, és h-ügyeségeket beszél.

Én kétszer szültem gyereket, rendes magyar kórházban, bár volt fogadott orvosom. Igaz ezt a kórházat sokan szidják, pl. az országban szinte az egyetlen, ahol nem adnak epidurális érzéstelenítést. Szóval valóban támogatják a természetes szülést! :)

Nem éreztem magam rosszul egyáltalán a bánásmód miatt, nem éreztem, hogy az orvos az uralma alá akarna hajtani.

A nő leigázásának része? Ugyan már. Nem az orvos a férjem, neki tök mindegy, hogy a gyerekem kitől van.

Itt is volt szülésfelkészítő tanfolyam, mindent szépen megmutattak, én nem féltem a szüléstől egyáltalán.

És olyan hamar lezajlott, hogy nem lett volna lehetőség semmilyen alternatív megoldásra.

Tudom ez itt állandó vita, hogy otthon szülés vagy kórház. Ebbe most ne menjünk bele, biztos jó otthon szülni, kényelmes meghitt. Egészen addig, amíg nincs komplikáció, én viszont nem veszélyeztetném a gyerekemet.


Mi a véleményem a cikkről? Hogy nem ajánlom senkinek. Szidja a magyar rendszert, miközben az ijedt magyar nőknek nem sok lehetősége van mást választani.

Költsünk rá milliókat, és menjünk ki külföldre szülni?


Persze nálunk is vannak méregdrága szülészházak, ahol választhatod a vízben szülést, meg a szülőszéket, meg egyebeket. Talán ennek a marketingjét olvashattuk?


Én fekve szültem, de amikor nyomni kellett felültem, a férjem fogta a hátam, illetve az ágyat is lehetett állítani. Nem volt rossz, legalább a 2 fájás közt meg tudtam pihenni.

Nekem az a véleményem, hogy nem kell félni a magyar kórházakban való szüléstől. Hívd be a férjed, az sokat segít, és akkor kedves és meghitt élmény lesz.

2013. jún. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is Magyarországon szültem kétszer, hüvelyi úton, érzéstelenítés és oxy nélkül. Háton fekve szültem meg a babát. Senki nem parancsolgatott, nem zavartak túl sokszor a vajúdás alatt. Nem voltak extra kívánságaim, nem hisztiztem, nem is foglalkoztak velem túl sokat, pedig fogadott szülésznőm és orvosom is volt.

Aki fél a szüléstől, az keressen egy olyan orvost, aki hajlandó figyelembe venni a kívánságait. Aki pedig totál természetesen akar szülni, az pedig egy olyan orvost keressen, aki támogatja azt.

Nekem biztos szerencsém is volt, de én nem éreztem, hogy a lábam között állva ural az orvos. Én azt éreztem , hogy segít, hogy biztonságban kijöjjön a babám. Meg lehet szülni egyedül is egy gyereket, de nekem jó érzés volt, hogy vannak körülöttem hozzá értő emberek. Ez már nyilván a szocializáció hatása, de hát ebben a társadalomban élünk. Azért nem szülünk az árokparton, mert kialakult a kórház intézményrendszere. Ennek van előnye és hátránya. Rajtunk is mülik, hogy mit hozunk ki belőle.

2013. jún. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs olyan hogy jó vagy elvárt szülés. Mindik azt kell szem előtt tartani ami a babának a legjobb. Ha a természetes szülés jobb akkor úgy ha a császár úgy. Ez nem fontos, csak a baba egézsége. A szülés módjától függetlenül egy nő aki életet ad egy gyermeknek anya lesz.
2013. jún. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én csak azt tudom ehhez hozzáfűzni, hogy sajnos a magyar nőket valóban bekebelezi a rendszer, hiszen próbálj csak meg otthon szülni, és utána anyakönyveztetni a babádat!

Úgy csinálták meg, hogy tutira a kórházat válaszd magyarul nem Te döntesz, és itt ez a lényeg, nem az, hogy ki mit akar választani..

2013. jún. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!