Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A Máv kórházban fogok szülni...

A Máv kórházban fogok szülni véleményeket szeretnék kérni, milyen a kórház felszereltsége és milyenek a szülésznők és a csecsemősök?

Figyelt kérdés
2009. okt. 26. 12:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Még a régi MÁV-ban szültem 2004-ben. Akkor nagyon jó volt és bababarát, tudtommal azóta sem lett rosszabb. Az orvosok között volt egy-két fellengzős, császárpárti, a csecsemősök között egy-két kioktatóbb, de ami nekem tetszett, hogy tudomásul vették, hogy az én gyerekem, és nélkülem semmit nem csináltak vele, még a hallásvizsgálatra is én magam kísértem el, és természetesnek vették, hogy nálam van éjszaka (nem úgy, mint máshol, ahol reggel úgy kapod meg, hogy bukja a tápszert, és te meg nem érted, miért nem kéri a feszülő cicit, csak mert bőgőtt éjszaka és egyszerűbb volt cumisüveggel bedugni a száját). A szülőszobák felszereltek és sok alternatív dologra nyitottak. A szobákba nem lehet bemenni látogatónak, csak a folyosóra, ez nagyon jó rendszer, a kicsit kitolod az üvegajtóhoz, a rokonok látják, de nem köpik tele bacikkal. Szerintem jó kórház, magyar viszonylatban az egyik legjobb.
2009. okt. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Csak még annyit, hogy a szülésznők (kettő váltotta egymást amíg vajúdtam) irtó kedvesek és nagyon profik voltak. És később minden nap meglátogattak, segítettek szoptatni, pedig ügyeletes szülésznők voltak, csak az orvosom volt választott. Az egyik csecsemős három órán át masszírozta a melleimben a csomókat éjszaka, amikor bedurrant. Szóval én nagyon jó véleménnyel mentem onnan haza.
2009. okt. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia! Tavaly szültem a Mávban, és nagyon meg vagyok velük elégedve. Császáros voltam ugyan, de nagyon szépek és jól felszereltek a szülőszobák - egyedül vagy benn, nem tömegével. Nekem az orvosom egy fantasztikus doktornő, végig figyelt rám, törödőtt velem és a kicsivel (jaj és nem azzal kezdte, hogy "120.eFt, magának nem is kért semmit, csak az anesztesnek és a szülésznőnek, de azt is rám bízta). A csecsemős gárda pedig tényleg ott segít, ahol tud. Hozzánk naponta többször bejöttek megkérdezni, hogy kinek mire van szüksége. A baba végig 24 órában melletted van, csak vizsgálatokra viszik el, de mi például el is kísérhettük a csöppeket. Szóval nekem erről a kórházról nagyon nagyon jó a véleményem.
2009. okt. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia,

én augusztusban szültem, a szülésznő nagyon-nagyon rendes volt és segítőkész,itt nincs szülőnő választás,hanem annál szülsz,aki épp szolgálatban van.Sajnos a dokim szabin volt,akinek meg átadott az egész délelőtt a műtőben volt,ezt kicsit sérelmeztem,mert kérésemre sem jött az ügyeletes doki,pedig ő is levezethette volna a szülést.De ez az én orvosom és a szerencsétlen véletlenek hibája és nem a korházé.Általánosítva nagyon meg voltam elégedve,a csecsemősök segítőkészek voltak,nem tolakodtak,de ha gondod volt azonnal ott teremtek.A baba állandóan velünk lehetett,de ha akartuk be is tolhattuk hozzájuk.A babóm besárgult,én még észre se vettem,de ők már vitték vérvételre,azonal kék fény alá rakták,három óránként kihozták szopizni,nem tápszerezték,segítettek szopi közben,mert nagyon aluszékony volt.Ezért a gyors intézkedésért mi is három nap után haza jöhettünk és semmi gondunk nem volt otthon sem.A szobák három ágyasak,látogató nem mehet be,kivéve az apukák,de ők is csak fél órára minden nap,öttől fél hatig.A babót azért bárki megnézheti,mert a látogatók felöli rész üveg ajtós és üveg ablakos.Természetesen ezt vastag függönnyel el is húzhatjátok majd,hogy nyugodtan tudjatok szoptatni.Szóval ne izgulj jó hely.Ha bármi részletes kérdésed van írj nyugodtan,szívesen válaszolok.

