Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért kell fizetni a szülésért?

Miért kell fizetni a szülésért?

Figyelt kérdés
Most találtam rá egy csomó ilyen kérdésre, ahol 50-100 ezerig kérnek a dokik egy szülésért. Ez legális/normális? És aki szegény az orvos nélkül szül, vagy hogy megy ez?

2013. júl. 30. 18:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Akkor kell fizetni, ha extra igényeid vannak és nem felel meg az az orvos, aki épp ügyeletes.
2013. júl. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha van fogadott orvosod az kérhet a szülésért, mondjuk az én fogadott dokim nem kért semmit. Nem szül senki doki nélkül, azért van az ügyeletes orvos! Az már egy másik kérdés, hogyan bánik a pacienssel.. :/
2013. júl. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem kell fizetni a szülésért, az ingyen van.

De ha megfogadsz egy orvost, akkor zömében annak fizetni kell.

De ha nincs orvosod és mész szülni, akkor az aznapra beosztott ügyeletes orvosnál fogsz szülni, aki olyan, amilyen, ha rendes, akkor rendes, ha nem, akkor nem, de pénzbe nem kerül.

2013. júl. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Kissé" tévesek az információid. Maga a szülés, mint olyan, tök ingyenes. Beindul a folyamat, bemész a kórházba, az ügyeletes orvosnak kutya kötelessége baj esetén ellátni, komplikáció esetén közbelépni, szükség esetén császármetszést elrendelni, de ez ennyiben ki is merül. Ha fogadsz orvost, mert te abban az egy orvosban vakon bízol, akkor több lehetőég merül fel.

Pozitív esetben az orvosod nagyon jó fej, és nem kéri, hogy menj magánrendelésre, (amiért alkalmanként alsóhangon is 8-10 000 Ft-ot fizetsz, mivel magánrendelés. Bár, ez tök legális) és a szülés utáni honoráriummal is úgy van, hogy nem mond összeget. Annyit adsz, amennyi belefér. (Ez a része nem biztos, hogy legális... de gondolom, nem, mivel én még nem hallottam olyat, hogy szülésről az adott orvos számlát állított volna ki.)

Rosszabb esetben az orvosod közli, hogy vállalja a szülés levezetését, de csak magánrendelés keretein belül, és/vagy konkrét összeget kér a szülésért. Nah, és itt lesznek tévesek az infóid. Az alsó határ valahol 40-50 000 Ft körül kezdődik, felső nincs. A legtöbben úgy 70-80 000 Ft körül kérnek, ha összeget mondanak, de ha pl. császármetszést kérsz, akkor 120-140 000 Ft is lehet a "tarifa". Persze, ezek azok az árak, amelyekkel mezei halandók találkoznak, vannak ennél borsosabbak is ám.

Azonban ma már sok orvos csinálja, hogy maga a szülés ingyenes, de a magánrendelésért fizetsz alkalmanként x ezer Ft-ot, és ezzel rendezed a szülés "költségeit". Így gyakorlatilag minden szabályos, hiszen magánrendelésért jogosan kér pénzt. De tudtommal, az, hogy felfogadsz egy orvost, nem magánrendelés keretein belül, aki pénzt kér a szülés levezetéséért, nos az nem éppen. Bár rá lehet kérdezni, hogy ÁFA-s számlát adnak-e. ;) :)

2013. júl. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szülésért nem kell fizetni. Minden magyar állampolgárnak van TB fizetési kötelezettsége, így nem kell.

Hálapénz pedig a főorvos engedélye után teljesen törvényes legalább 2-3 éve.

2013. júl. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

Nem kell. Szülhetsz ügyeletben, egy olyan dokinál, akit vagy ismersz, vagy nem. Vagy szimpatikus, vagy nem, vagy jó orvos, vagy nem.

Vagy választhatsz valakit, akiben megbízol. Aki jó szakember, stb. Ilyenkor viszont könnyen előfordulhat, hogy a munkaidején kívül rendeled be, mert épp szülni mész. Neki ez plusz munka. Amit jogosan várnak el, hogy honoráljon a kismama.

A probléma igazából ott van, hogy az ügyeletesek közül van néhány, aki nem úgy bánik a kismamával, ahogy az elvárható lenne. Viszont ami fontos, én akkor sem szülnék szívesen ügyeletesnél, ha tudnám, hogy maximálisan jól ellátja a feladatát. Mert nem ismerem. Nálam ez bizalmi dolog. Legalább ismerjem már azt egy kicsit, aki fél napot tölt a 2 lábam között.

2013. júl. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

nem kell fizetni a szülésért. teljesen ingyenes magyarországon, a lakóhelyed szerinti körzetes kórházban az ügyeletes orvosnál lehet szülni... :)


viszont ha egy orvost szeretnél, felfogadod, ő vállalja, hogy a szülésnél ott lesz, nem utazik el, akkor is megy ha épp családi bulija van vagy éjjel 2kor kell ugrania, azért kér pénzt.

maga a szülés nem más, annyi, hogy egy olyan orvosnál fogsz szülni akiben bízol, akit már ismersz, nem pedig egy idegennél

2013. júl. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Gyönyörűséges ***** válasza:

egy baratnom dokija 100.000 ft-ot kert es a baratnom siman kozolte h afas szamlat ker az egeszsegkartyahoz mert abbol fizetne :) minden tiszteletem az ove jol csinalta, igy kene mindenkinek. mi magunk nok rontottuk el ezt az egeszet sok som evvel ezelott :(

elso babamat ugyeletesnel szultem, szuper rendes volt,mindenben segitett, 8 orat toltott velen es NEM CSASZAROZOTT szerencsere!!!

most fogadott orvosom lesz de csak azert mert alternativ szulest szeretnek dulaval es ehhez megtalaltam a tokeletes noi dokit, nem szamit mennyibe fog kerulni!

2013. júl. 31. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utolsó, sok boldogságot a kicsihez!
2013. júl. 31. 10:34
 10/11 goodlike999 ***** válasza:
0%
A gyerek szervei sokat érnek
2013. aug. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!