Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár a Bajcsyban. Tapasztal...

Császár a Bajcsyban. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, hogy nem fordul be a Babánk, ezért augusztus közepe felé a dokink megműtene. Ahogy közeledik a nap egyre jobban félek tőle.

Leírnátok nekem, hogy ti mit tapasztaltatok! Mennyi idő a műtét, meddig kell a kórházban maradni, meddig nem lehet mozogni...stb



2013. júl. 27. 09:14
 1/3 anonim válasza:
100%
Szia! Nekem tavaly volt császárom a Bajcsyban, igaz, nem annak indult, menet közben volt rá szükség. Kb. 5 perc alatt összeszedték a csapatot, altatóorvost, stb. Felültettek a műtőasztalra, bekötötték a gerincérzéstelenítést - nem volt rossz egyáltalán, bár hozzátartozik, hogy nekem iszonyú fájásaim voltak közben, hiszen előtte oxitocint kaptam. Beadták az érzéstelenítőt, éreztem, ahogy végigmegy a két lábamban, és elmúlik a fájdalom. Azt hittem, majd semmit nem fogok érezni majd, meglepődtem, hogy érzem, ahogy néha megütődik a hasam, meg ahogy "rángatnak" ide-oda az asztalon. Ijedtem szóltam az altatóorvosnak, hogy el ne kezdjék, mert én érzem! Nevetett, és azt mondta, hogy persze, mert van 3 féle ideg (a szakszavakat nem tudtam megjegyezni ott és akkor), és azok közül csak a fájdalomérzőket kapcsolja ki a szer, a többit nem. Két orvos van bent, a dokid és egy, aki asszisztál, egyik bal oldalon áll, másik jobb oldalon. Előtted zöld paraván, nem látsz semmit, az altatóorvos a fejed mögött ül. Kb. 5-10 perc, mire a babát kiemelik, megmutatják, majd elviszik vizsgálatra, utána kb. negyed óra, mire a méhlepényt is eltávolítják, összevarrnak, stb. Több rétegben varrnak, külön a méhet, külön az izmot, stb., ez sok idő. Ez a több. Nagyon aranyos volt mindenki egyébként, nekem jó élményem maradt. Este volt a császárom, egész éjjel nem aludtam, állítólag a szer miatt. Utána reggelig szigorúan feküdni kell, még a fejedet sem emelheted fel, már ha gerincérzéstelenítéssel csinálják, nem altatásban, ellenkező esetben iszonyú fejfájást lehet kapni az érzéstelenítő szertől. Én ezért be is tartottam. Sajnos így nem lehet mellre tenni a picit, nekem is csak odatartották, rám tették egy kicsit. Azt hiszem, talán kétszer kaptam még utána véralvadásgátló szurit. Katétert tesznek be a műtét alatt, de természetesen csak az érzéstelenítő beadása után, észre sem venni. Másnap reggel bejött a szülésznőm, és a felügyelete mellett kötelezően fel kellett kelnem. Azt hittem, majd segít, frászt, egyedül kellett, ő csak ott volt, nehogy elessek! Na, az gáz volt, kb. 15 perc alatt sikerült. A katéter vacak volt, akkor már éreztem, azt mondták, akkor veszik ki, ha el tudok menni a wc-ig. Na, eltotyogtam, és ott helyben ki is vették. Nagy levegő, és kihúzzák. Ez rossz kicsit, és még utána is kb. két napig olyan érzés a pisilés, mintha kövek lennének a "csőben", de kibírható. Én aznap már nem mertem lefeküdni.:) Eléggé húzódott a sebem, stb. Jó ágyak vannak a Bajcsyban, kezelőpanellel lehet lifteztetni, a háttámlát dönteni. Én kétágyas vip kórteremben voltam, de a többiben is ilyen van. Nem mentem az egyágyasba, mert gondoltam, kell egy kis társaság, ennek ellenére két éjjel egyedül voltam. Az ágyat mindig fellifteztettem teljesen, és úgy könnyű volt felkelni. A babát odaadják, melletted lehet a kórteremben. Nem szeretik, ha beviszed éjszakára, de én első nap bevittem, hogy tudjak aludni. Nem kellett tovább bent lenni, mint rendes szülésnél, negyedik nap jöttünk haza, ennek feltétele, hogy minimum egy székletet kell produkálni. A felkelés rossz, a wc-zés is eléggé, mert alig tudsz leülni a wc-re és felkelni, de van kapaszkodó a zuhanyban is, wc-ben is. Valami fertőtlenítőt vinni kell, mert az ember nem tud a wc fölé guggolva pisilni, mert húzódik a hasa. Zuhanyozni a seb miatt nem lehet, csak alul, felül mosakodni kell. A seb vízszintes, nem is látszik, bugyivonal alatt van. Nincsenek varratok, egy "drótszerűség" volt hosszában, a "varratszedés" is annyi, hogy azt kihúzzák, mint egy szál damilt, és kész is. A dokik aranyosak, a szülésznők, a csecsemősök is, mindenki figyelmes, összességében nekem nagyon pozitív élmény volt, pedig csalódott voltam, hogy nem sikerült természetes úton szülni. Na, a kaja, az borzalmas volt. Nem kell félni egyáltalán, ott lesz a kis "szeretetcsomag", úgyis körülötte fog forogni minden gondolatod, fájdalom elhanyagolható. Én büszkén tologattam a folyosón, nem is foglalkoztam mással. Nem hagytam el magam, kicsit talán túlzásba is vittem, de legalább gyorsan helyrejöttem, itthon már egész fitt voltam! Remélem, tudtam kicsit segíteni, könnyebb úgy, ha az ember tudja, mire számíthat. Még egyszer mondom, én kimondottan jó szívvel gondolok vissza az egészre! :) Egy gyönyörű, 15 hós kislány anyukája
2013. júl. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a részletes leírást!

