Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha faros a baba és a dokim...

Ha faros a baba és a dokim nem vállalja a természetes szülést akkr ha beindul a szülés vajon mennyire kell sietni a kh-ba?

Figyelt kérdés
MOndta ha nem fordul meg programozott szülésünk lesz 16-án,de ha beindulna,tehát elmegy a magzatvíz stb..fájásoklennének,akkor mennyi időm bvan ,gondolom akkor nekem jobban kell sietnem a kh-ba ha azonnali császár lesz nem?37hetes kismama
2008. jún. 25. 16:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Akár a fájásokkal kezdődik akár a magzatvízfolyással.

A lahatő leghamarabb indulni kell és hogyha van vélemény írva a császármetszésről azt is kell vinni.

Nálam legalábbis így volt.

2008. jún. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%

Szia. Nekem azt mondta a doki, hogyha 5 percesek a fájásaim akkor még nyugodtan elmehetek zuhanyozni, készülődjek nyugodtan. De ha elment a magzatvíz azonnal induljunk a kórházba. Nem azért, hogy olyan gyorsan "kipottyanhat" a baba, hanem mert már nem védi a magzatvíz és nehogy valami baj legyen.

Üdv, 37 hetes kismama

2008. jún. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ha netán 16.-a előtt beindulna akkor gyorsan kell menned, mert ha beül a szülőcsatornába, akkor nehéz lenne császárt alkalmazni, de császárra előbb be szoktak hívni 2-3 nappal és addig még mész és látják a helyzetet, lehet benttartanak, ha arról van szó..nem igen szokott előbb beindulni, mert a császáros-farfekvéses babák nem nagyon akarnak normál úton elindulni..ezért van szükség programozott szülésre.
2008. jún. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
A második válaszolónak irom, hogy lévén farfekvéses babáról van szó, nem jó ha addig vár a kismama, mert nem szeretnék, ha hüvelyi uton születne, ugyanis a test nagyrésze könnyen kicsúszik, csak épp a baba feje marad bent és megfulladhat..ezért kell az első fájásoknál elindulni, ha továbbra is faros, akkor még el lehessen végezni a császárt időben!!-A kérdezőnek írom, ne aggódj, de ha olyat érzel indulj minél előbb!!Amit a második válaszoló írt az fejvégű babákra vonatkozik!
2008. jún. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

A császárnál is jó, ha normál módon indul a szülés. A fájások kezdetétől még bőven van sok sok óra, mire szülés lenne, tehát rohanni nem kell. Álljon be egy rendszer a fájásokba, akár 10-8 percesek, akkor már lehet menni, de ráérsz később is. Szerintem nem igaz, hogy ha beáll a baba a szülőcsatornába, nem lehet császározni, hisz hány császár van hirtelen szülés közben...

Amúgy faros babát is meg lehet szülni, sokan nem császároznak ezért, csak ha úgy látják szülés közben, hogy kell. A baba meg sokszor csak az utolsó pillanatban fordul meg.

De ha a vized folyna el, akkor tényleg irány a kórház (persze itt is lezuhizhatsz, elkészülődhetsz, nem kell fejvesztve rohanni)

2008. jún. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az vagyok akit lepontoztatok!

Az unokatestvérem a szülészeten dolgozik és konkrétan ilyen esetekről faggatam múltkor, mert félek a császártól és azt mondta , ha a baba a szülőcsatornába kerül fenékkel, mivel ott minden csúszik hamar megszülethet , csak ha nagy a feje és nincs megfelelő tágulás akkor a feje bent maradhat és sürgősen olyan eszközökhöz kell nyúlni amit a mamák nem nagyon kedvelnek....tehát azt az esetet próbáltam levezetni, ami a legrosszabkor történhet, mert annál már csak könnyebb lehet, de ez miatt szokták a császárt. De mindegy akkor indul mindenki amikor akar..és ne pontozz le amiért más a véleményed, nem tudhatod, hogy a kérdezőnek melyik a hasznos.Nem mondtam hogy rohanni kell, hanem minél előbb! Ennyi a többit a doki tudja.

2008. jún. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.a dokim azt mondta a feje beszorulhat és oxigén hiány léphet fel-károsodhat a pici,rosszab esetben fulladás- és ezért programoznak ha nem fordul be addig.Ha már a szülő csatornában van ,nem császározzák ezt is kérdeztem,akkor a természetre vagyunk bízva,na ezt n emakarom ezért tettem fel e kérdést.Nem tudom befektetnek e hamarabb napokkal előbb-nem hiszem,mert a benntartózkodásra is azt mondta a dokim,hogy nem feltétlen kell tovább bennt maradni ha császároznak.Amúgy azért sem érteném ,hogy minek bennt lenni hamarabb napokkal,mert ha nem akar kijönni és nincs gond csak foglalnám a helyet,sztem nem is maradnék,saját felelősségre bemegyek ha érzem nem jó,de valószínű nem lesz ilyen-ill.ne legyen.Azért programoznak ilyenkor ,mert valami oka van,hogy nem ön ki a baba és ahogy az egyik hozzászóló is írta nem nagyon akar kijönni sem a faros baba...nem is nagyon vannak jóslóim,pedig a 38hétbe léptünk:)Na mindegy remélem idejében felismerek mindent és semmi gond nem lesz,de természetesen a baba érdekei az elsők.
2008. jún. 25. 21:19
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia, nálunk is ez a helyzet, és én a 16át a te esetedben elég késői időpontnak találom, nem tudnál valaki más dokival is beszélni? a progr. császárnak épp az lenne a lényege, hogy ne legyenek fájások, mert akkor már lejjebb kúszik a babád. Itt a 39. hét elején csináljá ezt, tehát 2 héttel a kiírt időpont előtt.
2008. jún. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Eddig meg voltam elégedve a dokimmal ez nemis jutott eszembe,de mamegyek hozzá és megkérdezem ezt is.KÖszi a figyelemfelhívást:)

De lehet azért vár,hogy hátha befordul még..

2008. jún. 26. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!