Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés utáni depresszió! Ki...

Szülés utáni depresszió! Ki hogyan lábalt ki belőle, mire múlt el? Befolyásolta a szoptatást?

Figyelt kérdés

2013. júl. 3. 10:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon szép terhesség után borzalmas szülésem volt (sürgősségi császár, sikerten gerincközeli érzéstelenítés stb.).

3 hetes volt a fiam, amikor már biztosan tudtam, ez nem múló rosszkedv, sokkal több annál.

Annyiban feolyásolt a azsoptatást, hogy nemigen tudtam enni, így kevés volt a tejem, szegény gyerekem 0-24-ben a cicimen lógott.


A gyerekorvosunk nagyon tapasztalt, azonnal látta hogy baj van, kétnaponta jött hozzánk, sokat beszéltetett, sírtam sokat, az jót tett. Aztán szoptatási tanácsadót is hívtam, minden áldott nap beszéltem vele, kb. egy hét után mondta, hogy kérnem kellene szakszerű segítséget.


Így jutottam el a Vadaskertbe Dr. Frigyes Júlia pszichiáterhez, akinek ez a szakerülete. 10 alkalommal jártam nála, kb. 90%-os gyógyult voltam, amikor befejeztük a terápiát. Szerencsére nem kellett gyógyszert szedni, így nem apasztották el a tejemet, tudtam szoptatni 11 hónapig.

Kb. fél év volt, mire teljesen meggyógyultam.

Nagyon sokat segített, hogy a környzetem nem bagatellitzálta el a dolgot, anyukám, anyósom, mindenki segítő és megértő volt.

2013. júl. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
...befolyásolta a szoptatást...
2013. júl. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
44%

Szia,első kislányomnál kb. egy évig tartott, az első fél évben csak sírni hallottam, be voltam zárva szinte a lakásba,mert sehol nem volt jó neki, ordított a babakocsiban,autóban,hintában stb.. mindenhol

aztán mikor elkezdett mászni jobb lett a helyzet, 10 hónaposan már eljártunk homokozni a játszótérre,és mikor elindult,onnantól kezdve elmúlt a depi,mert nem sírt hanem lekötötte magát,lehetett vele mozogni, egy éves koráig szoptattam

Most a 2. kislányom fél éves,nem volt annyira sírós mint az első lányom,de azért itt is kijött a depim,mert meg vagyok kötve a szoptatás miatt,nem igen tudok elmenni kikapcsolódni,mert 3 óránként szoptatom, délutáni kajcsit már kiváltottunk egyet,de nem igen haladunk a többivel, most már forog össze vissza,kezdi felfedezni a dolgozat,viszont nem mehetek ki a szobából,mert ordít,ha nem lát,szóval nem olyan súlyos a depim mint az elsőnél,de most is van, férjemet alig látom annyit dolgozik,nagyszülők felénk se néznek, bízom benne,ha ő is elindul minden jobb lesz

egy biztos nem szeretnék több gyereket,mert még egyszer nem akarom ezt az egészet végig csinálni

2013. júl. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudtam enni,mert nemvolt étvágyom ,igy sok tejem sem.ennyiben befolyásolta.

Én nekem akkor mult mikor a lányommal már konnyebb volt.10honapossan felàllt,kitudtunk menni a levegore babakocsi nélkul is kicsit.naprol napra jobb lessz.

2013. júl. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!