Szeretném Tőled megkérdezni, hogy mennyi időt voltál a műtőben kb? Életem leghosszabb percei lesznek....

Otthon hogy boldogultál vágott hassal? Meddig volt még utána nagyon kellemetlen?

Ne haragudj, hogy ennyit kérdezek, de senkinek sincs tapasztalata a császárral kapcsolatban a környezetemben!

2013. júl. 29. 10:12
 3/3 anonim válasza:
100%
Szia! Hát, kb. 45-50 perc volt az egész, de nem tűnt annyinak egyáltalán. Közben az orvosok és a műtősnő beszélgettek, a húsvéti kajáról (nagyszombat estéjén volt a császárom), stb., mintha nem is műtéten lettem volna, hanem valami teadélutánon. :) Az első nap rossz volt, a második kevésbé, és így tovább. Amikor jöttünk haza, még eléggé totyogósan mentem, meg az autóban a "döcik" nem estek jól, de azon kívül, hogy be voltam lassulva, nem volt más. Úgy mozogtam, mint egy 70 éves (hajolás, leülés, felkelés),de mozogtam! A lényeg, hogy nem szabad elhagyni magad, akkor egykettőre helyrejössz. Annak sem jobb ám, akinek gátsebe van, pláne, ha repedt is menet közben, sőt! Kiadják a babát, szoptatás, tisztába tevés, miegyéb, úgyis viszonylag a topon kell lenni, mert el kell tudni látni a picit. Pihenj nagyon sokat, aludj, mert a baba születése után egy hónapig nem igen lesz rá alkalmad. Hidd el: egyáltalán nem kell félni, a Bajcsy szülészete pedig különösen jó, nagyon jól együttműködik mindenki, fél szavakból is értik egymást, és a műtét után is kedvesek, segítőkészek, mindenki érti a dolgát, jó kezekben leszel. Voltam bent 9 hetesen is, terhességi vészes hányással infúzión, a kórteremben két szobatársam volt, mindkettőjüket császározták. Ők is úgy voltak, mint én, már másnap tologatták a babájukat, szoptattak, pelenkáztak, jött az anyakönyv-ügyintéző a papírokkal, vitték a babákat vizsgálatokra, mentek értük, hazaengedés napján csomagoltak, stb., szóval nincs is időd azzal foglalkozni, hogy hol mi fáj. Max. akkor szitkozódsz egyet, amikor wc-re mész. :) Én büszkén tologattam a kislányomat a folyosón, a többi nem számított!
2013. júl. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!