2009. okt. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Sziasztok:én február végén fogok a Máv-ban szülni.remélem nem baj hogy itt teszem fel a kérdésem.nagyon szigoruan betartják a kispapák látogatását.Tényleg csak az a fél órácska jut nekik????ugye nem???előre is köszönöm.
2009. okt. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok,


az,hogy a fél órát szigorúan betartják-e az több dologtól is függ.Természetesen infulenzás időszakban be fogják tartani,aztán függ a szobatársaidtól is,mert ha valamelyik ragaszkodik hozzá,hogy ne jöhessen be látogató,akkor természetesen igazodni kell a házi rendhez.Nekem szerencsém volt,mert nyáron szültem és a szobatársaim sem szóltak,mindhármunk akkor fogadott látogatót,amikor akart.Ill. az egyik nap szigorúbb csecsemős nővér volt szolgálatban,így ő kiküldte a látogatókat,de csak akkor,ha véletlenül bejött.Így aznap is bent tudtak lenni a kispapák.

2009. okt. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok,azt elfelejtettem,hogy ha nem mehet be az apuka,akkor sincs baj,mert a szoba rögtön a folyosóra nyílik és üveg ablakok és ajtó van,ezért nyugodtan kimehetsz oda,mert látod a babádat.Ilyen szempontból nagyon szupi hely a Máv korház.A folyosón egész nap lehet látogatót fogadni.
2009. okt. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm h válaszoltál:)igen az influenzát meg lehet érteni.de a szobatársaktól már előre félek.én tuti ki osztom őket ha nem engedik h bejöjjön az én kispapám akkor ne ki se fog azt garantálom.:)de remélem minden rendben lesz velünk és jöhettünk minnél elöbb haza:)már alig várom:)boldog babázást neked:)
2009. okt. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jómagam az internetes fórumok alapján választottam a Máv-kórházat és ott dokit. A dikival nem is volt semmi gondom , (GULYÁS DOKI)de a kórház? Hát ott kezdeném, császáros voltam és 3 nap után úgy engedtek haza,hogy a pici be volt sárgulva. 3nap múlva a Heim Pálba kötöttünk ki, a picinek súlyosabb lett a tünete.A Máv kórtermeinek két bejáratuk van 1 a folyosóra nyilik ahol a betegeket és az ebédet szállítják és ott lehet fogadni a látogatókat is és baromi zajos, a halottakat is felébreszti ha a kocsikat tolják a kockakövön. Kockakő van lerakva és fém kocsin tologatnak 10 percenként vagy kaját vagy beteget. A másik folyosó a nővér és beteg folyosó ahol a szintén zajlik az élet . Ja és a baba ajándék csomagot sem kaptuk meg aznap haza menős anyukákkal. A nővérkének úgy kellett szólni, hogy kicserélné a kötésemet a műtéten mert átvérzett és haza mennék: mert elengedtek(!!!! Szerintem kevés a doki és a nővé,r a csecsemő osztály meg maga a KÁOSZ A SZÓ SZOROS ÉRTELMÉBEN ÉS FELELŐTLEN a GYEREK DOKI. A csecsemő osztályon a kék fény alatt volt egy baba, mert csak egy ilyen szerkezet van és gondolom azért nem raknak alá mindenkit akit kéne, és szegény gyereknek le volt csúszva a kötés a szemén és úgy szoltunk a csecsemősnek, hogy le kéne ismét ragasztani mert megvakulhat persze ők ben vihorásztak a kolléganőkkel. A Heim Pálba 4 baba volt bent a sárgaság miatt amikor mi is és mint a 4 a Mávban született. SAJNOS EZEK A TAPASZTALATAIM 2009.10.HÓBAN SZÜLTEM!!!!!!
2009. dec. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom ami veletek történt remélem azóta minden redben van?Ajaj most kicsit kérségbeestem:(((én februárban fogok ott szülni nekem a Dr Vermes a dokim ott részlegvezető főorvos.én azt vettem észre h nagyon az számit kinek a "kismamája" vagy.volt h velem is ugy viselkedtek mikor mentem vérvételre h ne is mondjam és ahogy kiejtettem a számon h Vermes rögtön fülig ért a szájuk.elég szomorú h ezek megtörtének nincs igy is elég bajunk.Pedig a Gulyás dokit is nagyon dicsérik.Remélem h azert változik majd ez az egész addigra ha nem akkor ha kell én ott fogom a dokit megkeresni és ott neki fogok panaszt tenni azert 100 e Ft a szülésért és utana meg így viselkednek.vicc ami ebben a világban van.jó babázást neked:)))28 hetes km
2009. dec. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!