Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki hogyan? Hányadik héten...

Ki hogyan? Hányadik héten Szült? Honnan tudtad hogy ez már a szülés? Minden apróság érdekel! Milyen volt a szülés? Mekkora volt a babátok cm kg?

Figyelt kérdés

Én 39 hetes kismama vagyok és nagyon izgulok hogy milyen lesz a szülés.Első baba és nem tudom honnan fogom tudni hogy mikor kell menni a kórházba.

Előre is köszönöm a válaszokat.


2013. júl. 18. 11:20
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem... 39. Héten jàrtam. Napközben már rendszertelen fájasaim voltak. Hajnali 1 kor éreztem egy pukkanást, ès elkezdett folyni a magzatvíz. Irány a kórház. Szinte semmit nem tágultam, így reggel 8 kor belötötték az oxyt. Iszonyat erős szinte egybefüggő fájásokat csinált. Kértem EDA-t , de nem adtak. Azt mondta a doki, nem kell, mindjárt szülök- ez volt reggel 9 kor. Délután fél 5 kor született meg a fiam. Másfél óra kitolás, egy doki szó szerint kinyomta belőlem a fiamat felülről, annyira nem volt erőm. Repedtem, vágtak. Másfél órát stoppoltak a végén. 3540g, 58 cm lett a kisfiam9/10 Apgarral. A mai napig bánt, és bűntudatom van, hogy nem szépnek éltem meg a szülésemet...
2013. júl. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Azt még elfelejtettem írni, hogy végig feküdnöm kellett, mert CTG- n voltam. A 16 órás vajúdásból 14 et egy hatágyas vajúdóban voltam. Csak a kitolásra kerültem át az egyágyas szülőszobába..
2013. júl. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
7-es vagyok,a három fiús:-) Az első fiam 9,5 óra alatt lett meg, a második 24 óra alatt. A harmadik szerintem csak az indítás miatt 3 órán belül kint volt.
2013. júl. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

1. baba, kislány, a 39. héten itthon elfolyt a magzatvíz, bementünk a kórházba meg is lett másfél óra alatt, 50 cm és 3250 g volt.

2. baba, kislány 40. héten jöttek a fájások, megint bementünk a kórházba és 40 perc alatt meg is lett, 50 cm és 3630 g volt. 1 nappal túlhordtam.

Egyik szülésnél se kaptam fájdalomcsillapítót, csak oxit, de hogy azt minek, nem tudom, mert a fájások rendszeresek voltak és iszonyat gyorsan is tágultam. Mindkettővel harmadfokú gátrepedésem volt, az első után nagyon lassan és nehezen gyógyult, a második szülés után 1 héttel azt se mondta volna meg senki hogy szültem olyan hamar felépültem. A másodikkal rengeteg jósló fájásom volt, és azt mondta a szülésznőm hogy örüljek neki, mert akkor hamarabb fogok tágulni és hamar meglesz a baba, csak lestem hogy már kész is vagyunk a szüléssel. A sok jósló után mégis tudtam hogy na ezek már azok a fájások amikkel indulni kell befelé. 2 év van a két csaj között :)

2013. júl. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
52%

Nekem egy darab jósló fájásom sem volt és mégis hamar tágultam, többnyire elviselhető fájásokkal. Szóval ebben sem lehet általánosítani.:)

3as voltam

2013. júl. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

40. hétre, kiírt nap elötti este elfolyt a magzatvizem, go be a kórházba. 12 órát vajúdtam, 1 óra volt a kitolás. Kaptam OXI- t. Fájdalomcsillapító nélkül szültem. 1 óra volt a kitolási szakasz... a fájásokhoz képest az felüdülés volt, nagyon tetszett az a fajta fájdalom :)) Tudtam, hogy pár perc és a kezembe lesz a kisfiam, lehet azért tetszett annyira :D

3450 gramm és 54 cm vel született.


