Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Félek a szülés következményeit...

Félek a szülés következményeitől (kérlek olvassátok el, elég hosszú). Mik a tapasztalatitok, hogy lehet felkészülni?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Szépen kérlek titeket, olvassátok végig, minden részletről alkotott véleményetek érdekel.


A barátom a jövőben nagyon szeretne gyereket, de én nem tudom hogy szeretnék-e egyáltalán. Még van időnk(20 és 23 évesek vagyunk, bár tudom hogy biológiailag a közeljövőben lenne az ideje, majd elválik hogy hogy alakul). De természetesen ilyen téma is többször előjött már.


Én igazából annyira nem szeretem a gyerekeket(töri szakos vagyok, de eszem ágába sincs tanárnak menni emiatt,pedig nem túl nagy a lehetőségek választéka humán téren(de ez most nem épp tartozik ide)). A szüleim is elég rosszul neveltek így tudom, hogy nem is tenne jót a gyerekemnek ha én is nevelném, inkább csak ráhagynám másra hogy nevelje nélkülem, mert én inkább csak ártanék neki.

De igazából a barátom miatt még bele is mennék a gyermekvállalásba, tudom, hogy neki ez annyira fontos dolog, hogy ha én biztosan nem akarnék gyereket a jövőben, akkor valószínű elhagyna.(ismerem a helyzetét és nem is hibáztatnám érte.)


Viszont nagyon félek, nem is a terhességtől hanem a szüléstől, annak nehézségeitől(erről itt sokat olvastam, ám annyira nem nyugtatott meg), de legfőképpen annak következményeitől.


Nem tudom, hogy mi a jobb, a császármetszés, vagy a természetes. (a császár, csak egy vágás lenne elvileg(bár a részleteket annyira nem ismerem), de olyan elmesélést hallottam, aki mesélte, hogy mellette császárral szült valaki, és csak azt látta hogy 8 db-ba szakad szét, és mindenhol vér van :S/azért tudom hogy ez biztos túlzás volt, de nagyon megijedtem ettől a borzasztó beszámolótól/)

Félek a Gátmetszéstől, mert azt hallottam, hogy ennek következtében sokkal érzéketlenebb lesz a csikló, és már nem fogom tudni élvezni a szexet, és a párok elhidegülnek egymástól, vagy pedig fájni fog az együttlét(valószínű ez volt a szüleimnél, még együtt vannak, de kb egymásra se néznek már, kb én lehettem az utolsó együttlétük, meg amúgy is balesetgyerek vagyok.)

A másik hogy azt hallottam, (egész pontosan azt tudom hogy a nővérem így járt), hogy a szülés miatt nem fogom tudni visszatartani a vizeletemet, és folyton be fogok emiatt pisilni. :S

Valamint olyat is hallottam, hogy a szülés következtében olyan mértékben kitágulhat a hüvely, hogy megint tönkremegy az intim életem, és egyik fél sem fogja élvezni a szexet.

Egyáltalán attól is kicsit tartok(bár ennek tudom kicsi a valószínűsége a mai világban), hogy egyáltalán túlélem-e, főleg azért mert, én egy alacsony 155cm magas, igen gyenge testalkatú, és nem egy kitartó lány vagyok, aki igen rosszul viseli a megpróbáltatásokat. Túl sok pozitív dolog nem is ért az életben.(tudom ez nem valami pozitív önvélemény, de hát ez az igazság)


Ezeket elmeséltem a barátomnak is, ő folyton olyannal jön, hogy létezik olyan hogy intim torna, meg valami Kegel gyakorlatok, és valami PC izomerősítés, amikor pedig ott lennénk, van terhestorna, ezeknek köszönhetően el lehet érni(hogy ha nem akarok császárt), hogy az orvos ne kötelezzen gátmetszésre, és magától se történjen szakadás.

Azt nem vonom kétségbe, hogy ez mind nagyon hasznos, (magamtól is találtam egy intim tornás könyvet belelapoztam, meg olvasgattam, bár nem vittem túlzásba) de, hogy csak erre hagyjam magamat, ennyire azért nem bízok ezekben a dolgokban.


