Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért kell kemény százezreket...

Miért kell kemény százezreket fizetnünk a szülésért? Mikor egy kismama álltalában nem dolgozik végig és ugye a gyermek válallás költséges dolog föként ha az elsö babo?

Figyelt kérdés
2008. jún. 26. 08:11
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Persze nem sajnálom az orvostol,ha tényleg foglalkozik velem.Csak fizetem a tb-t .Tudom,hogy nem kötelező orvost fogadni,de én már ugy érzem muszály ha gond nélkül akkarom meg uszni.Sajnos volt rossz tapasztalatom egy hajszálon mult hogy tuléltem! Érdekelne ki mit gondol erröl.Mi rontottuk el?Elég durva,hogy most már szabot árak vannak,nekem százezer ft-ot kér.
2008. jún. 26. 08:17
 2/19 anonim ***** válasza:

Én nem fizettem egy fillért sem se a terhesgondozás alatt se a szülésnél pedig végül császárral szültem. Nagyon rendesen bánt velem mindenki. Vannak rendes dokik is akik nam szabják meg előre hogy mennyit kell majd adni.

sajnos sok anyuka kötelezőnek érzi mert hát "adni kell" ez undoritó

2008. jún. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Egyetértek! Én sem fizettem még egy fillért sem és tündér dokim van, aki mindig tisztességgel megvizsgál. Tb-t fizetünk, ez a dolga fizetésért csinálja. Ha valaki ad, adjon, de ne legyen már kötelező és kellemetlen, ha nem fér bele! Én inkább a babócámra költöm a sok pénzt. Nem hiszem, hogy ezen múlna a bébi vagy a saját egészségünk.. Amúgy is csak utólag adjuk a zsozsit (aki ad), akkor miért bánna máshogy bárkivel az orvos emiatt!?
2008. jún. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

én 50.000 ft.-ot adtam, plussz minden rendelésen 9.000 ft.-ot. nagyon jó bánásmódban részesültem.

100.000 ft az szerintem nagyon sok. én láttam a kórházban hogy hogy bántak azzal akinek volt orvosa és hogy azzal akinek nem. sajnos nálunk így volt, de ez ellen mi már nem tudunk tenni.

2008. jún. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Még annyit, hogy volt, aki végig finanszírozta a dokit és igencsak befürdött a szülésnél.. Van ilyen is! Hol a garancia???
2008. jún. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
akkor mi fáztunk rá Hallgatam az anyosomra ö ajánlotta az orvost mert ö is oda jár régota,Késön kérdeztem a tarifát.Én nagyon tartottam a nögyogyiktol, legalább most megbizom benne mert eddig nagyon normális volt és még a szüléstöl sem félek (eddig ).Remélem nem is fogok.De a második babát lehet nem nála szülöm!
2008. jún. 26. 09:07
 7/19 anonim ***** válasza:
53%
Te jó ég, mi van Magyarországon!!! Én Szlovákiában lakom, itt az orvos nem fogad el pénzt, csak valamilyen piát, vagy csak nagyon kevesen, de akkor is max. 15-20000 Ft-nyi összeget... Tisztességesen ellátnak, nagyon rendesek, pedig semmivel nem élünk nagyobb lábon, mint Mo-n. Én a helyedben nem adnék ennyi pénzt a dokidnak, félelmetes ez számomra. Mit képzel magáról? A szülésnél alig lesz benn, utána 5 perc alatt kapja ki a varratokat, ezért??? Fordítsd ezt az összeget a kicsitekre, magatokra, biztosan lesz helye bőven. Nehogy már mi is erre szoktassuk a dokikat, amire az előttünk élő generációk, mert akkor soha nem fog megváltozni a paraszolv. rendszere.
2008. jún. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
52%

Szia!

