Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császárom lesz és nagyon...

Császárom lesz és nagyon félek tőle, ti hogy gyöztétek le a félelmeiteket? Eltudnátok mesélni milyen volt a ti császárotok, mit éreztetek akár pozitiv akar negatív?

Figyelt kérdés
38+3 hetes kismama vagyok.Sajnos még mindig farfekvéses a babám és ez miatt mindenképp császároznak vagy akkor ha beindul a szülés vagy a kiírt idöpontkor. Nagyon félek tőle nem túlzok ha azt írom egyenesen halálfélelmem van. Soha nem volt semmi féle műtétem és a gerincérzéstelenítőtől is nagyon tartok.Egész terhességemet rosszul.viseltem(alacsony vérnyomás,szédülés,hányinger,légszomj,gyengeségérzés).Félek higy műtétkor sem leszek valami jól :-(
2013. aug. 20. 18:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szia.Én is 38+3 hetes vagyok és most lesz a 3. császárom hétfőn.

Hát őszintén szólva nekem az első elég fájdalmas volt (nem akkor hanem utána 2 hétig), a másodikkal nem volt baj se akkor se utána.

Bíztatni nem tudom mivel tudnálak, mivel én most ugyanúgy parázok, mint te.

Ilyenkor már bennem van a para (akkor is ez lenne ha simán szülnék) és olvasgatok mindenfélét, persze a "rémtörténetek" rögtön megmaradnak a fejemben.

Én most ráálltam arra, hogy nem foglalkozok vele, elég lesz akkor megijedni, akkor meg már pörögnek az események és nincs rá idő, pillanatok alatt kezedben lesz a kicsi ;)

Kösd le magad, tereld el a figyelmed, ez napközben könnyebb, este jönnek elő nálam áltaában a szorongások meg a rossz álmok.Nincs már sok, ne stresszelj :) Mikorra írtak ki egyébként?

2013. aug. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 salvadorina ***** válasza:
Hajlamos vagyok bepánikolni mindenféle élethelyzetben, de a császárom jó volt, pedig az SOS volt. Az érzéstelenítés annyi volt, mint egy szúnyogcsípés, mindenki nagyon rendes volt, végig állt egy műtőshölgy mellettem, aki beszélt hozzám. Izgatott voltam, semmiféle félelem nem volt bennem. Egyáltalán nem fájt, és utána is hamar felépültem, nem voltak fájdalmaim. Ha még vajúdnom sem kellett volna hát életem legszebb élménye lenne. :)
2013. aug. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Igazából a fájdalomtól kevésbé félek hanem hogy rosszúl leszek a műtőasztalon vagy a komplikációk... Szept. 1.re vagyok kiírva.
2013. aug. 20. 19:04
 4/14 anonim ***** válasza:

Ne félj a komplikációktól. Ma már szerencsére "rutinműtét" a császármetszés. Én pont a természetes szülés közben fellépő komplikációktól félek.

A kisfiamnál hiába indult álomszerűen a szülés, mégis sürgősségi császár lett belőle. Nem paráztam ezen, nyitottan gondoltam rá, ismerem az orvosomat, tudtam, hogy indokolatlanul nem fog műtőbe tolni, ha mégis szükség lesz rá, annak életmentő oka van. Volt is.

Azóta is azt mondom, egyetlen dolog számít, hogy a kisbaba és a mama is egészségesen, egyben kerüljenek ki a szülésből.

Gyorsan gyógyultam, fájt persze, főleg az első felkelés, de egy szuper nővérke segített, türelmesen igazgatott, irányított...

A műtétnél is szuper gárda volt, nem is éreztem az érzéstelenítőt, csak azt, hogy törölgetik a hátamat. Nem hatott az érzéstelenítő, altattak. A kisfiamat azonnal megmutatták az apukájának, aki egy kis ablakon keresztül nézhette a műtétet, utána mehetett a babával, fényképezhetett, az ő kezébe adták először.

Bízz az orvosodban, a szakemberekben, ők értetek vannak ott!

