Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Leírnátok mindent részletesen?...

Leírnátok mindent részletesen? Ti mit, hogyan csináltatok?

Figyelt kérdés

Sok mindenre kiváncsi vagyok!

Írom is:

-amikor megtudtátok, hogy babát vártok mikor mentetek el először orvoshoz?

-ha volt fogadott orvos, akkor az egész várandóság alatt minden vizsgálatnál hozzá mentetek (csak magánrendelésre vagy a kórházba)?

-magán renedelésen minden alkalommal kell fizetni ugyanugy vagy csak egy nagyobb összeget egyben?

-szülésznőt is/vagy orvos vagy eggyiket sem választottatok?

-mikor mentél be a kórházba, hogy te most szülni fog? (elfolyt a magzatvíz, apró fájások, vagy magy már csak a végén) Mennyivel utánna lett meg a baba?

-honnan tudtad, hogy "igen most menni kell itt az idő"?

-mindenki kap beöntést vagy csak aki kéri, vagy mi alapján döntik ezt el? Rossz érzés?

-gátmetszés? mikor csinálják? minden esetben, ha nem szeretnéd az is megoldható (krémmel hallottam, hogy lehet kenni, hogy jobban táguljon?)?

-miután megszületett a pici utánna lévő napokban (így hallottam)valamikor itattak ricinus olajat veled?

-amig a korházaban voltál és minden nap mentek az orvosok, akkor mindig megvizsgálnak? mindegyik orvos vagy csak a sajátod? (én mindig is Doktornőhöz jártam/járok, és nem hiába. Nem szeretem, hogy férfiak "nézegetnek". Tudom, hogy milliót láttak már, meg ez a munkájuk, de engem akkor is nagyon nagyon zavar!

-fogadott orvosnál megkérdezted, hogy mennyit "kell" fizetni, vagy ő mondta a tarifát, vagy adtál amennyit gondoltál?

-ha fogadtál orvost vagy szülésznőt akkor ők minden esetben kedvesek megértőek voltak veled? Nem bántad meg? Vagy épp a hiányukat?


Most épp ennyi lenne!

Köszönöm annak aki szakít rám egy kis időt!


2013. júl. 21. 13:35
 1/10 anonim ***** válasza:

-6 hetesen mentem először dokihoz, de kár volt, mert még nem volt szívhang

-nem volt fogadott dokim, se szülésznőm

-szivárgott a magzatvíz, ezért mentem be

-nem kaptam beöntést, nem volt már rá idő, gátmetszésre sem volt szükség

-ricinus olaj?? Soha nem hallottam ilyenről. Ha nem volt székleted, kérhetsz kúpot, vagy gyógyszert.

-sosem vizsgált a doki szülés után, illetve csak a hasam tapogatta, nem nyúlt belém csak aznap mikor hazamentem

-nem volt fogadott dokim, szülésznőm, mégis mindenkivel meg voltam elégedve. Senkinek nem adtam hálapénzt, sosem szoktam.


Ne aggód túl! :)

2013. júl. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem voltam még 6hetes mikor először orvoshoz mentem,a gyönyörű pozi tesztem másnapján.

Először SZTK-ba mentem majd lett fogadott dokim,akit a párom munkatársa ajánlott.

Minden vizsgálatra hozzá mentem magán rendelésre.

Minden alkalommal fizettem.

Szülésznőt nem választottam.

Nem folyt el a magzatvizem,hanem este elment a nyákdugó és erős görcseim voltak mint mikor menstruálsz. Másnap reggel mentünk be a kórházba. Akkor már a 41.héten jártam,az orvosom amúgy is indítani akart de előtte egy nappal így jártam!

Délelőtt 10 körül kerültem a szülőszobába és éjfél után 7perccel lett meg a lányom császármetszéssel. Alig tágultam,burkot kellett repeszteni kézzel tágítottak,kaptam egy csomó oxitocint. Borzalmasan fájt!:(((

Beöntést nem kaptam,de nem lehetett enni. Csak csokit ehettem és ihattam bármit.

Nem tudom mi volt amit itattak velem de az azért van hogy legyen széklet. Nekem meg tette a hatását!:)

Nem jött minden nap az orvosom,1x volt + varatszedésen. A zárójelentésemet mikor hazamentünk az ügyeletes adta ide.

A dokim előre megmondta a tarifáját,szülésznő az ügyeletes volt de nagyon elégedett voltam vele. Igaz mikor bekerültem más volt de az nem sokáig volt velem.

2013. júl. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

- 5 hetesen (majd 7 hetesen)

- A fogadott orvosom a kötelező vizsgálatokra sokszor a kórházba adott időpontot, ilyenkor nem kért pénzt.

- Magánrendelésen minden alkalommal kellett fizetni, a tarifák ki voltak írva a váróban, a terhesgondozásé és szülésé is.

- Egészségügyi problémák miatt a 35. héttől kórházban feküdtem, majd a 38. héten programozott császár lett - ott jó sokan álltak körül..., de ezen kívül egyszer vizsgált meg másik orvos alul, a többi vizsgálat csak ultrahang, vérvétel, NST volt.

