Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után, ha leereszkedik...

Szülés után, ha leereszkedik a méh milyen? Fájdalmas vagy zavar? Jelei vannak?

Figyelt kérdés
2011. szept. 11. 14:36
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
74%

Huh. Kétszer szültem, de még erről nem hallottam, pedig ha így van, biztos nekem is leereszkedett. :o)


Ha a zsugorodásra gondolsz, azt úgy konkrétan nem érezni, méhösszehúzódások vannak az elején, szoptatás alatt az baromira tud fájni, olyan mint a szülési fájás, de nem tart sokáig, max. pár napig.


Nekem furcsa volt, hogy "kiürültem", meg a belső szervek rendeződnek vissza az eredeti helyükre.


A gátseb ha van, szerintem jobban fáj, mint a pocak. De ott a baba, és az ember nem foglalkozik ezekkel a dolgokkal, olyan természetes, és szép lassan helyre rázódunk és újra "nővé alakulunk".

2011. szept. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Én is kétszer szültem, de én sem hallottam róla. Szülés után pár napig fájdogált a hasam, mintha meglenne, de semmi extra (lehet rá szedni fájdalomcsillapítót). A gátseb tényleg rosszabb.
2011. szept. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te a méhsüllyedésre gondolsz és nem arra, amikor szülés után a méh visszanyeri eredeti alakját és méretét. Ha beírod a google-be, hogy méhsüllyedés akkor ott olvashatsz róla.
2011. szept. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2011. szept. 11. 23:04
 5/27 A kérdező kommentje:
igen erre gondoltam,köszi.
2011. szept. 11. 23:14
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Harmadik voltam, igen sajnos nekem is van ilyen problémám, úgy érzem lejjebb került a méhem. Fájdalommal nem jár, de én intimtornázok mert az segít. Neked milyen tüneteid vannak?
2011. szept. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
még nem voltam dokinál szülés után,holnap lesz 6 hete hogy szültem és jövő héten kedden megyek dokihoz.Tüneteim nincsenek,4090 grammos babát szültem ,nyomtam meg ki is nyomták belőlem szerintem ettől lett.Annyi hogy amikor még véreztem ,,viszketett meg néztem és volt ott egy cérna ,aztán az kiesett és ahogy észre vettem valami ott nem stimmel ,lejebb van a néh,fura az egész ott egy húsi van,gondolom hogy méhem, közösülés még nem volt ,de attól is félek talán fájni fog ,majd kiderül.Nálad fáj amikor együtt vagytok a férjeddel,
2011. szept. 12. 14:23
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia, megint harmadik vagyok:)


Igen nálam is hasonlóak a tünetek, én 3650 grammos babát szültem, 36-os fejkörfogattal, nekem is nyomta rendesen a doki, meg repedtem mindenhol. Alacsony vagyok és az alkatomhoz képest nekem is nagy volt a baba. Én onnan vettem észre, hogy valami nem oké, hogy feltettem tampont és lejjebb csúszott. Ha felnyúlok magamnak, akkor kb. 2-3 cm-re érzem a méhszájamat a hüvelybemenethez képest. Én sajnos tágabb is lettem. 15 hónapja szültem, néha szokott fájni a szex, de nem mindig, mert mondjuk fekvő helyzetben a méh visszacsúszik.Voltam dokinál, amikor vizsgált, nem mondott semmit, hogy gond lenne, mondjuk akkor még én sem gyanakodtam, csak amikor a tampont próbáltam használni. Az intimtorna segíthet, mert ha megerősödik a méh izomzata, akkor jobban tartja az alhasi szerveket is. Persze olvastam már róla, hogy műteni is lehet, de arról nem tudok részleteket. Én attól aggódok, hogy lehet-e még így babám. Megírod majd, hogy mit mondott a doki? Amúgy gratulálok a babához! Jó egészséget nektek!

Ja és írtad, hogy te most szültél nemrég, szóval még ott belül fog rendeződni minden, de mondjuk olyan mint régen már nem biztos, hogy lesz. Legalább is nálam nem.

szép napot!

2011. szept. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Ha "husi lóg", akkor az hadhús kinövés is lehet, első szülés után nekem is volt, az nagyon nem ugyanaz, mint a méhsüllyedés. (Most már persze értem a kérdésed, csak nem tudtam pontosan, mire akarsz kilyukadni) De majd a doki megmondja tényleg.

Ne gyere el, amíg pontosan el nem magyarázza, hogy mi van Veled!

Gratulálok a babához!

2011. szept. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

köszönöm,majd írni fogok,csak jövő kedden megyek,nekem a doki megvarrta a méhemet és amikor megkérdeztem a szülésznőt miért volt ez ,azt mondta hogy aki becsületes orvos ezt csinálja ,hogy ne legyen folyásom,,,hááááát nem tudom, majd kiderül ,mást nem mondott,én pedig azt hittem azért varrta a méhemet mert szétszakadt minden,azt mondta szülésznő ,hogy nem.Ez a második baba,az első fiam hamarosan 3 éves ,ő koraszülött baba volt 35 hetesen ,2780 grammal született ,ha időre jön akkor tutti nagy lett volna, amúgy ő is nagyon nehezen jött ,de ez a szülés nagyon durva volt, összességében mégis egy élmény.

További szép napot:)

2011. szept. 12. 23:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!