Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy veszik a bátorságot a...

Hogy veszik a bátorságot a szülésznők, orvosok hogy beszoljanak, megalázzák a kismamákat?

Figyelt kérdés
Hogy vissza éljenek azzal hogy az a szerencsétlen mennyire ki van nekik szolgáltatva. Durván bánnak vele, sértegetik megalázzák. Hol ott a segítés és a támogatás lenne a dolguk. Számomra ez abszolut felháborító. Minimum egy szép levelet írnék ilyen esetben a korház igazgatóságának.
2013. júl. 22. 17:35
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ert mar valakit megalazo, lekezelo elmeny a szulesnel vagy nogyogyasznal? Ha igen mi? A kérdésemet e miatt a kérdés miatt tettem fel. Nagyon kiváncsi vagyok a véleményekre ezzel kapcsolatban.
2013. júl. 22. 17:37
 2/13 anonim ***** válasza:
26%
Mit nevezünk megalázásnak?
2013. júl. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudom ilyen sztorikra számítassz-e de én is elég kiszolgáltatott helyzetben voltam, és el is bőgtem magam helyben :(

Kb 9-10 hetes terhes voltam, amikor pecsételő vérzésem volt, irány a szakrendelés. A doki megvizsgált, nem mondott semmit, felírt valamit, azt mondta, hogy valami hormon tartalmú gyógyszer, ettől elmúlik. Megkérdeztem, hogy ha ez hormon, akkor esetleg nem árt majd a babának?! Nem támadóan, hanem érdeklődően, hogy mégis miről van szó, van-e mellékhatása, stb. Mert egyébként sem mondott semmit, hogy mitől lehet pl.

Erre felháborodott, hogy jó, akkor nem írok semmit, és összegyűrte a vényt, és viszont látásra!!!!

Pont eléggé aggódtam a babám miatt, ez aztán pláne nem hiányzott, micsoda bunkó! Kibotorkáltam és elbőgtem magam. Nah, ekkor dőlt el bennem, hogy csakis magán orvossal innentől kezdve! Nem is ért több atrocitás sem a terhesség alatt, sem a szülést követően!!!


Szóval lehet szónokolni, hogy ne adj hálapénzt, ne fogadj orvost, aki egy ilyet átél, annak szerintem nem lesz kedve legközelebb oda visszamenni, ha megteheti!

2013. júl. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A véleményekre vagyok kiváncsi hogy mit gondoltok az ilyesmiről, akik ilyet engednek meg maguknak. De persze a történeteket is szivesen veszem.
2013. júl. 22. 17:57
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Általánoságban erről nem nagyon lehet mást mondani, mint hogy elítéli mindenki, ....stb.


Konkrét történeteken keresztül érhetőbb.


Én tavaly ikrekkel voltam terhes. 10 hetes uh-n láttak elválasztó burkot, mondta a doki, hogy fontos, mivel egypetéjű ikrek, nagyon jó, hogy van. (egyébként 3. terhesség volt, előtte mindegyikkel magándokihoz jártam, de itt még nem döntöttem, kit válasszak). 12 hetes uh: nincs elválasztó burok. (továbbra sem tudtam, mi az, miért kell, senki sem mondta). 14 hetesen bevéreztem. Kórház, vérzéssel nincs gond. Megnyugodtam, Oké. Nagyvizit, doki: mivel nincs elválasztó burok, 50 % az esélye a magzati halálnak. Iszonyat személytelen hangon, majdnem bunkón. Mondom, mi van????????????????? Ja, mondja, 1 petéjűek, ikertranszfúzió, ez van.

Sírtam, még a szobatársam is, ahogy a doki nekem mondta. A folyosón az ápolónő vigasztalt. Mondom, elég volt, keresek dokit. Ha látták már egyszer, akkor az nem szívódik fel, kell lennie. Ügyeletes dokihoz bementem, mondom, járhatnék-e hozzá magán. Persze. Elmondta ugyanazokat, amiket a vizites doki, de olyan emberi hangnemben... Meg ha már itt vagyok, nézzünk UH-t. És jééééééééééé, volt elválasztó burok. És ehhez dokit kellett fogadnom. Szóval ha nem megyek oda hozzá, akkor senkit sem érdekel, hogy mit érzek? Józan ésszel, ha van ilyen lelet, meg olyan is, akkor nem kellene letisztázni?

