Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit érez a baba szülés közben...

Mit érez a baba szülés közben és után? Még 2 hónap van amig a babán világra jön és ha akkor vizben szülnék, az neki könyebb? És nekem, hogy jobb?

Figyelt kérdés
2013. jún. 29. 23:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem neki nem könnyebb, mert így is, úgy is át kell préselődnie a szülőcsatornán, max. annyi, hogy hasonló közegbe érkezik, mint amiben a méhben volt. De úgyis hamar kikapják a vízből, szóval ez nem hiszem, hogy sokat számít. Ez inkább anyukák kényelmére szolgál, a víz egyeseknek lehet olyan közeg, ahol könnyebben ellazulnak és jobban tudnak összpontosítani. Az viszont fontos. De, hogy neked hogyan jobb??

Megmondom őszintén, én nem akartam nagy hókuszpókuszt, gyorsan túl akartam esni azon, amin túl kell esni. A vágyam teljesült, a magzatvíz elfolyásától, rá 5 percre az első fájástól számítva 3 óra 45 perc múlva a karomban volt a kislányom. Szóval, ha akartam volna, sem lett volna idő labdán hintázni, vízben lazulni...

Én szülés előtt azt alkalmaztam, és melegen ajánlom neked is, ne is gondolkodj ezen, míg el nem jön az ideje. Nem jó ezen rágódni, nagy valószínűséggel teljesen máshogy fog zajlani, mint ahogy várod.

2013. jún. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot! :)
2013. jún. 30. 09:38
 3/9 anonim ***** válasza:
További boldog babavárást neked, aztán könnyű, problémamentes szülést, és örömteli babázást kívánok! :) Ne aggódj, minden rendben lesz veletek! :)
2013. jún. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,mi is nagyon várjuk a csöpséget! :)
2013. jún. 30. 13:20
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a babának nem sokkal könnyebb ilyenkor sem a megszületése. Esetleg ha az anya el tud lazulni, könnyebben halad, és nem hideg, fényes közegbe érkezik, hanem hasonlóba, mint ahol addig volt. Neked valószínűleg könnyebb lehet vízben világra hozni a babát, ugyanis a meleg víz izomlazító, és fájdalomcsillapító is lehet.

Off:

hol fogsz vízben szülni?

2013. jún. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A házunkhoz kijönne a szülésznö,meg itt van egy nagy medence és abban
2013. jún. 30. 20:40
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én vízben akartam szülni,kádban vajúdtam végig,de sajnos ki kellett szállnom a kádból,mert a picúrt nem tudtam kinyomni sehogy,orvosi segítség kellett. Másodszor is ezt választanám,nekem nagyon jó élmény volt a szülés,de otthon nem merném,ez kórházban volt.
2013. jún. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

én is vízben vajúdtam, és szültem is! a kádba pottyant a kislányom, és igen, azonnal kiemeltem a vízből, de nagyon szép volt az egész! eleve szeretek fürdeni, így sokkal könnyebb volt a fájásokat átélni, a szülésznő gyertyákat gyújtott és a párom a derekamat locsolta meleg vízzel (négykézláb voltam a kádban). észre sem vettem, amikor az orvosom megérkezett, és aztán nem is kellett semmit csinálni, csak adogatta nekem a vizemet, amikor nyúltam érte, és lehajtotta a fejem, meg mondta, hogy "meg tudja csinálni!" persze efelől nem voltak kétségeim, de jól esett hallani. :) csodálatos volt, amikor megláttam egy apró kis rózsaszín babácskát a vízben, egy másodperc volt csak az egész, de olyan élénken emlékszem rá a mai napig. (három hónapos a kislányom.)

szerintem az a lényeg, hogy te a lehető legkellemesebben érezd magad, és akkor a babádnak is könnyebb lesz. de azt majd úgyis érezni fogod, hogy mi lenne számodra kényelmes. :)

2013. júl. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ja, és Budapesten a Szent Imre kórházban szültem így.

(előző)

2013. júl. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!