- Nem tudom, hogy sült volna el, ha nincs fogadott dokim, de nem voltam vele teljesen elégedett. Szülésznőt is fogadtam, de a császár miatt feleslegesen.

2013. júl. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

-6 hetes terhesen mentem,Sztk rendelésre ugyanahhoz a dokihoz mindig.24 hetesen megfogadtam ugyanezt a dokit,mert kórházban is dolgozik,ekkor még egyszer sem adtam egy fillért sem.

-Miután megfogadtam,minden ultrahangon adtam egy 5 ezrest(nem magánrendelés).A végén nst-n nem adtam.Nem kérdeztem meg mennyi a szülés.

-Szülésznőt nem fogadtam.

-Én már bent feküdtem szülés előtt két héttel,mert azt mondták kicsi a baba,meg kevés a magzatvíz.Aztán egy éjszaka hajnal 3kor elfolyt a vizem.Kimentem a folyosóra szóltam az ügyeletesnek,szólt a dokinak 20 percen belül ott volt.Fájásom nem volt.

-Kaptam beöntést.Nem fáj,csak kellemetlen.Az ,hogy kapsz e ,attól függ mennyire vagy nyitva,én 1 ujjnyira voltam,és kaptam,ha már 3-4 ujjnyira vagy nem kapsz,nincs rá idő.

-Oxitocint kaptam,hogy jöjjenek a fájások,jöttek is délelőtt 10.45kor megszületett a lányom.

-Gátmetszés volt.Nem is éreztem.Ne aggódj miatta.Én is attól féltem a legjobban,de olyankor már mással vagy elfoglalva.Vannak akik észre sem veszik mikor történik.

-Ricinus?Nem hallottam ilyenről.Kaptam két szem hashajtót,hogy legyen szülés után székletem.Jól jött :)

-A dokik minden nap jöttek,nem vizsgáltak,csak hasam tapogatták ilyenek.A dokim kedves volt,érdeklődött.

-Az orvosnak a végén varratszedéskor adtam oda a pénzt.Elégedett voltam vele.Nem bántam,hogy fogadtam.A zárómat is ő adta ide,és a 6 hetes kontrollra is előrevett.

-Szülésznőt a másodiknál lehet hogy fogado,azt talán bánom picit.

-Életed legboldogabb napja lesz,ne félj tőle :)

2013. júl. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

-amikor a 2.mensi sem jött meg, akkor mentem dokihoz.

-csak a fogadott dokimhoz jártam havonta a magánrendelésére, persze uh a kórházban vérvétel sztk-ban volt.

-minden alkalomkor kellett fizetni, az öltözőben ki volt függesztve, hogy mennyit.

-én csak orvost választottam.

-d.e 10-kor kezdődtek a fájásaim amik egyből rendszeresek de gyengék voltak, éjjel 2-kor mentünk be akkor már nagyon fájt, reggel 7-kor született meg a lányom.

-itt mindenki kap beöntést ha van rá idő, kellemetlen érzés.

-a gátmetszést fájás alatt csinálják, így azt te meg sem érzed, hogy megvágnak, a varrás sokkal jobban fájt :/

-én nem kaptam csak a második szülésemnél laveolacot mert mintát kellett produkálni hogy az intenzívre be tudjak menni szoptatni.

-csak a 6 hetes kontrollon van vizsgálat.

-megkérdeztem, hogy mennyi lesz majd, de azt mondta ezzel ne foglalkozzak, így kapott 30e Ft-ot.

-Én biztonságosabbnak érzetem ha az orvosom volt mellettem , nem bántam meg. A szülésznő az egyik nagyon kedves és rendes aranyos volt a másik szót sem érdemel aki miatt veszélybe kerültünk!.. :/

2013. júl. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az első terhességemnél 6, a másodiknál szintén 6 hetesen mentem először orvoshoz.

Mindkét terhességemet fogadott orvos kísérte végig, minden vizsgálatot ő csinált a kórházban.

Minden alkalommal kellett egy összeget fizetni.

Szülésznőt nem választottam.

Az első terhességnél SOS császár volt a 37. héten fertőzés gyanúja miatt, a másodiknál tágulási vérzésem volt 3 óra rendszeres fájás után, így az orvos mondta, hogy inkább menjek be. 13 órával később lett meg a baba.

Egyrészt sűrűsödtek a fájások, másrészt véreztem, harmadrészt térdig érő hó volt, és nem mertem megkockáztatni, hogy otthon vajúdgassak (így is mentővel kellett menni, és a mentő a 10 perces utat a kórházig több mint másfél óra alatt tette meg).

Az SOS császárnál nem volt idő beöntésre, a másodiknál kaptam, elég kellemetlen érzés volt, de nem fájdalmas.

Gátmetszésem nem volt. Ha a szülésznő olyan, akkor lehet beszélni vele a krémről is.

Ricinus olajat? Soha.

Jöttek az orvosok minden nap, de vizsgálni csak a sajátom vizsgált, a többi csak kérdezősködött.

Nem kellett kérdezni a tarifát, ő mondta.

Nem bántam meg, hogy fogadtam dokit, maximálisan megbíztam benne.