Aztán a vizites doki is megnézte, és egy másik doki kért bocsánatot, hogy fogjam fel rendszerhibának.... Hát köszi.


Igazából ez nem megalázás volt, de annyira felháborító, hogy nem bírtam ki, hogy ne írjam le.

2013. júl. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szülésznő vagyok és soha nem alázom meg a kismamákat ,örülök , hogy van állásom amit szeretek ,még véletlenül sem szeretném elveszíteni .
2013. júl. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

A véleményem nagyon csúnya, ezért nem írnám le! Viszont tapasztalat, hogy azért nem olyan szörnyűek, az a kevesebb hál istennek! :)

4 hete fekszek kórházban és eddig nagyon kedves volt velem az összes szülésznő, és orvos is.. Persze van 1-1 kivétel mind a két oldalról..

A nővérkét-szülésznőt, még valahol megértem, ha valaki állandóan hülyeségekkel traktálja, mert tényleg rengeteg munkájuk van, és még így is próbálnak tényleg odafigyelni, de azért vannak kivételesen hülye emberek, akik családostul rontanak be a vizsgálóba és képesek egy órán át kérdezősködni... (cigók). Nekem csak egy rossz élményem volt egy nővérkével, aki szülésznő is, de ezt is szépen elengedtem a fülem mellett, ugyanis a kórlapomon tisztán látszik, hogy autoimmun pajzsmirigy gyulladásom van, emiatt 3 év alatt dupla akkorára híztam, és meg is jegyezte a kedves, hogy elég lenne nekem a 80 kg is...

De ezt leszámítva vele sincs gond...

Dokitól viszont nem értem, hogy mitől hordja fent valaki annyira az orrát... Volt egy doki, a napi "semmi vizit után", megkérdeztem, hogy kedden ha úgyis megyek áramlásra, hogy nem-e lehetne kombinált ultrahangra menni? (sima ultrahang és áramlás) Erre flegmán odavágta, hogy az is ultrahang nem???

Hát persze... csak mondom ki fogja megnézni a babám vesetágulatát így lassan 4 hét után? Meg mondom ha jól tudom 38. hetesen van is kötelező ultrahang... na erre már nem mondott semmit csak otthagyott..

A nővérke végül beírta a kombinált ultrahangot...


A lényeg az, hogy nem szabad hagyni magunkat, én is nagyon féltem az egésztől, de mióta bent fekszek, azóta látom, hogy ha nem nagyon kérdezel hülyeséget (most itt tényleg hülyeségre gondolok, pl. 36. hetesen, hogy miért nem indítják meg neked a szülést persze indok nélkül), és együtt működsz, és tisztelettel bánsz velük akkor nem szoktak ilyenek előfordulni!

De ha mégis, akkor ki kell nyitni a szánkat, mert akik így basáskodnak, legtöbbször csak rossz napjuk van, és elszégyellik magukat... De ha hallgatsz akkor jó embert találtak arra, hogy kitöltsék az idegességüket valakin...


38hkm

2013. júl. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért, ahhoz hogy jön vki, hogy paraszt legyen velem a boltban? Vagy ahhoz hogy jön egy tanár, hogy mondjuk egy vizsgán megalázzon?

De lehet még számos példát mondani.


Sajnos a bunkóság emberi tulajdonság. Nem az orvosok saját, külön jellemzője, hanem az embereké.

Mivel nem szűri ki senki a parasztokat sem az egyetemen, sem később, így nyilván ott maradnak, és "boldogítják" az embert.

2013. júl. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Minden szakmában vannak nem túl rendes emberek így nyilván szülésznőbe, orvosba is van ilyen.
2013. júl. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
73%
Persze, minden szakmában van bunkó, de én azt nem tudom megérteni, hogy miért választanak azok olyan szakmát amiben kiszolgáltatott, alkalmanként elesett emberekkel kell foglalkozni, akiből az empátia csírája is hiányzik. Akkor ne szülésorvos legyen, hanem üldögéljen egy laborban...
2013. júl. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!