Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 3. babádat mikor szülted?...

3. babádat mikor szülted? Gyorsan indult be, vagy napokig érezted előtte a szülés indulását?

Figyelt kérdés
37 hetes vagyok, pár napja erős jóslókkal, durva keményedéssel, nyákdugó elment, nyitva vagyok bő 1 ujjnyira, Nst is mutatta a keményedéseket, de mégsem indul be. Már nagyon rossz ez az állapot a két gyerkőc mellett, ráadásul parázok, hogy hirtelen nagyon begyorsul majd, mert gyorsan szültem mindkettőt. Volt valakinek hasonló szülés indulása 3. babával?

2013. júl. 20. 10:01
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem a harmadikkal kb a 38-ik héttől voltak jóslóim és a nyákdugóm az utolsó héten távozott. 39 hetesen nyílt méhszáj,de nem indult meg sehogy. Végül a 40+5-ik napon mikor nst-re mentem,mondtam a dokinak,hogy már nagyon elegem van és szüljünk. Azt mondta,rendben és burkot repesztett. Szörnyű volt a másik két pici gyerek mellett szenvedni!!

Remélem hamarosan túl leszel rajta és magától beindul!!

2013. júl. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Kicsit muris, mert eddig azért rimánkodtam, hogy csak maradjon még (az előző korábban született, és izgultunk), de most már annyira beszűkült a mozgástér, meg minden egyéb, hogy nagyon nehéz így létezni. Néha le kell feküdni, annyira görcsölök, és hát a gyerkőcök nem nagyon értik ezt. de reménykedem, mert a doki azt jósolta, jövő héten meglesz, nem viszem végig, remélem, igaza lesz...
2013. júl. 20. 14:18
 3/37 anonim ***** válasza:

1. baba: derékfájástól számolva 3 óra alatt meglett

2. baba: elfolyt a magzatvíz, 1 óra műlva a kórházban voltunk, fél óra múlva meglett, azaz másfél óra

3. szülés-ikerbabák: 3/4 6-kor elfolyt a magzatvíz, jött a mentő, és 6-30-kor a kórházban természetes úton megszülettek, de úgy, hogy a doki előtte 2 nappal mondta, hogy minden zárt, semmis em utal szülésre.

2013. júl. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
3. szülés ikrekkel, délelőtt 10-kor lehajoltam akkor elkezdődött a derékfájásom ami kibírható volt és rendszeresen jelentkezett, hajnali fél 4-kor mentünk be 11 óra körül már megszülethettek volna ha a köldökzsinór nem tartja vissza, így sürgősségi császár lett belőle.
2013. júl. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:

1. bébim turbó tempóban jött (2 órán belül megvolt).

A 2. bébim születése már dupla ideig tartott.

A 3. bébimmel pont úgy esett,hogy itthon voltam egyedül a két nagyobbal. Vagy is mikor megkezdődött,még itthon volt a Párom,de... Na, éjszaka össze vissza jöttek a fájások. 16-18-8-12-16-15-12-8-12-18-16... percenként. Hajnalban elindult a Párom dolgozni,mondtam Neki,hogy ha így haladunk,valamikor dél körül meglesz a gyerek,de lehet délután. Amint elment a Párom itthonról,beállt 6 percesre,na,gondoltam még simán ráérünk... Nem telt el egy óra sem,felébredtek a nagyobbak,azonnal 2 percesek lettek,alig ért ki a mentő,innen már nem mentünk sehova!! :-)


A nyákdugóval nem találkoztam,egyedül az étvágyam változott meg a szülés előtti pénteken (hétfőn szültem). A magzatvizet sem vettem észre,hogy elfolyt volna...


Könnyű szülést és egészséges kisbabát!! :-)

2013. júl. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:

Kiírt nap előtti éjjel éreztem enyhe fájásokat, de elmúltak. 7-re bementünk reggel mert indította volna a dokim (egyéb okokbólde ez most hosszú lenne), a szülésznőm megvizsgált erősebben és beállt szabályos 5 percesekre. Onnantól 6 óra múlva a kezemben volt. A kitolás viszont nem volt 5 perc sem!

Minden jót! 3 gyermekes anyuka

2013. júl. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Szóval van, akinek villámgyorsra pörögtek fel az események, na ettől tarok én is, hogy csak szórakozunk, aztán hirtelen jön majd, no de sebaj! Köszönöm mindenkinek!
2013. júl. 21. 05:59
 8/37 anonim ***** válasza:

Nekem is gyors volt az első is, a második meg kifejezetten, és mivel 1órára laktunk a kórháztól én is nagyon paráztam, hogy mi lesz a 3-kal.

Engem csütörtökön megvizsgált és mondta, hogy abszolút szülésre felkészült a szervezet, bő 2ujjyni a méhszáj, felpuhult ugyhogy mehetünk is a vizsgálóból a szülőszobára ha akarunk.

Nem akartunk, de másnap reggel már hívtam- pont ügyeletes volt- hogy inkább mégis. Fájás még nem volt- csak feszített a medencém. Beértünk délután a kórházba- még mindig fájás nélkül, dokim monda, hogy már bő 3ujjyni a méhszáj, jó is hogy jöttünk, mert megszületett volna otthon a baba nemsokára.... :) Bementünk a szülőszobára, és megrepeszetette a burkot. 1óra eltelt, hogy lettek kis fájások és rendszereződtek- utána elkezdtek erősödni- de ez kb 3fájás votl és már nyomhattam is- 2nyomásra kint is volt.

GYors volt és alig fájt az egész!!

Hasonlókat kivánok Neked is- de így is lesz, hidd el!!!

:)

Majd írál- drukkolunk!!

2013. júl. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
Nekem indították burokrepesztéssel, másfél óra alatt lett meg. Amúgy megértem az aggodalmadat, én 37+4 vagyok, hatodik babámmal, és az eddigi szüléseim sem tartottak sokáig. 2-3 hete durva jóslóim vannak, nyílok is rendesen, és izgulok, hogy ha tényleg beindul, mennyi időm lesz... 5 gyereket itthon hagyni nem kis logisztika... :-) Sok sikert és könnyű szülést!
2013. júl. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Az éjjel is tutira vettem, hogy itt az idő, éjféltől 2-ig folyamatos fájások, 6 percenként, hasmenés, hányinger, majd láss csodát, elaludtam mégis. A fene sem érti ezt. Gondoltam pedig, hogy a telihold besegít :) De majd szerdán NST után okosabbak leszünk. Attól félünk a férjemmel, hogy a középsőnél is így volt, fájások, leálltak, bealudtam, majd jött a tolófájás hirtelen, álmomból ébredtem, még a doki sem hitt el, hogy tényleg jön a baba. Csak akkor szülőszobán voltunk, a gyerkőcök meg a nagyszülőknél. Köszi a biztatást, kedves utolsó neked is könnyű szülést, nem irigyellek, megoldani a gyerekeket, nekünk a kettő is elég húzós, ha éjjel még kelteni kell őket is!
2013. júl. 22. 06:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!