Nekem fogadott dokim van ,de én a kház miatt fogadtam,mert nem akarok a sajátomban suzülni(Dél TEpsi)jÓkat nem hallottam felőle.Én szép élményként szeretném megélni a zsülést ,remélem így is van.Én 8000ezret fizetek egy vizsgálatért ami igaz kb 10perc de ugyanakkor minden uh-ra és más vizsgálatra időben elküld,a vérvételnél 10percnél nem vártam még többet ami sztem nagyon nagy szó mert diabos voltam és 2hetente terheltek.Szval ha órákat kellett volna máshol várjak sztem már inzulinoznának az értékeim miatt úgy felment volna a reggel cukrom..Na de amúgy 60at kér nekem-teljes megelégedettség melltt..azt mondta.Mi nem tudunk max csak 50et adni ez tuti,de úgy gondolommég így is jól jár-meg különben is a végén fizetsz és akkor már hová reklamálna..ha legközelebb megyek hozzá a kontrollra és érzékelteti ezt max nem megyek hozzá többet..nem igaz.Nekem megéri azt a pénzt ,hogy nyugodta legyek a babám felől.közel másfél órányi uh felvételünk van róla amiért nem kért külön pénzt-első időktől fogva.A barátnőm sztks rendelésre jár eddig egy uh csinálta a doki róla amit látott-nem felvett csak látott egy fotoja sincs-nekünk 4 van ingyen,és nekem pl a férjem is jár a terhesgondozásra velem amíg a barátnőm férje be sem mehet.Szval sztem oltári nagy külömbség van a kettő között.Én elhiszem,hogy van olyan sztk-s orvos aki nagyon aranyos de ezt ki kell fogni-ahol én lakom ,nem rég óta ,senkit nem ismerek akit igen az sem ide jár orvoshoz-akkor honnan tudnám kihez lenne érdemes menni.A másik egy sztk-s orvos is benyújthatja a szülésért a számlát,ha őt akarod-ha nem marad az ügyeletes doki aki szintén zsákba macska.Valakit nem érdekel,hogy hány ember nyúlkál benne,engem megnyugtat ha csak egy valaki és az is ismerős arc..nekem is volt nagyon rossz élményem sztkban ,sírva jöttem ki így én is ezért nem megyek ilyen helyre-igaz ez sokkal többe kerül,de nyugodtabb is vagyok.A másik sztem ha valaki babát vállal az válallja,hogy kiadásokkal jár,és ez is abba a kategoriába tarozik.A barátaink is akik sztkba járnak nagy mellénnyel mondják ők nem fizetnek a dokinak külön,mégis aggódnak minden egyes nagyobb vizsgálatnál,hogy minden rendbe legyen és közben meg látjuk mennyi hülyeségre költik el feleslegesen a pénzüket-nem gyerekre..sőt amikor a pelenka havi áráról volt szó szerinte nem sok havi 15ezer rá-akkor mért is mondja ,hogy sok a havi 8000egy dokira,nem értem,mert sztem pelenkára sok-ezért is fogok moshatót használni,mert azt feleslegesnek tartom ,hogy van,hogy egy órát sem lesz alatta és kukába dobom apelust..szval ez sztem ember függő-kinek mi az értékrendeje.Amúgy sajnos,hogy ez van sztem az állam hibája,hogy nem megfelelő az ellátás és mért nem mert nincsennekmegfizetve az alkalmazottak.Mert pl ha az én khamban is normálisan bánnának az emberrel akkor nem mennék máshová,akkor az sztk-s rendelésre járnék és kivárnám a soromat,de mikor csak bunkóznak sokszor így inkább fizetek azért,hogy normális közegbe legyek és ne fussak felesleges köröket egy vizsgálat miatt..An persze az emberek is elrontják az orvosokat,mert sokszor olyanért is pénzt dugnak a zsebükbe ami egyébként felesleges,de valahol mindenki jobbat akar-csak pont az ellenkezőjét válltja ez ki..tudom mert az én nagyim is dugdossa az sztks orvos zsbébe a pénzt...na pedig az aztán hülyeség,de hiába mondod neki 70akárhány évesen meg sem hallják már,mert jobbat akar magának és azt hiszi ettől jobb lesz,edig nem.Akkor menne el egy magánrendelésre de arra meg nincs esze...Szval sztem eléggé összetett dolog ez kinek mi a jó és megfelelő.Van akit a magán nyugtat meg van aki feleslegesnek tartja,de sztem egyáltalán nem elítélendő ha valaki meg tudja fizetni és jobbat akar.Én is tudnám máshová tenni ezt a pénzt,mert nem vet fel,de engem ez nyugtat meg ha tudom jó ellátást kapok és nem úgy akarok eljönni a khból,hogy na ezt is túléltük vagy kibírtuk.van akinek ez is elég ,nekem nem.Bocsi kicsit hosszu lett...37hetes kismama

2008. jún. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem biztos, hogy ha megfizeted, akkor automatice a jobbat kapod. A kislányom súlyosan oxigén hiányos lett, pedig "sztárdoki" mellett szültem, nem kevés pénzért. És tényleg, mi van, ha nem adsz neki pénzt? Vagy csak kevesebbet? Utánad megy? Megbüntet? Ugyan már, lányok, meddig csináljuk még ezt? Rajtunk múlna, hogy megváltozzon ez a rendszer!
2008. jún. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

szerintem is majd varratszedés után a borítékba tegyél kevesebbet. úgy sem nézi meg ott előtted. kész.

Na meg tényleg úgy sem megy utánad, hogy helló és 100.000-ret mondtam. ennyi van, érje be ennyivel. nem?

de te tudod....

2008. jún. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!