Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet választani, hogy termész...

Lehet választani, hogy természetes úton vagy császármetszéssel szeretnénk szülni? Attól, hogy valaki az utóbbit választja, "megvethető"?

Figyelt kérdés

A "megvethetőt" úgy értettem, hogy önként nem vállalja azt a fájdalmat és a vele járó egyéb dolgokat (gondolok itt a gátmetszésre). Szóval amiatt, hogy esetleg fél a természetes úton való szüléstől, kevésbé lesz az illető "méltó"?


Nem vagyok terhes, még felnőtt sem, csak felmerült bennem a kérdés, hogy ilyen okok miatt lenézhető-e valaki.


Normális válaszokat, kérlek!

17/L


2013. aug. 4. 13:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet kérni legálisan. Én nem vetem meg azt aki ezt a lépést megteszi, mert nem áll jogomban ítélkezni, nekem is vannak hibáim.

Kedves kérdező, 3 gyereket szültem, az első 2-nél volt gátmetszés. Első nap fájt csak utána már nem, ellentétbe a szobatársammal akinek császára volt, ő alig tudott kimászni a mosdóba.

2013. aug. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A császármetszés egy nagy hasi műtét. Szerinted az nem fáj? Persze nem közben, hanem utána. Egyébként nem kívánságműsor.
2013. aug. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Van az a boritek, amiert csaszaroznak, igen.

Farfekves miatt csaszaros voltam, 3-4 napig fajt, utana nem olyan rossz.

2013. aug. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
60%
nekem mindkét szülésem császár volt,egézségügyi probléma miatt....nem tudom miért kell a császárt iszonyatos fájdalomként beállítani...fáj,de az igazi fájdalom nem itt kezdödik,már pár órával utána egyedül lezuhanyoztam,és végig a babával voltam ,sétáltunk....lementem a büfébe,és sétáltam az udvaron....természetesen nem kivánság műsör a választás de ha így alakul ,miért is lenne megvetendő....ja és a sok tévhit ellenére a lányaim azonnal és ügyesen szopiztak,a kicsi most 7hónapos és még szopizik
2013. aug. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A gátmetszés nagyon fáj? Hogy zajlik pontosan?

2013. aug. 4. 14:10
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el a császár nem egy leányálom!!! 3hete volt sürgösségi császárom, egyébként nem választottam volna semmiképpen..
2013. aug. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinél más a természetes szülés és a császár utáni felépülés. Nekem császárom volt, de ha lenne tesó, akkor sem szeretném bevállalni a természetes szülést. Még nem döntöttünk, ráérünk a kérdéssel, mert csak 13 hónapos a fiam és ha mégis lesz szeretném, ha legalább 4 éves lenne, dolgozni is szeretnék kicsit előtte. Kérdésedre válaszolva: még korai ezen gondolkodnod, mert amikor majd babát vársz, akkor fogod igazán érezni, mi a jó nektek és csak ez számít. Ha van egy jó és megbízható orvosod, akkor vele sok mindent meg lehet beszélni. Nekem indítás volt, mert 1 hetet túlhordtam a fiamat és nem tágultam, szerencsére a dokim nem kínzott, nem is volt fájásom, csak összehúzódásom, így 8 óra szülőszobai móka után, toltak a műtőbe. Fájdalommentes volt, csodálatos élmény, végig beszélgettem a dokimmal, megmutatták a fiam, 2 óra múlva már hozták szopizni 2 óránként, 12 óra múlva végig velem volt, 24 óra múlva már simán közlekedtem, vérzésem alig 2 hétig volt és alig több, mint egy havi mensi. Ha neki állunk a babaprojektnek én rákérdezek a dokimnál a programcsászárra, persze fontosnak tartom a vajúdást, mert az az anyának és a babának is hasznos. Ezt neked kell mérlegelned, de tájékozódj kellően. Ja, és 13 hónaposan még szopizik :)
2013. aug. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

kedves kérdező, ha csak a gátmetszéstől való félelem miatt szeretnél a jövőben császárt, akkor szeretnélek megnyugtatni, hogy a gátmetszés nem törvényszerű.

nekem például nem is volt gátmetszésem, nem is szakadtam szét, a szülés után kb húsz perccel azt mondta a szülésznő, hogy úgy néz ki a hüvelyem, mintha nem is szültem volna. a doki ugyanezt mondta a hat hetes kontrollon, se a hüvelyemen, se a méhszájamon nem látszik. (természetesen szültem, semmi beavatkozás nem volt, elég sokat vajúdtam, a kitolás sem csak pár nyomás volt, és mégis minden rendben volt.)

Kriston Andrea féle intim tornával erősítheted a medencefenék izmait akár mostantól kezdve is, és ha egyszer terhes leszel, a 34. héttől végezhetsz gátmasszázst (vagy végezheti neked a párod, az kényelmesebb) és a szülésznők (jobb helyeken legalábbis) már alapból megpróbálkoznak a gátvédelemmel.


hogy konkrétan a kérdésre válaszoljak: vannak, akik szerint elfogadható, ha valaki önként császármetszést választ, vannak, akik szerint nem.

2013. aug. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

8 óra vajúdás ebből 4 órányi tolófájás után toltak a műtőbe.Teljesen kitágultam viszonylag gyorsan,minden oké volt,csak a fiam kicsit nagyra sikerült így nem fért ki (utolsó UH-n elmérték).

Nem ítélkezem senki felett aki önként választja a császárt,de megérteni nem fogom az biztos.

Elég nehezen épültem fel a műtét után,de ennek inkább lelki okai voltak...

Én is leírom:20 hónapos és szopizik még :)

2013. aug. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a részletes válaszokat, gratulálok mindenkinek a babá(k)hoz! :)
2013. aug. 4. 17:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!