Kélek szépen minél többen írjátok meg, a ti tapasztalataitokat a szülés következményeiről(nektek jelentkeztek-e olyanok amiket fenn írtam, esetleg egyéb valami furcsaság), hogy milyen fizikumotok volt, szüléskor(pl én mindig is utáltam a tornát suliba, sosem mozogtam rendszeresen, sosem sportoltam semmit, így igen gyenge vagyok) , és milyen módon szültetek, és mi a véleményetek azokról a gyakorlatokról.

Esetleg nektek van valami tanácsotok hogy hogyan lehet felkészülni fizikálisan(tudom, legyek pozitív, majd a gyermek megléte megnyugtat, meg stb, de úgy ténylegesen hogy lehet felkészülni.)


Tudom kicsit sokat kérdezek, és hosszú is a szöveg, de tényleg nem tudok máshova fordulni, ahol valós tapasztalatokat, és válaszokat kaphatok.



Hatalmas köszönet minden rendes válaszért előre is.



2013. júl. 29. 14:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Én meg 2-szer szültem császárral, (egyik se annak indult) nem mondom, hogy kellemes, de túl lehet élni. A második sokkal könnyebb volt. A terhesség sem volt vészes, pedig én is kicsi vagyok.
2013. júl. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
nekem nagyon szép élmény volt a szülés. természetesen szültem, kádban, négykézláb állva, gátvédelemmel. egyáltalán nem szakadtam szét, a szülés után egyáltalán nem kellett varrni, se semmi ilyesmi. a szülésznő, a doki és a párom szerint is a szülés után húsz perccel már úgy nézett ki a hüvelyem, mintha nem is szültem volna. már a terhességem előtt is szívesen végeztem a Kegel gyakorlatokat, inkontinenciának nyoma sincs, a szex pedig ugyanolyan élvezetes, mint eddig bármikor. :)
2013. júl. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Engem is császároztak,pedig természetes szülésnek indult, nem szakadtam szét,ez butaság.Gondolkodj ember!
2013. júl. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Aranyos kérdés. :)

Nem kell félni. A másállapot tényleg más állapot, ott az ember lánya egy nagyon bizarr, ám annál jobb átalakuláson vesz részt, a nőből anya lesz.

Én egészen szülésig nem éreztem semmit a baba iránt, viszont ahogy kinn volt azonnal hatalmas ragaszkodást, féltést, szeretetet éreztem.

Szülés: négyszer szültem, egy nagyon félős ember vagyok és még élek, és nem pisilek be. Szerintem a fájdalom ellenére csodálatos dolog szülni. Az a baj, hogy nem tudom neked megfogalmazni, mert olyan, mintha olyannak magyaráznám a szerelmet, aki még sosem érezte. Ennek a fájdalomnak nagyon nagy értelme van, ez nem egy egyszerű fájdalom, a vége gyönyörű.

2013. júl. 30. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

A gátmetszéstől én is nagyon-nagyon tartottam!! Aztán utánaolvastam a témának, és már nemcsak féltem tőle, hanem tudtam is, hogy ez mennyire felesleges, és káros is! Ezért választottam olyan szakembert aki nem alkalmaz ilyesmit rutinszerűen, hanem csak ha a gyerek érdeke azt kívánja (1000 szülésből 1 van ilyen, de Magyarországon sok kórházban rutinból vágnak)

4 szülésemből 3 minden sérülés nélküli volt, 1-nél császár kellett(3.-nál)az nem volt sétagalopp, jobban fájt, nehezebb volt a felépülés, főleg a 2 kicsi mellett. Sokat segített, hogy a párom otthon tudott maradni velem 1 hónapig.

Vizeletcsepegés mind a 4 után volt, a császárt kivéve a 6. hét végére szinte magától, napi 5-10 perc tornával elmúlt. Valamiért pont a császárnál tartott a 3. hó közepéig, ezen nagyon csodálkoztam.

Én sem vagyok (voltam) túl kitartó. Mindig is akartam gyereket, de mikor először megtudtam, hogy várandós vagyok bepánikoltam, azt hittem egy gyereket nem tudok majd felnevelni, nem leszek jó anya. Más volt álmodozni róla, és más volt a valóság.

De aztán mikor venni kell az akadályokat, akkor nincs ideje az ember lányának filózni, hogy meg lehet-e ezt csinálni. Azelőtt nem tudtam mi a fáradtság, most megtanultam az alvást a házimunka elé helyezni. Előtte messzire kerültem az orvosokat, azóta ültünk éjszaka az ügyeleten, varrták össze a kisfiam fejét a sürgősségin, és pedig NEM ájultam el, hanem nyugtattam, utasítottam vissza felesleges , engem és gyerekeimet érintő beavatkozásokat, vizsgálatokat, de utaztunk több 100 km-t, hogy olyan szakember ismételjen meg vizsgálatot aki jobban ért hozzá.