2013. júl. 22. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

-6 hetes voltam mikor először mentem dokihoz

-nem volt fogadott dokim,úgyhogy azokra a kérdéseidre nem tudok válaszolni.

-egy héttel a kiírt elött mentem be mert egész délelött 10 perces fájásaim voltak,bent fogtak,2 napig még ugyanúgy voltak fájások,aztán elmúltak.egy hétre rá lett meg a drágám.

-nem tudtam mikor van már itt az idő mert én éreztem fájást,de az nst még akkor se mutatta ki mikor már 5 percesek voltak,úgyhogy már teljesen el voltam bizonytalanodva,csak mikor már 3 percesek voltak akkor hittek nekem a szülésznő meg a doki.

-Beöntést kaptam,szerintem kórháza válogatja,nem volt semmi gond,kicsit kellemetlen.

-gátmetszésem is volt,de semmit nem éreztem belőle,már úgy el voltam ott zsibbadva,és fájás közben vágtak.

-nem ittam ricinus olajat,a második reggel tudtam székletet produkálni.

-Én nem bántam meg hogy nem fogadtam orvost,ahol én szültem ott inkább azokkal nem foglalkoznak annyit sőt lekezelőek akinek van dokija,gondolom úgy van vele a többi doki,hogy foglalkozzon vele a saját dokija.Akinél szültem az elég drága tarifával dolgozik,mégis kedves volt velem,és mikor varratszedésre mentem hozzá még csak nem is utalt rá,hogy elvárna bármit is.úgyhogy én meg voltam elégedve mindenkivel,és legközelebb se fogadok orvost.

Remélem kicsit kielégítettem kíváncsiságodat!!

7 hetes fiúcska anyukája

2013. júl. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

-6 hetesen mentem dokihoz, az év első munkanapján (két ünnep között teszteltem pozitívat)

-nem volt fogadott dokim, a kórházba jártam ahhoz, aki épp rendelt aznap (volt olyan aki többször is látott a terhesség alatt, volt aki csak 1x)

-szüléskor sem volt fogadott doki, sem szülésznő (a szülésznő nagyon rendes volt végig, neki utólag adtunk pénzt)

-40+6. héten amnioszkópia (4. alkalom) közben elfolyt a magzatvíz, aznap nem szülni indultam, de már nem jöttem haza

-kaptam beöntést, semmit sem éreztem belőle, de jó volt utána megkönnyebbülni (már napokkal előtte székrekedéssel küzdöttem), nálunk mindenki kap, nem kérdezik, hogy kér-e vagy sem

-a gátmetszést fájáskor csinálják, állítólag nem fáj. nekem mégis fájt, a varrás még jobban, pedig két érzéstelenítőt is kaptam, a varratszedés egyáltalán nem fájt (pedig attól féltem a legjobban)

-ricinust nem itattak, de naponta 2x2 székletlazító tablettát kaptam + 4. éjszaka már glicerines kúpot is (míg nincs széklet nem szedik ki a varratot)

-minden nap megnéztek vizitkor, az épp ügyeletes doki + egyszer külön a főorvos is bejött megnézni (állítólag minden kismamát megnéz külön 1x), a nővérek sűrűn jöttek, lázat mértek, vérnyomást, kérdezgették, hogy minden rendben-e

-fogadott orvosom nem volt, ahogy már írtam, de nem is bántam meg. igaz, hogy bunkó volt az ügyeletes akinél szültem, de úgyis mindent a szülésznő csinált, ő volt ott végig velem, nagyon aranyos volt. vajúdás alatt is kedvesek voltak a szülésznők, nővérek (akinél szültem már másik műszak volt), hoztak enni, inni, soha nem húzták a szájukat, ha szóltam, hogy pisilni kell, vagy kell valami, azonnal jöttek és segítettek.


10,5 hónapos nagyfiú anyukája

2013. júl. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

- Megcsináltam a tesztet és következő héten már mentem is

- Nem volt fogadott orvosom, sem szülésznőm

- Elfolyt a magzatvíz, zuhanyoztam gyorsan és mentünk is. 14 óra múlva lett meg a baba

- Nekem kérdezés nélkül adták a beöntést.Amikor a csövet bedugták, nem volt kellemes, picikét fájt is hirtelen, de utána semmit nem éreztem. Fél órát ücsörögtem utána a wc-n

- Engem a gátmetszésről sem kérdeztek, amikor vágtak,csak egy hirtelen éles fájdalmat éreztem

- Nem itattak velem ricinus olajat

- A kórházban aznap éjjel és másnap reggel megnyomkodták a hasam és ennyi volt a vizsgálat

2013. júl. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

- 8. héten

- csak hozzá, kórházba

- minden alkalommal fizettem

- csak doki volt

- apró fájásoknál, de így is beszóltak, hogy miért nem mentünk hamarabb

- kórházba érkezés után 12 órával lett meg

- nem volt se beöntés, se gátmetszés

- ricinust a szülés beindítása miatt ittam, tehát előtte

- csak távozáskor vizsgáltak, akkor is a fogadott doki

- megkérdeztem, ránk bízta az összeget

- nem bántam meg, hogy fogadtam

2013. júl. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!