Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki hogyan? Hányadik héten...

Ki hogyan? Hányadik héten Szült? Honnan tudtad hogy ez már a szülés? Minden apróság érdekel! Milyen volt a szülés? Mekkora volt a babátok cm kg?

Figyelt kérdés

Én 39 hetes kismama vagyok és nagyon izgulok hogy milyen lesz a szülés.Első baba és nem tudom honnan fogom tudni hogy mikor kell menni a kórházba.

Előre is köszönöm a válaszokat.


2013. júl. 18. 11:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

39+ 5 hétre szültem. Elfolyt a magzatvíz és bementünk a kórházba. 14 óra múlva lett baba. Oxi, meg EDA, meg mindenféle lazító injekció, kézzel tágítás. Gondolhatod... Nagyon durva volt. Tudtam, h fáj, de ennyire... :)

3890 g és 56 cm volt a baba. :)

2013. júl. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
37.héten ez kisebb takarítást csináltam, nem megerőltetőt, már nem is bírtam volna úgy, nyár volt és meleg. Este elmentem tusolni és összeestem a fájdalomtól, azonnal rohantunk a kórházba, ahol bent kellett maradnom. Faros volt a babám. Császárral született volna mindenképp, így 38.hét végén született, 3500g és 50 cm volt, 10/10 apgar értékkel. Ha elkezdesz görcsölni, akkor menj tusolj le, nem forróval, csak meleggel, ha azzal erősödik, akkor indulhat a szülés. 15 perces fájásokkal már érdemes menni (akkor indultunk), vagyis elindulni. Probléma mentes, könnyű szülést kívánok, és persze jó egészséget! Minden rendben lesz, ne aggódj! :)
2013. júl. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
67%
Nekem a 39. héten indult meg a szülés. Egy hétfői nap volt, pont mentem 11-re NST-re és olyan furcsán éreztem magam.Mintha meg akarna jönni olyan pici görcsökkel indult. Nem tudtam, hogy mi ez, de azért anyukám elkísért az vizsgálatra, biztos ami biztos.Ott amíg vártam erősödtek a görcsök, de nem volt annyira vészes még.Simán nevettem mellette.:) Bementem jeleztem, hogy fájdogál a hasam és nem tudom, hogy ez már fájásnak számít-e. Az NST kimutatta, hogy enyhe fájások.Az orvosom bejött és csinált még egy NST-t.Majd úgy engedett haza, hogy ha erősödnek vagy elmegy a magzatvíz jöjjek.Párom bejött értünk, mert ez az egész elhúzódott egészen fél3-ig.Hazaértünk nekem már elég szép kis 5-7 perces fájásaim voltak.Lezuhanyoztam megborotválkoztam alulról és képzeld még hajat is mostam :D. 7 óra körül úgy döntöttem, hogy induljunk.Ekkor már 4 percenként jöttek a fájások.Beértünk megvizsgáltak 1 ujjnyira voltam nyitva. Felvettek a szülőszobára.Le kellett zuhanyoznom eközben elment a nyákdugóm. Páromat hazaküldték, mert, hogy ebből még nem lesz baba csak reggel.Hát nem így lett. Nagyon hamar kitágultam 3ujjnyira ekkor hívtam a párom és a közreműködésével 10óra 10 perckor 3 nyomással megszületett a kislányunk. Én könnyű gyors szülésként éltem meg és csodálatos élmény volt.:) Könnyű szülést neked és ne izgulj minden rendben lesz!
2013. júl. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
52%
Ja és burokrepesztésem volt, mert nem folyt el a magzatvizem
2013. júl. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Méhszáj elégtelenséggel kerültem be a 33. héten, ami egy sztk-s rutinvizsgálatnál derült ki, semmit se éreztem. Közölték, hogy hazamegyek a cuccaimért, és irány a kórház, de úgy készüljek, hogy onnan csak gyerekkel megyek haza. Jól be is szemeteltem, de ott megnyugtattak, hogy ha betartok mindent, akkor 3-4 hétig kihúzzuk még, kórházi felügyelet alatt. Aznap éjjel (fél egy körül) arra ébredtem, hogy nagyon pisilni kell, hát felkeltem, de már folyt is, bele a papucsba. Gondoltam, de jó, szégyenszemre bepisiltem itt a kórházban. Kimentem a mosdóba, hát látom, véres a bugyi. De fájdalom semmi. Letusoltam, és szóltam az éjszakás nővérnek, aki hívta az orvost. Amíg megérkezett, újból elmentdm pisilni, majd ezután megint ömlött a lábam szárán a víz, és nem bírtam visszatartani. A doki közölte, hogy szivárog ugyan kicsit a magzatvíz, de fürödjek meg, és feküdjek vissza, csak bepisiltem. Úgy beszélt velem, hogy elsírtam magam. Erre megkérdezte, hogy leküldjön-e a szülőszobába? Mondom, igen. Ahogy felálltam a vizsgáló asztalról, megint ömlött. Na, a szülőszobán már tök jófej volt mindenki, megállapították, hogy elindult a szülés, de 72 órát benn tartjuk a babát, kapjuk a tüdőérlelőt, meg a késleltetőt. Ctg-re raktak, figyelték a szívhangot, minden rendben. Fájás elviselhető, még aludni is tudtam. Aztán kora délután, fél egy felé jött egy iszonyat "kakilni kell" érzés, és fura fájdalom egyben. A szülésznő megnézte, és közölte: rögtön szülünk! Gyors telefon apucinak, át a másik ágyra, és mérjük az idöt, hány percesek a fájások. Volt 2-3 értelmes fájásom, és már nyomhattam is. 13.07-kor világra jött a lányom, apuci épp, hogy megérkezett. 33. hétre született, 46 cm és 2150 g. Teljesen egészséges, majdnem két éves nagylány.
2013. júl. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
40+3-ra, nem gondoltam, hogy szülés lesz belőle, ugyanis semmi jele nem volt. Aktuális volt egy vizsgálat reggel, majd délutánra ismét visszahívtak. Akkor már nem engedtek haza. 3 ujjnyival mentem be, fájás nélkül szülőszobára. A gép szerint voltak csak, de nem is voltak igazán rendszeresek. Kb 1 óra múlva rendeződtek. Aztán burkot is repesztettek. Mindennel együtt nem volt 3 óra, hogy a baba megszületett. 3 kg 50 centis kisfiú, a vágást nem úsztam meg, de nem is éreztem. A varrás nem volt kellemes. Fájdalomcsillapítóra nem volt idő, és oxy-t sem kaptam, egyedül egy méhszájlazítót adtak a tágulási szakasz végén. Összességében igencsak pozitív élmény volt.
2013. júl. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