Felkészülni nem mindig lehet, de a feladathoz kész leszel amikor jön.

Ami fontos: ne akarj szuperanya lenni.

Ne figyelj mindenkinek a véleményére.

Ne fogadj meg rossz tanácsokat, de járj utána a fontos tudnivalóknak.

Ahonnan sok jó tanácsot kaptam: Kismama újság, LLL honlap,

Könyvek: The Womanly Art Of Breastfeeding (LLL), Your Birth Rights (Pat Thomas), Children are from Heaven (John Gray)

Ami nagyon bejött: hordozás, igény szerinti, sokáig szoptatás

Ami félig jött be: együtt alvás- a lányom (4. gyerek) nem tud mellettünk aludni, mindig megébred és sír, őt elalvás után át kell tenni máshova

2013. júl. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem jobban tennéd, ha nem olvasnál el semmit az interneten, és befognád a füled, ha valaki ilyen rémtörténeteket mesél. Biztosan vannak egyedi esetek, amikor nem úgy alakulnak a dolgok, ahogyan az természetes volna, de amikről írsz, azok egyáltalán nem velejárói a szülésnek. Nem is értem az anyukákat, miért ijesztegetnek folyton másokat. Én is féltem a szüléstől, nagyon féltem, és sokáig gyereket sem akartam, ennek ellenére egyáltalán nem volt olyan rossz élmény, mint amilyenre számítottam. Semmilyen testi változás nem történt, nem tágult ki a hüvelyem, nem lett vizeletvisszatartási problémám a gátmetszés miatt, nem lett szélesebb a csípőm, egyáltalán semmi sem változott. Egyetlen visszeret kivéve, amire eleve hajlamom volt, és kijött a lábamon, de azt majd kezeltetni fogom.


A császármetszésből felépülni sokkal nehezebb. Az eleve egy műtét, amit nem végeznek el kívánságra, mert az egy életmentő beavatkozás. Annak sokkal inkább maradnak látható nyomai, mint a természetes szülésnek, például a heg. Én semmi pénzért nem akarnám a császárt, csak legvégső esetben!!!


A gátmetszésnek semmi köze a csiklóhoz, történetesen a gát olyan messze van a csiklótól, mint Makó Jeruzsálemtől. Nem értem, miért mondta ezt a baromságot Neked valaki! Egy jól végzett gátmetszésnek semmilyen hátrányos következménye nincs. Nagyo ritka esetekben megsérülhet az izom, és az vezethet inkontinenciához, de tudtommal intim tornával még az is korrigálható.


A szüléstől való félelem minden nőben megvan, a Te esetedben extrém módon, ezért szerintem várj még 8-10 évet, bőven ráérsz még szülni. Addigra érettebb leszel, és az anyai ösztönök erősebbek lesznek, mint a félelem. Ennyi idősen én sem szültem volna semmi pénzért. 34 évesen vállaltam az első gyereket, és 36 évesen, most várom a másodikat.


A nemi életre pedig egyáltalán nincs befolyással. Hogy is lehetne? Az azt jelentené, hogy az összes nő szexuális élete tönkremenne, aki már egyszer szült? Ez merő ostobaság, ha józanul belegondolunk...

2013. aug. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Én pont így voltam vele, mint Te, ezért nem is mertem 36 évig teherbe esni. (Igen, kicsit több, mint amennyi te vagy.) Különbség annyi volt, hogy én tudtam, hogy én soha életemben nem gondoltam azt, hogy nem lesz gyerekem. Vettem egy mély levegőt, teherbe estem. A 8 héten a gyerek úgy döntött, hogy köszöni szépen, neki ennyi volt - és elvetéltem. Mehettem abortuszra, arra, amire soha nem akartam. Akkor jöttem rá, hogy a szülés nem a legrosszabb része a dolognak. Odáig el is kell jutni, ami valószínűleg sokkal nehezebb, mint a szülés, ami max. 1 napig tart. A folyamatos rettegés, hogy baja lesz a babának (kicsit barnáztam, ami a közhiedelemmel ellentétben nem jelent jót, a vetélés sok esetben nem jár sem görcsökkel sem nagy vérzéssel), sokkal rosszabb.

