Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Csak nekem tűnik úgy, hogy az...

Csak nekem tűnik úgy, hogy az orvosok előszeretettel adják az oxitocint? Alig tudok olyat akinek természetesen ment minden. Nektek miért volt szükség rá, ha kellett?

Figyelt kérdés
2013. júl. 5. 21:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nekem azért adtak, mert szivárgott a meconiumos magzatvíz.

Nem csinált brutális fájásokat, szerencsére nagyon könnyen szültem.

2013. júl. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták ez erősíti a fájásokat és hamarabb megszületik ezáltal a baba.
2013. júl. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom melyik jobb, az "elviselhető" fájások a természet ütemében vagy hogy minnél előbb megszülessen. Igen én is úgy tudom, hogy erősebb oxival a fájás. Persze vannak vészhelyzetek, akkor megértem.
2013. júl. 5. 21:23
 4/13 anonim ***** válasza:
Császárom volt nekem azért adtak utána oxitocint h hamarabb húzódjak. :) De ez megint más mint amiről te beszélsz. :)
2013. júl. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem nem adtak, tök természetes ütemben szültem, nem sürgetett senki, épp ezért is választottam a dokimat.
2013. júl. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem azért kellett mert túlhordtam a babát viszon fájásom abszolute nem volt. Nekem nem erősítette a fájásokat, szinte alig éreztem. Harmadik baba volt. Az első kettőnél magától indult meg, csak burkot kellett repeszteni.
2013. júl. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Elsőnél kaptam, akkor azt hittem igaza van a dokinak, hogy siettetni kell kifele a babát- de ez is olyan egy helyzet- hiába olvas, tud az ember elméletben a szülésről sokmindent- mikor ottvagy, első szülésnél, amit mond a doki, rögtön beleegyezel.... Persze tanultam is belőle, mert az elsőnél sem számított volna, ha szépen fájdogálok még 2-3órát és úgy megszülök, minthogy brutál-hajtépős 1órás fájás után kinyögöm magamból a gyereket....Utólag visszagondolva nem kértem volna, de hát ez van.


2-3.szülésemnél semmi beavatkozás nem volt- kivéve, hogy már aktívan ment a szülés és nem repedt a burok és azt megrepesztették- de nem fájt. Itt már se infúzió, se gátmetészés, se hasbakönyökölés semmi nem volt. Sokkal jobb is volt- és a két szülés feleannyira nem fájt, mint az első. :))

2013. júl. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
39%
én ezért szavazok a császárra. akkor legalább tudom előre, mi fog történni, mi miért van úgy, fel tudok készülni, nem vagyok kitéve az ügyeletesnek, aki esetleg még le akarja gyorsba zavarni a szülésemet, hátha kap egy borítékot, és ez miatt belémnyomja az oxit... sajnos az esetek többségében nem lenne rá szükség, csak az orvosok kényelme miatt van (ugyan úgy, ahogy a háton fekvés is)
2013. júl. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
fájásgyengeség miatt kaptam. Gyorsabb nekem aztán nem lett semmi, még a beadás után is 8 óra volt, az az igazi falkaparós.
2013. júl. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Elfolyott a magzatvizem, utána 10 órát voltam a szülőszobán... 1 ujjnyira voltam tág, nem tágultam, fájásgyengeségem volt. 10 óra után kötötték be az oxitocint, rögtön jöttek a nagy fájások, kapartam a falat, 2 óra múlva megszületett a kisfiam. Úgyhogy örültem hogy kaptam :))
2013. júl. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!