Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon félek a szüléstől...

Nagyon félek a szüléstől gyerekkorom óta, már-már betegesen. Hogyan lehet ezt a félelmet (fóbiát) leküzdeni?

Figyelt kérdés
Ez azóta (gyermekkor) semmit sem változott, sőt talán erősödött is. Szeretnék gyereket, de annyira félek, rémálmaim is vannak, nem tudok szabadulni tőlük. Már arra is gondoltam, ha meg lehet beszélni, akkor császár, bár tudom, hogy ezt így ebben a formában sokan ellenzik. Hogyan lehet ezt a félelmet leküzdeni? Már 30 éves vagyok, boldog kapcsolatban élek.
2008. jún. 24. 14:00
 1/9 anonim ***** válasza:
menj el pszichológushoz, ő talán segít. ha nem oldod meg ezt a problémát, kínszenvedés lesz a terhességed! elveszik a boldog babavárás öröme.
2008. jún. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én is nagyon félek pedig nálam a negyedik gyerek jönn. 7 éve szültem és nagyon fájt ha arra gondolok hogy mennyire fájt akkor mégjobban elkap a félelem, és amikor meg tudtam hogy ujra terhes vagyok nagyon megijedtem és arra gondoltam hogy inkább császározanak, egy hete voltam a korházban a (lepény véget) és 2 nap allat 27 császár volt és amikor megláttam azokat a nöket hogy mennyit szenvednek egyböl haza jöttem a saját felelöségemre. Most 39 hetes vaghyok és arra kérem az istent hogy ne legyek császáros. ne félj mert már sok fájdalom csillapitok vannak
2008. jún. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha ennyire régóta és ilyen szinten rettegsz tőle,akkor tényleg jó lenne beszélned egy orvossal.Főleg ha ez miatt nem mersz teherbe esni.Nők milliói túlvannak rajta naponta a világban.Régen is szültek nem ilyen körülmények közt,mint mostanában.Meg lehet beszélni a császárt is magánkórházban mindenképp,de az többe kerül.Szerintem beszélj egy orvossal ha ez miatt nem vállalsz még gyereket.
2008. jún. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot!
2008. jún. 24. 14:25
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is nagyon féltem régóta a szüléstől, sőt, mondhatni undorítónak találtam, sőt, a terhességet is. Nem tudom, miért. Mikor teherbe estem, elkezdtem jobban érdeklődni, és most már sajnálom, h miket gondoltam erről a csodálatos dologról. Ha már "benne leszel", hidd el, megváltozik a véleményed. Sok sikert!
2008. jún. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!


A szüléstől sztem az is fél, akinek 10 gyereke van...Én is rettentően féltem. Az első elég nehéz volt. A másodiktól is rettegtem. De majdnem nevetve csináltam mindent, olyan könnyű volt. 4 óra alatt megvolt, bár voltak kisebb fennakadások. De félve gondolok a harmadikra... Vajon az is nehéz lesz? Most mindenkinek azt mondtam könnyű volt, stb. Aztán lehet a harmadiknál annyit szenvedek, majd mint az elsőnél...

2008. jún. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kérj EDA-t, ezt erre találták ki.
2008. jún. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem is menj pscihológushoz,ha ennyire rettegsz.Ő biztosan tudna segíteni.Természetes félelem mindenkibe van szerintem.Én mára vagyok kiírva a 3-ik gyerekemmel,nem mondom,hogy nem félek,de szeretném már nagyon a karomba tartani,és ez legyőz minden félelmet.Császárt ne akarj,írtó rossz.A másodikkal sajnos császároztak,szörnyű volt.

Még szerencse,hogy szültem már simán is,mert akkor most rettegnék én is.Ha nem lesz komplikáció,akkor hagynak simán szülni.Szerintem egy nő életébe ennél gyönyörűbb élmény nincs,mint amikor meglátod az ujszülött gyereked rögtön ahogy kibújik.Semmihez nem hasonlítható.

Én nem is a fájdalomtól félek,hanem hogy minden rendbe legyen,és mindketten egészségesek maradjunk.



Minden jót,üdv

2008. jún. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tényleg ez a megoldás.Én is voltam szülőszobán és a szülésznő úgy istenítette az edát, mintha mindenki csak ezt szeretné.Én természetesen szeretnék szülni, mondom most, aztán hogyha tényleg nagyon fog fájni akkor jöhet a szuri a gerincbe.

Edával szoktak császározni is képzelheted, hogy semmit nem érzel majd csak az utolsó toló fájásokat és ennyi.De azt meg túl lehet élni, hiszen csak pár tolófáj és ott a baba.

2008. jún. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!