Arra is gondoltam, hogy azért történt mindez, hogy a második babát már IGAZÁN akarjam. Persze ezt is akartuk, de én csak a szüléssel voltam elfoglalva...


Egy jó tanács: a gyereket elsősorban magadnak szülöd abban az értelemben, hogy a párod fog dolgozni, de látod el a gyereket. Ha ezt nem akarod, ne szüld meg, mert neked is nagy szívás lesz, meg a gyereknek.

Írod, hogy ha nem szülsz, elhagy a párod. Meg ha szülsz, és már nem lesz jó a szex, akkor is. Na, akkor ha így is, úgy is elhagy, akkor inkább ne szülj. :) Gondold át ezt a kapcsolatot.


Ja... és az egy baromság, hogy "valaki" mellett császárral szült valaki. A műtőben egyszerre egy nő van benn, és a másik nő nem látja, hogy műtenek egy másikat. Oda még az apuka sem mehet be, mert az egy nagyon komoly hasi műtét. A vakbélműtétet sem láthatja senki, csak az orvosok.


Amit leírtál, az majdnem mind igaz LEHET. De a "lehet" és a "van" között nagyon nagy a különbség. Van, hogy megtörténik, van, hogy nem.

Azon még nem gondolkoztál, hogy ha ennyire borzalmas a szülés, akkor a nők miért szülnek második, harmadik gyereket? És azon, hogy ha szülés után már nincs szex, akkor hogy hozzák össze pl. a második gyereket? :)


Saját tapasztalatból mondom, hogy éretlen vagy még a gyerekvállalásra. Semmiről nem késel le, ha vársz még 10 évet. Addig meg sportolj. Azt nem a szülés miatt kellene, meg az állóképesség miatt (bár arra is kedvezően hat), hanem azért, hogy ne hízz el és ne betegedj meg (pl. cukorbetegség) - mert gondolom, a párodnak kövéren se tetszenél. :) A tornát én is utáltam a suliban, főleg az, hogy utána izzadtan kellett beesni pl. töriórára, és büdösen, koszosan végigcsinálni a napot. De a sport nem egyenlő a tornaórával. Biztos van olyan sportág, amiben ügyes lennél, keresd meg azt, próbálj ki többfélét.

2013. aug. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ha nem szeretnél gyereket akkor inkább attol félj hogy nehog terhes legyél,! Ha nem akarsz akkor ne! Egy pici baba nem tehet arrol hogy megfogan ! Azért mert felelőtlenek az emberek! Ha egyszer terhes leszel es meg is uy dontesz hogy igen baba akkor inkább arra torekedj hogy ne olyan nevelest ,es életet kapjon mint amilyen a tiéd volt! Te nem tehetsz arrol hogy a szüleid olyanok voltak! Èpp ezért mutasd meg akkor hogy te nem leszel olyan.
2013. szept. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Noi333 ***** válasza:
szia! hát én éve szültem az első gyerekem most várom a második babánkat és természetes úton szültem gátmetszéssel! nem a legjobb élmény a fájások de amikor kijön a baba a legjobb dolog a világon. a szülés utáni panaszokról meg annyit, hogy nekem jót is tett a szülés! pl a menstruációm rendezettebb lett, a szexet ugyanúgy élvezem és sztem a párom se vesz észre külömbséget szóval ha valaki elhidegül a párjától az nem a szülés miatt van! ugyanolyan jó a szex... a bepisiléssel kapcsolatban meg annyit hogy sztem nagy hüloyeség amit leírtál. én pl kislány korom óta gyakran pisilek de azóta se változott semmi hogy szültem negatív irányba pláne nem! szóval a fizikai részétől a szülésnek, nem kell félni ezt mindenki túl éli ez a legszebb dolog az életben. arról meg hogy nem fogsz vele foglalkozni annyit mondanék, hogy amikor először a kezedbe fogod vagy amikor mozog a hasadban feltámadnak az anyai ösztöneid! utána oda se adnád senkinek :) persze vannak kivételek akiket fel kéne akasztani én véleményem szerint.... aki bántja a saját gyermekét. erről ennyit. ha van még kérdésed nyugodtan írj priviben! én 24 éves leszek és a 2.babámat várom.
2014. márc. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!