Én végig azon izgultam, hogy a magzatvizem menjen el, mert akkor nem megyünk be téves riasztással :D

2013. júl. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

40+5nel indult be a szules. mar tulhordas miatt a korhazban voltam. parom jott latogatni, amikor a beszelgetes kozben jott egy fajas. nem is figyeltem ra, mert mar napok ota josloztam. 5 perc mulva jott a kovetkezo, majd 7 perc mulva a masik. ekkor mar egyertelmu volt h nem joslo, olyan fajdalmat meg soha nem ereztem. 20 ora vajdasutan 40+6ra megszultem.

3 es fel kg lett a pici es 53 cm.

A szules brutal volt, folyamatosan azt mondogattam h soha tobbet...

Volt burokrepesztes, oxi. Tolofajasom nem volt, igy akkor nyomtam amikor a szuleszno mondta. De azt hittem szetszakadok annyira feszitett.

Ennek mar masfel eve, gyonyoru emlekkent maradt meg bennem, akarmilyen nehez szules volt. Barmikor ujra csinalnam. Persze akkor es ott nem ezt mondtam :)

2013. júl. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
17es vagyok. 20 orat *vajudtam, bocsanat az elirasert :)
2013. júl. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim válasza:

Szia, Én áprilisban szültem első babámat. Péntekre voltam kiírva, de mivel nem volt fogadott orvosom, a hétfői nst-n mondták, hogy pénteken már vizsgálat, magzatvíz ellenőrzés... Nem szerettem volna hogy azt nst-s orvosok nyúlkáljanak úgyhogy megbeszéltem a gyermekkel a pocakomban, hogy péntekig szülünk.

Hétfőn reggel elmentem nst-re, bejártam a fél várost, mert persze a 40. hétben kell hivatalos ügyeket intézni :-) Megmásztam a 4. emeletet. Haza fele már éreztem hogy fáj a derekem, és kicsit a hasam is. Előtte pár nappal már nyilallgatott a hasam... Megfőztem még, délután már egyre jobban fájt a derekam. Este lefeküdtem, majd éjjel 2 fele megébredtem. kis pukkanást hallottam( amire azt hittem a csontjaim ropognak, mert akkor már fájt mindenem). Felkeltem, hátha a magzatburok repedt meg, de nem folyt belőlem semmi. Ergo nem a magzatvíz. Pisiltem, lefürödtem, visszafeküdtem. Reggel 7 fele felkeltem, már 8 percenként fájt egyet a hasam. Mint amikor menstruációs görcs össze rántja. Mértem hogy mennyi ideig tart egy fájás, és milyen sűrűn jön. De magzatvízzel, nyákdugóval még mindig nem találkoztam. Felhívtam a szülésznőt, megnyugtatott, majd mikor 4 percenként jött egy fájás, és kb. 40 másodpercig tartott hívtam a férjemet. És egy óra múlva már a kórház felé tartottunk. Dél volt. Becsengettem, felvették az adataimat, átöltöztem. Me3gvizsgált az ügyeletes orvos, aki közölte, hogy nincs magzatburok, Ergo, a pukkanás mégis az volt :-) Ha észre vettem volna azonnal kórház. De mivel nem vettem, otthon vajúdtam... 1 óra fele elfoglaltuk a szülőszobát, szép tiszta, félhomály, hangulat, majd fél 6 kor már a kezemben volt a baba.

Szóval ne izgulj,tudni fogod mikor indulj. Ha nem vagy biztos hívd fel az orvos/szülésznőt, ha nincs akkor a kórház ügyeletét, a szülészetet, biztos fognak segíteni.

Kitartás, ügyes leszel! Sok sikert!

2013. júl. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim válasza:
Ja, és elég nagy babám lett, 3570 és 58 centi. De simán ment mindent, rendkívül jó élmény volt számomra!!! Remélem neked is hasonlókban lesz részed! Csak nyugodtan!!
2013. júl. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!