Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha tényleg annyira pokolian...

Ha tényleg annyira pokolian fáj a szülés akkor miért nem kérnek epidurális fájdalomcsillapítást?

Figyelt kérdés
Minden nő mondja hogy eszméletlenül fáj a szülés..Minek szenvedni?Nem a 19.században élünk, mostmár van lehetőség a fájdalommentes szülésre.Engem is így szült az anyukám, és semmi bajom nincsen..nem attól lesznek jobb anyák hogy szenvednek..
2013. júl. 23. 13:08
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
70%
Addigra, mire a tényleg pokoli fájások jönnek, már kikapcsolják az eda-t.
2013. júl. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
63%
Már megint egy még nem szült nő magyaráz a szülés nehézségéről? Marha jó! Kezdjük ott, hogy nem minden kórházban adnak EDÁT. Aztán meg hogy még nem adnak, mert korai, aztán meg már nem adnak, mert késő. Akkor ott van a sok eset, ahol adnak, de nem hat. Kicsit tájékozódj mielőtt baromságokat kérdezel.
2013. júl. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
84%
Mi kórházunkban nincs rá lehetőség.
2013. júl. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
83%
Én kértem Eda-t, nem kaptam. Nem volt olyan orvos, aki be tudta volna adni. Marha ideges lettem ettől, kb. 30 percig szidtam a rendszert, káromkodtam mint egy kocsis, fájdalomra nem is emlékszem, csak arra, hogy marha pipa vagyok. Akkor már 14 órája vajúdtam, rendszeres fájásokkal. A dokim nevetett rajtam, majd szólt, hogy szerinte a következő fájás már toló lesz. Így is volt.
2013. júl. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
58%

Én kétszer szültem, és eszembe sem jutott kérni, azért mert az egy plussz kockázatintényező. A fájdalomnak megvan a maga pozitív hatása a szülés folyamán.

Attól nem vagyok jobb anya, hogy szenvedtem, de amikor gyereket vállaltam, akkor tudtam, hogy áldozatokat kell érte hoznom, és a szülési fájdalmat is belekalkuláltam.

Mellesleg kicsit ellenséges a hangnemed, mintha zavarna, hogy valaki el meri viselni a szülési fájdalmakat.

2013. júl. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Nem szántam ellenségesnek, bocsánat:)
2013. júl. 23. 14:51
 17/30 anonim ***** válasza:
Azért ne szóljuk már így a kérdezőt. Majd fog szülni egyszer, persze, hogy érdekli a dolog. Egyébként sok országban nagyobb rutinnal alkalmazzák, csak épp Mo-n 1) spórolni akarnak az EDA-val (persze az oxitocinnal nem...) 2)nincs elég orvos, aki beadja, 3)a szülészeknek nincs kedvük hívogatni az anesztest, meg várni fél órával többet a babára (állítólag valamennyire lassítja a szülést az EDA). Ezek miatt az a magyar szülészorvosi gyakorlat, hogy mindenkit leakarnak beszélni, ijesztgetnek (tudom én is, hogy komoly beavatkozás, de azzal, hogy totál beijesztik a szülő nőt, nem korrektek), és a szüléskor az van, hogy "várni kell míg x ujjnyira...", kimegy az orvos, majd amikor egyszer visszajön, akkor "már x ujjnyira nyitott, már nem lehet". Én is így jártam...Külföldön szülöm a következőt babát, itt teljesen elérhető az EDA, elvileg nagyon szeretném, de gyakorlatilag én is tartok tőle.
2013. júl. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Én gázt szívtam..kellett EDA a francnak!!Nekem a gáz is nagyon bejött..jó,éreztem azért a fájásokat,de szerintem teljes fájdalomcsillapítás nem létezik szülésnél,mert azért szerintem az EDA mellett is lehet érezni a fájásokat..akkor meg mi a francnak szúrkáltattam volna össze a gerincemet,ha a gáz is van olyan jó?!Egyébként én sosem kérném,mert nagyon félek tőle,jobban mint a szüléstől..az én gerincemnél ne babráljon senki sem,mert elég egy rossz mozdulat,és ki tudja mi lenne a következménye(pl:bénulás).

Úgyhogy nekem bejött a gáz..a kitolásnál már nem szívhattam a gázt,megtiltották,na és..fájt,mert szerintem a kitolás a legfájdalmasabb,de túléltem,még itt vagyok..mindent ki lehet bírni,ha az embernek van önkontrollja és nem kényeskedik!!Kb 5 nyomás alatt megszületett a 3300g-os és 55 centis kisfiam.

2013. júl. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Ja és 24 órát vajúdtam,ebből csak 2 és fél órán át szívtam a gázt,a többi natúrba ment!!

És nem érzem ettől sem rosszabb-sem jobb anyának!

2013. júl. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

A gáz sem használ mindenkinek, van aki azt mondja, hogy elkábult tőle, rosszul lett, mintha elájult volna. Én injekciót kaptam (Bp, István), hogy mi a fenét raktak bele nem tudom, de olyan szinten kába lettem tőle 2 fáját között, a fájást meg ugyan úgy éreztem, hogy a köv.babánál biztos nem kérnék.


Aki írta, hogy kifáradt a végére és császár lett: off: a Bezzeganyán van egy post, egy Svédországban szült nő férje írta, hogy milyen volt az ottani szülés. Ott az anyákat a szülés előtt nyugtatózzák (nem tudom mi a helyes orvosi szó!!), hogy tudjon még aludni és pihenni. A hozzászólók olyan szinten támadták ezt az eljárást, pedig kb egy sem orvos, szülésznő, plusz nem hiszem, hogy Mo bármilyen területen is taníthatná Svédo.ot, főleg nem a szülészet terén.

2013. júl. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!