Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy tudnám eltüntetni a...

Hogy tudnám eltüntetni a múltból eredő dolgokat?

Figyelt kérdés

Már jó pár éve depressziós vagyok, pánikbeteg és még igen sok más bajom is van aminek nem tudom nevét, de mindegy is.

Ki akarok "gyógyulni" ezekből a bajokból, kis is tudtam még nyáron ideiglenesen, tudom hogy képes vagyok rá mindenféle pszichológus és gyógyszer nélkül. Viszont ez a jó párév tönkre tette az egészségemet, és az idegrendszeremet is, maradandó nyomokat hagyott. Emiatt Novemberben megint visszajött az összes baj. Nem telik el úgy nap, hogy ne lennének igen erős rosszulléteim. Rájöttem hogy hiába próbálom megszüntetni ezeket a bajokat, amíg ezek az emlékek "szövődmények" megakadályoznak ebben. Hiába próbálkozok, mintha egy burok lenne az agyamon, amit ez a sok év hátrahagyott és megakadályozna abban hogy kitörjek ebből a dologból. Nem tudom kitörölni ezt az agyamból, nem tudom megszüntetni, és hiába próbálok bármit tenni, ez megakadályoz ebben, ha sikerül is egy kis időre kitörnöm a dologból, akkor megint előjönnek ezek a régi dolgok, amit a múlt okozott és kezdődik elölről.Hogy tudnám ezt megoldani?

Valaki volt már hasonló helyzetben? Tudna valaki segíteni valamit? (Remélem nem fogalmaztam érthetetlenül)


2011. dec. 18. 22:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Valahogy ezekkel a dolgokkal kellene szembenezned. Nem elfelejtened vagy kitorolnod, hanem tul kell tenned magad rajta. Biztos komolyabban megbantott a multban par ember, meg kellene probalnom vele megbeszelned a dolgokat es megbocsajtani. Biztos vannak a panikbetegseg miatt felelmeid is, pl magassag, melyseg, gyorsasag. Probald meg ezeket is lekuzdeni, ha van ra lehetoseged. Semmilyen szomoru, gondolkozos, komor filmet ne nezz, csak romantikus vagy vigjatekot, film vagy sorozat. Probalj meg muveszkedni is, az is segit. Rajzolj, fess, irj, zenelj, mindegy mit, csak tudat alatt is add ki magadbol.

Hany eves vagy?

2011. dec. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Az emberekkel úgy nincs baj, inkább a család az ami kissé problémás, de ez önmagában nem okozott nagy gondot soha.

Pánikbetegséggel kapcsolatban meg, nem is maguktól a dolgoktól félek amik előidézik, inkább magától a rosszuléttől. Régen még ilyen "normális" pánikrohamaim voltak, magas pulzus halálfélelem stb... Egy idő után rájöttem hogy "csak az agyam szórakozik velem" és így nem okozott olyan nagy gondot. Viszont November óta teljesen mások ezek a rohamok, nem vagyok öntudatomnál nem vagyok magamnál, nem tudom kontrollálni magam, és más se tud megnyugtatni hiába van ott valaki, nem is érzem hogy ott van minden csak úgy történik és nem tudok semmit tenni ellene, olyan mintha "köd" lenne a fejemben, minden egyes alkalommal azt érzem meghalok. És minden nap van valami hasonló. Tönkreteszi az egészségemet és az idegrendszeremet is, nem tudom rendesen élni az életemet ezek miatt. És tudom hogy ezt a rendezetlen "dolgok" okozzák az agyamban, de nem tudok ezekkel semmit se csinálni.Pontosabban még nem tudom mit csináljak.

Amúgy 16 éves vagyok.

2011. dec. 18. 22:53
 3/15 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben vagyok én is:/Nem vagyok kibékülve a múltbéli dolgokkal,pánikbeteg is vagyok. Elvileg ha szembenézel a dolgokkal az segít...Én speciel nem tudom ezt megtenni,szóval próbálok felejteni; ha meg előjönnek a dolgok, próbálom levezetni a feszkót (sport,zene,stb)

A múltbéli dolgokról tudnál írni pontosabban (akár privátba is)?

2011. dec. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

Múltbéli dolgok = megszakadt, vagy ki nem bontakozott kapcsolat.

Ezt mindannyian tudjuk, de mégis megy a finomkodó ködösítés.

2011. dec. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Hosszadalmas lenne ezeket leírni, és nem is tudnék meg nem is akarnék mindent. Gondoltam így egyszerűbb lesz.
2011. dec. 18. 23:22
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

Irigylem a naivitásodat. Sajnos ezeket a dolgokat akkor is szinte lehetetlen felszámolni, ha rendkívül specifikusan elmondod egy szakembernek, hónapokon vagy akár éveken keresztül.

A múltbéli sérelmeidet és azok utóhatásait nem tudod akaratlagosan felülírni, viszont ha az értékrendedet átalakítod, akkor a múltad is más megvilágításba kerül. A kérdés, hogy képes vagy-e a szemléletváltásra.

De a lényeg, hogy kielégítő válasz n.e.m. l.é.t.e.z.i.k.

2011. dec. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

A te szemléleted szerint csak szakemberrel megoldható. Számomra ez a naív hozzáállás.

Ugyan a hozzászólásodnak vajmi kevés haszna volt,(már bocsánat) de köszönöm hogy segíteni próbáltál.

2011. dec. 19. 00:09
 8/15 A kérdező kommentje:
A fő problémák itt nem értékrendekkel vannak.
2011. dec. 19. 00:10
 9/15 A kérdező kommentje:

"A te szemléleted szerint csak szakemberrel megoldható. Számomra ez a naív hozzáállás. "


Ezt a sort felejtsd el, félreolvastam amit írtál.

2011. dec. 19. 00:12
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha már ilyen hamar tudni véled, hogy mi a hasznos válasz és mi nem, akkor korlátok közé szorítod magad. Ezen kéne elgondolkodnod. Próbálj elvonatkoztatni attól, hogy ezt én mondtam.
2011. dec. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!