3 fiam van.

1:3650g-52cm- 39+6napra született simán,magától indult

2:3800g-52cm- 40+1napra született simán, magától indult

3:3600g-53cm- 40+5napra született simán, de nem indult ezért indították burokrepivel.

Fogod érezni a fájásokat ahogy sűrűsödnek és egyre erősebbek lesznek. Nekem az elsőnél megrepedt a burok és szivárgott a magzatvíz.

Nyugi!!! Könnyű és gyors szülést kívánok!!

2013. júl. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

36. héten megrepedt a magzatburok. Épp kijöttem a zuhanyozóból, és leguggoltam kihúzni egy fiókot a fürdőben, egy kis pattanást éreztem belül, aztán kicsorgott némi magzatvíz. Rögtön bementünk a kórházba, jó alaposan megvizsgáltak, akkor kezdődtek a fájások, este 11 körül. Reggel 7 után született meg a kisfiam 51 centi és 3100 gramm volt. Kértem epidurális érzéstelenítőt, mivel nem akart tágulni a méhszáj, így nem lehetett tudni, meddig húzódik. Csak a harmadik adag hatott, addig kegyetlen volt, de utána már csak nevetgéltünk a férjemmel meg a dokival, bár nagyon kimerült voltam. Szerencse volt, hogy megindult a szülés, mert volt a köldökzsinóron egy csomó, és ha nőtt volna még egy kicsit a babám a pocakban, akkor megfeszül a csomó, elzáródik és megfulladt volna.... Gátmetszés nem volt szerencsére, így nem kellett a sebbel is utána szenvednem. Mikor az első napokban húzódott össze a méhem, az nagyon fájt, erősen görcsölgetett a hasam. Az aranyerem is kijött a szüléskor, ez is iszonyúan fájt, nem tudtam ülni napokig.


Ne izgulj, tudni fogod, mikor kell menned, de ha bizonytalan vagy, akkor inkább menjetek be a kórházba, legfeljebb hazaküldenek:) Közben meg nem lesz időd izgulni:) Sok boldogságot a kicsihez!:D

2013. júl. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

a 39. héten szombaton hajnali 2 körül távozott a nyákdugó, onnantól kezdve rendszertelen fájásaim voltak egész nap, de megfordult a fejemben, hogy esetleg nemsokára szülök, így hajat mostam és eltávolítottam a szőreimet.:D a fájások estére rendszeressé váltak. először 10 percesek, majd 7-8, utána 5 percesek. vasárnap hajnali 2 körül felhívtam a szülésznőmet, aki mondta, hogy próbáljak meg aludni. hát nem nagyon jött össze, de a párom ébren maradt velem és masszírozta a keresztcsontomat, ami nagyon jól esett. reggel ismét telefonáltam a szülésznőmnek, még mindig 5 perc körüliek voltak a fájások, így azt mondta, reggelizzek még, meg menjek el zuhanyozni. mivel a zuhanyzástól sem maradtak abba, végül megbeszéltük, hogy bemegyünk a kórházba, annak ellenére, hogy a fájásaim csak fél percig tartottak. az NST szerint csak '6 perces renyhe' jóslóim voltak, de azért megvizsgált az ügyeletes orvos, és meglepetten mondta, hogy bő két ujjnyira nyitva van a méhszájam. úgyhogy a szülésznőm adott beöntést (ha nem kértem volna, nem adott volna) és aztán nemsokára bementünk az alternatív szülőszobába, jött a párom is, és beültem a kádba, majd négykézláb álltam benne, és a párom meleg vízzel locsolta a derekam. nem tudom, mennyi idő telt el, észre sem vettem, mikor megérkezett az orvosom, és 15:32-kor megszületett a kislányunk. kikaptam a vízből és magamhoz öleltem, nem sírt, csak nyöszörgött kicsit, majd lefeküdtünk az ágyra és azonnal a cicimhez küzdötte magát és szopizott. :) a köldökzsinórt csak akkor vágta el a párom, amikor már nem pulzált, és nem vitték el méricskélni a babánkat, hanem békésen feküdtünk ott egy ideig, megettünk egy tábla csokit. :D aztán átmentünk egy "klasszikus" szülőszobába, hogy az orvosom kitisztítsa a méhem, szerencsére varrni semmit nem kellett. ekkor jött egy csecsemős nővér, aki megmérte és felöltöztette a kislányunkat, 53 cm és 3440 gramm volt. csodálatos volt, hasonlóan szépet kívánok neked is!

nekem egyébként azt mondta az orvosom, hogy akkor kell indulni, ha két órán keresztül már rendszeresek a fájások, vagy ha elfolyik a magzatvíz.

2013. júl. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Itt mindenkinek szuperkönnyű, gyors szülése volt? :-O
2013. júl. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!