Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha tényleg annyira pokolian...

Ha tényleg annyira pokolian fáj a szülés akkor miért nem kérnek epidurális fájdalomcsillapítást?

Figyelt kérdés
Minden nő mondja hogy eszméletlenül fáj a szülés..Minek szenvedni?Nem a 19.században élünk, mostmár van lehetőség a fájdalommentes szülésre.Engem is így szült az anyukám, és semmi bajom nincsen..nem attól lesznek jobb anyák hogy szenvednek..
2013. júl. 23. 13:08
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
57%
Én nem szeretem a mesterséges dolgokat. Fájni fog. Had fájjon. Én így gondolom. Meg akarom élni a fájdalmat, mert még teljesebbnek fogom érezni az élményt, és nem utolsó sorban rendesen fogom érezni mi történik velünk. Aki nem bírja, kérje, de nekem nem kell semmi. Sem ez, sem más. Csak ha életveszély van, akkor egy orvos és műtő. Mást nem kérek.
2013. júl. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
42%

Azért mert az epidurális érzéstelenítés a gerincbe történik és elég egy hajszálnyival arrébb nyomni a tüt és már is meg van a baj. Akár lebénulás is lehet belöle.

A másik pedig, hogy ha a természet úgy akarta volna akkor fájdalom mentesre csinálta volna a szülést, de nem arra csinálta, valószínü mindennek meg van az oka miért.


Amúgy a szülészetek sem rajonganak érte, habár lehet kérni, de nem nyomják beléd egyböl.

2013. júl. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
85%

Több oka lehet:

- fél a mellékhatásoktól

- valamiért nem kaphat (nincs olyan orvos aki beadja, már nem lenne értelme stb)

- el akarja mondani magáról hogy ő jól szült, hogy ő igazi anya

- azt hiszi nincs rá szüksége, amikor meg mégis kérne már késő

- nekem egy ismerősöm kapott az elsőnél de nem hatott, ezért a második és harmadik szülésénél nem kért


Meg még egy tucat oka lehet.

2013. júl. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
60%

Egyetértek a kérdezővel, az anyaságnak semmi köze a fájdalomhoz. A szülés nem egy emberfeletti magasságos dolog.

Az egy gyermek világra hozatala ami fáj. Attól senki nem lesz teljesebb és jobb anya hogy természetesen szül. Szerintem a nők túl sokat látnak bele a szülésbe.

Például én videóra sem venném soha, nemhogy vissza nézzem.


Ettől nem hiszem hogy rossz anya leszek.

És hány anya szült már természetesen, aki utána eldobta a gyerekét? Vagy megölte?


ETTŐL FÜGGETLENÜL mindenkinek szíve joga eldönteni hogyan szül, de nem szeretem amikor a természetesen szülők felsőbbrendűnek érzik magukat.

2013. júl. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
89%
Barátnőm a fogorvosnál sem kér fájdalomcsillapítót, mert jobban fél a tűtől, mint a fájdalomtól. Egy lány, akivel egy szobában voltam, azt mesélte, azért nem kért mégsem epidurált, mert azt hitte még jobban fog fájni és majd akkor kéri, de addigra meg megszületett a gyerek. Én úgy voltam vele, hogy tuti már a portástól fogom kérni :) (de császár lett). Nem vagyunk egyformák.
2013. júl. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
75%
Mert nem vagyunk egyformák. Van aki kér, van aki nem, van aki nem kaphat valamiért. Én pl kétszer akartam kérni, mindkétszer úgy alakult, hogy már nem kaphattam ezért vagy azért. Attól még baromira fáj, hogy nem teszem hozzá, hogy nem kaphattam edát, ettől nem vagyok jobb anya, ez igaz, de nem írja ki senki a hátára.
2013. júl. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
62%

hááát... nekem volt 16 óra vajúdásom 42 hetesen 58 centis 4310 grammos gyerekkel (aminek császár lett a vége) azt nem felejtem el ahogy az orrom alá dugják a műtőasztalon a papírt hogy írjam alá, hogy felelősséget nem vállalnak a következményekért (WTF???) senki semmiért... Ha egy olyan ember szurkálja a gerincem aki azért nem vállal felelősséget akár a takarítót is felhozhatták volna hogy szúrjon már egy epidurált...


Második terhességemnél (sajnos ő nem maradt velünk 14 hetes terhesen elment) kérdezte a doki, hogy mit szeretnék majd ha szülünk császárt? ááááááááá mondom! semmit! nekem a gátmetszés is szimpatikus csak a henteskésük ne kerüljön a hasam környékére... Pedig nem fáj! Csak a tudat, hogy hegszakadás stb minden lehet belőle egy későbbi terhességnél!


Én úgy gondoltam jól bírom a fájdalmat meg így is gondolom és én azt mondom, hogy nem halálos fájdalom volt.. Nem olyan amiért én a falat vakarnám... Arra emlékszem, hogy a 3 perces fájásoknál már néha kicsúszott egy-egy b.. d meg és, hogy nehezen kaptam levegőt mert fájt minden (főleg a hátam), de mivel tudtam, hogy csak ideig óráig fáj míg ki nem jön a gyerekem úgy gondoltam, hogy nem kell...

2013. júl. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
86%

bár még nem szültem, van még egy-két hónapom, de már most nem a szüléstől rettegek, hanem attól, hogy császár lesz, vagy akármi, és tűt szúrnak belém.


Őrültes tűfóbiám van, tényleg szégyen, de sírni tudnék, ha közelítenek felém. Mondom ezt úgy, hogy nem kevés injekciót kaptam életemben - sőt, és véradásra is jártam, hogy sokkolódjak. De nem ment :)))


Nem, nem ettől lesz valaki jobb, vagy rosszabb anya szerintem sem.

2013. júl. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
69%
Nekem eszembe sem jutott az igazat megvallva.Kibírhatónak éreztem,amire pedig elfogyott minden erőm,és már könyörögtem valamiért,toltak a műtőbe,mert császározni kellett...Ha kipihenem magam szülés előtt és haladt volna a maga útján,akkor valószínűleg nem jutok el ebbe a fázisba(bár ugye nem tudom,h milyen a kitolás,hisz az kimaradt az életemből eddig..)
2013. júl. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Kezdjük azzal, hogy bizonyos fokig ki kell tágulni, hogy az epidurált beadhassák, az nem úgy van, hogy az első fájásnál már szúrják is be. Én kértem volna, de olyan pikk pakk kitágultam, hogy már nem volt értelme beadni. De bizony tényleg pokolian fáj, ezt azért ne vonjuk kétségbe.
2013. júl. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!