Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kerlek valahogy nyugtassatok...

Babeli Zurzavar kérdése:

Kerlek valahogy nyugtassatok meg. Masodik gyerkoccel vagyok 36. hetes terhes, a nagyobbik 16 honapos. Jobban tartok a szulestol, mint az elsovel?

Figyelt kérdés

A nagyobbikkal a 35. hetig dolgoztam, 38. het elso napjan szuletett, elfolyt a magzatviz, tiszta sor, fajasgyengeseg mellett 19 ora vajudas utan termeszetes uton szultem. a fajasokra nem igazan emlekszem, foleg nem arra, hogy periodikusan erkeztek volna egyre rovidebb idokozokkel... a parom bent volt vegig, O azt mondja pedig megeltem a dolgokat, valoszinu az agyam blokkolta az elmenyt.

Vele joslo fajasaim sem voltak.

Most a kisasszonnyal tele vagyok felelemmel, attol kezdve, hogy tul koran fog erkezni, azob keresztul, hogy estenkent szuro, gorcsolo fajdalmat erzek az alhasamban, neha lepni nem birok, egeszen addig, hogy nem tudom majd eldonteni mikor kell indulnom a korhazba, ha nem a magzatviz folyik el.

Hiaba vagyok mar tul egy szulesen, de meg magamnak is alig merem bevallani, hogy ugy rettegek mint egy szules-szuz...:-)

kerlek Titeket, hogy valamilyen tamponttal nyugtassatok meg:-)

Koszonom elore is!



#terhesség #jósló fájás #szules megindulas
2013. aug. 18. 20:42
 1/8 anonim ***** válasza:

nincs két egyforma szülés

ahogy mondják megvan az út a első után :)

minden oké lesz

nekem is ég és föld volt a két szülésem igaz itt a korkülönbség 2,5 év de akkor is.

én is féltem nagyon de kár volt.

minden rendben volt.

és veled is az lesz, remélhetőleg

3 éves kislány és 9 hónapos gyerekek anyukája

2013. aug. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Kerria ***** válasza:

:) Én jelenleg 31. hetes vagyok a másodikkal, és hasonló félelmeim vannak. Bár nekem az első komplikációkkal dúsított volt, így szülésgyorsítással 5 óra alatt megszületett, mégis aggódom...

A környezetemben mindenki azt mondja minden szülés más, és a második minden esetben könnyebb, mert már sok mindenre emlékszik a szervezet, noha valóban az agy sok dolgot törölt. Ezzel nyugtatnálak én is...

2013. aug. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

szia!

eslő szülésem totális fizikai-lelki kifingás volt! 22 óra vajúdás, 5 órán keresztül 1 perces fájások! totál kivoltam! utána szimfiolízisem lett! ja és eltört a farokcsontom 3 hétig ágyhoz voltam kötve, mellem begyulladt, majdnem vágni kellett! mondanom sem kell abban az időben úgy voltam hogy inkább kutya mint mégegy gyerek! Elhiszem hogy félsz! Én totál be voltam tovja mikor megbeszéltük férjemmel hogy még egy gyerkőc jó lenne... hát terhes lettem.. bújtam az összes oldalt! a 35. héten roppant valami alul! - pokoli fájdalom, mint a szülés után!... bepánikoltam! rettegtem a szüléstől! majd a dokimnak hála megnyugodtam "valamennyire" ...fájdalmam is enyhült .A lányomat így is túlhordtam! 41+4 napon félig indították félig elindult magától, és számomra a mai napig hihetetlen hogy 2 óra alatt kint volt a 4kg feletti drágaságom , viszonylagosan kevés fájdalommal- amin megis lepődtem!- pedig szülés közben eltörte a keresztcsontom!!! de legalább lábra tudtam állni nem voltam ágyhozkötve! szóval még így is azt mondom bárcsak ilyen lett volna az első is! a 2. szülés után mindent egybevéve simán vállalnék 3.at! ha csak a szzülés részét nézem! remélem neked is könnyű lesz! :)

2013. aug. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy éreztem tavaly.Az első gyerkőc születése 37.héten maggzatvíz elfolyással szintén fájás kezdődött,csak nekem 8 óra alatt lett meg.A másodiknál már nekem is voltak olyan fájadlmaim amiket leírtál,sőt volt olyan,hogy ültem,és felkiáltottam,mert ahogy mozgatta a fejét,nagyon fájt.Én is izgultam,hogy ha nem folyik el a víz,nem fogom tudni mikor kell indulni.Amikor odakerült a sor már az első fájásnál megéretem,hogy ez leszaz,valahogy olyan más volt.Egyből rendszeres lett 4 10 perces fájás után beállt 6 percesre 3:58 perc múlva a koromban volt a bébi :)Te is tudni fogod majd mikor kel menni. :)
2013. aug. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A második szüléstől pont azért félsz jobban, mert tudod (vagy kb tudod :-)), hogy mi vár rád. Én is sokkal jobban féltem, sokkal feszültebb voltam. Igazából a kitolás után is azért lélegeztem fel, hogy hála Istennek szerencsésen túl vagyunk rajta.


Ne félj, rendben lesz minden! És valószínűleg rövidebb is lesz a szülés, a szervezet emlékszik ennyi idővel az első szülés után. Ha bizonytalan vagy, hívd fel a szülészetet, nekem nagyon készségesen segítettek, hogy mikor induljak.

2013. aug. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én csak biztatni tudlak, hogy nyugodj meg, nekem is azt mondták a második könnyebb lesz.

Nekem most 10 hónapos az első (34.hétben vagyok), nála a 40.héten folyt el a magzatvíz, utána 38 órával született meg ox.infúzió mellett.

Én is rettegek hogy most milyen lesz, azt mondták könnyebb. Remélem jönnek majd azok a fájások (nekem 24 órán keresztül voltak 5 perces fájásaim, ami a szüléshez kevés volt, a pihenéshez sok).

2013. aug. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem ugyan még nincs tapasztalatom, mert én is szintén a 2. babát várom. Igaz, én még csak 8. hetes vagyok, de én is félek a szüléstől. A másik, hogy 3 éves lesz a fiam a pici születésekor, hogy fogok bírni a 2 gyerkőccel?:S Mindenkitől azt hallom, hogy iszonyat nehéz, ezért van bennem félelem, ugyanakkor örülök, hogy újra babázhatok. Nem szeretnék túl nagy korkülönbséget. Szóval, szerintem normális, hogy félünk. De abba se nyugodj bele, hogy a többség azt írja, hogy könnyebb lesz a 2. szülés, mert én ismerek olyat, akinek 1.az 5óra alatt megvolt, 2.az 18 óra alatt lett meg. És azt mondta az első neki könnyebb volt. Szóval szerintem mindenkinek olyan lesz, amilyen, de a lényeg, hogy a pici egészséges legyen! :)

2013. szept. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szia. én most vagyok 36 :-) a harmadikkal. az elsőnél a magzatviz folyt el 12 óra után lett meg, a másik fájásokkal indult 7 után 8:20ra megvolt. most meg rettegek hogy milyen lesz... remélem jól vagytok azóta is. :-)
2013. szept. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!