Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Csak engem zavar ez ennyire?...

Csak engem zavar ez ennyire? Hogyan győzhetném le, ha ennyire szégyellős vagyok? Csak én érzem megalázónak a szülés kitolási szakaszát?

Figyelt kérdés
Néztem szülésvideókat, főleg a Kandász Andi féle Szülőszoba műsor részeit, és én nem a fájdalomtól tartok, sokkal inkább attól, hogy kitolásnál végig mint valami kirakodó vásáron ott áll a doki, szülésznő (jobb esetben csak ők ketten, rosszabb esetben meg még egy csapat) és nézi a babakibújását. Szörnyű szégyellős vagyok, még a nőgyógyászati vizsgálatnál is rettenetesen cikin érzem magam, mint a kisgyerekek eltakarom a szemem, ha én nem látok, mások sem látnak - gondolom magamban vagy nem tudom, ezen mindig mosolyog a dokim. Nekem olyan idegen ez. Beszélgettem a fogadott szülésznőmmel, aki annyit tudott megígérni, hogy csak a legszükségesebb emberek lesznek ott, tehát pl. tanulókat nem hív be hozzám, ha ennyire megvisel ez engem, illetve pszichológust javasolt. Szívem szerint elküldeném a férjemet az orvosira, hogy gyorsan pár hét alatt szerezzen orvosi diplomát és legyen szülész szakorvos, mert ő az egyedüli, akit szívesen a lábam közé engednék. Persze tudom, hogy segíteni vannak ott, meg ha baj van, a babám és az én életem múlhat azon, hogy közel a segítség, ezért nem is szülnék itthon, de megkeseríti ez az egész a babavárásomat. A havi rutinellenőrzésekre is úgy megyek mint akinek a fogát húzzák, az orvosom azon szokott nevetni, hogy ő rá még senki nem nézett olyan tekintettel mint én, mikor mondja, hogy megvizsgál, szerinte ölni tudnék. És valahol igaza van. Ki nem állhatom, úgy érzem magam minden vizsgálatnál mint akit megerőszakolnak, pedig nagyon óvatos, rendes orvosom van, próbál mindig poénkodni, hogy egy kicsit elterelje a figyelmemet, meg igazából én is viccelődök, ha zavarban vagyok, és nála mindig abban vagyok.
2013. aug. 20. 12:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%
a fájdalomtól az lesz az utolsó ami eszedbe jut hogy ki lát vagy ki nem. A legtöbb szülőnő azt mondja bárki csináljon bármit csak legyen már vége..... Hidd el nem lesz ilyen gondod.
2013. aug. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
59%
Az első 2 válaszolónak igaza van.
2013. aug. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
76%
Ott, akkor,abban a helyzetben eszedbe sem fog jutni az,hogy te meztelen vagy!Örülni fogsz,ha túl leszel rajta,nem hogy azon járjon az eszed,hogy hányan látnak pucéran!
2013. aug. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
37%

Hű, nagyon beteg gondolkodásod van, nem irigyellek, de a férjed, gyereked sem.


Amúgy ott minden átértékelődik hidd el, ez nem fog akkor érdekelni.

2013. aug. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
33%
Hány éves vagy? Ez a szégyenlősség idővel biztos el fog múlni.
2013. aug. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
43%

Nem tudom, hogy milyen válaszokat vársz, de szerintem nem sok nő akad, aki egyetértene veled.

Én nem tudom, de ha meghallom a szülés szót nekem nem ugrik be mellé a megalázó. Talán i8nkább ilyenek, hogy csodálatos, felfoghatatlan, fájdalmas, megismételhetetlen.... De hogy megalázó legyen! Igen ki vagy szolgáltatva de ez nem egyenlő a megalázással. Sürgősen változtass ezen a nevetséges hozzáállásodon. Az Isten szerelmére felnőtt(?) ember vagy, a doki is az és a szülésznő is az. Szerencséd, hogy találtál egy olyan dokit, aki próbálja humorral kezelni ezt a helyzetet és nem röhög a képedbe. Ne haragudj, de te voltál kíváncsi a véleményemre.

2013. aug. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
59%
ciki,vagy nem ciki, de annak a gyereknek ki kell jönnie valahogy. És csak ott tud kibújni. Még jó hogy nem a hátad mögött állnak. :) Szerinted nekik az "alvázad" látványa mi? Semmi, nap mint nap látnak ilyet. Szerintem már fel sem tűnik nekik. Nyugi! Hagy kukkoljanak :)
2013. aug. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
6%

1. vagyok


Ez nagy szemérmesség...igaza van az utsónak, ki kell jönnie...hozzáteszem, általában, ahol bement, ott. Na mármost akkor, mikor széttetted, nem voltál szégyenlős, csak most??

2013. aug. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
81%

Amikor szültem, a kitolasanal rajtam kívül még 5-en voltak bent: saját orvosom, egy másik orvos a hasamnal (ő mondta, mikor nyomjak), szülésznő, csecsemős, az orvosom asszisztense és a férjem (ők ketten a fejemnel)

De én végig arra gondoltam, azért vannak ott, hogy nekem segitsenek! Valahogy neked is erre lenne érdemes koncentrálni. (Az orvos asszisztense lehet, hogy másnál nincs bent, nála be szokott jönni.)

2013. aug. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
74%
Akkor ott nem a szégyenlősség fog az eszedben járni, engem már vagy tucat orovs megvizsgált, kétszer szültem.
2013. aug. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!