2013. aug. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én is bepánikoltam mindkét császárom alatt.Nem tehettem róla,mikor kiemelték a babáimat utána rosszul lettem.Felment a vérnyomásom,elkezdett nagyon gyorsan verni a szívem(amit hallottam a rám kapcsolt gép miatt)ettől aztán még idegesebb lettem:(halálfélelmem volt)

Semmi extra nem történt,odalépett az aneszteziológus megkérdezte mi a baj.Rám rakott egy oxigén maszkot,meg kaptam valamit(gondolom nyugtatót)a branülbe.Aztán jobb lett.Szóval,ha rosszul is leszel,tudják kezelni.Az érzéstelenítő meg tényleg nem vész,ki lehet bírni.utána a fájdalom rosszabb,de az is kezelhető.Sok sikert kedves Kérdező!

2013. aug. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Első vagyok.Hogy-hogy szeptember 1-re írták ki a műtétet?

Akkor kéne elvileg szülnöd, nem?Azért kérdem, mert ha progis egy császár, akkor azt általában legkésőbb egy héttel szülés előttre szokták ütemezni.Nekem 26-án, hétfőn lesz, hacsak nem gondol egyet a babócám és indul be korábban a szülés:)

2013. aug. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem lesz progis császárom.Hagyják hogy beinduljon és ha akkor is faros akkor császár.Megvárják a kiírt idöpontot.Pedig úgy tudtam a faros babák progis császárosok.
2013. aug. 20. 19:52
 8/14 anonim ***** válasza:

Ja, értem:)

De ebben az esetben már nem programozott szerintem, hanem sürgősségi egy császár.Progisról akkor beszélünk, ha 100%, hogy az lesz és beütemezik a kiírt időpont előtt valamikorra.

Ha megvárják a szülést és közben úgy alakul a dolog, hogy császár szükséges az már sürgősségi.

Nekem az első 2 így volt, mivel az elsőt 36 hétre szültem, levált a lepény, elöntött a vér, rohanás kórházba, már császároztak is.A másodiknál nagyon szerettem volna simán szülni, de 38 hetesen faros volt a baba, így befektettek a kórházba, hogy "szem előtt legyek" és ha nem fordul meg akkor császár.Persze mire bementem, asszem pont ultrahang után 3 nappal, addigra már fejvégű volt a kicsim és úgy is maradt.De már nem engedtek haza, így elszórakoztattak ott hetekig, ugyanis túlhortem 4 nappal.

A kiírt időpont után 2 nappal elfolyt a magzatvíz, elkezdtem vajúdni, de nem tágultam és a fájások is leálltak.Ezután 2x indították, végeredmény ugyanez, vagyis semmi.40+4 hetesen már közölte az orvos, hogy nem szenvedtet tovább, na meg a kicsi szíve sem bírja olyan jól már a sok oxitocint ami az indítással jár, köldökzsinór is a nyakán volt, előzményben ugye már volt egy császárom, így megcsászároztak (de asszem ez is sürgősséginek számít, hisz előre nem volt tervezve, akkor, ott döntött az orvos erről).

Most meg már 2 császár után nem engednek sima szülést, így beprogramozták a 39. hétre.Nyugodj meg, hidd el, ilyenkor a félelem erősebb, nemsokára kezedben lesz a picurkád:)

2013. aug. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekem is mindkettő faros volt.:)

Progis császár volt tervezve mind 2*,aztán sürgősségi lett belőlük.Tudom mit érzel,ugyanígy voltam én is.Sőt,most már azt mondom harmadikat csak akkor,ha altatnak....Remélem változik a véleményem.Friss még az élmény!

Drukkolok!

5-ös

2013. aug. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia,


Nekem is faros, 4 kilós volt a fiam. Nálam is megvárták, hogy beinduljon magától a szülés, aztán amikor bementünk akkor a vizsgálatnál mondták, hogy még mindig lefelé van az a popó, úgyhogy császár. Mivel 99%-ig tudtam, hogy ez lesz felkészültem, arra viszont nem , hogy elaltatnak, mert épp hiány volt a gerincérzéstelenítő, ettől kicsit megijedtem, az amúgy is 100 felett levő pulzusom szinte kiakasztotta a gépet :D. Aztán amikor végre felkelhettem, az első felkelés nagyon rossz volt, fájt és szédültem, de második felkelés már egyedül is ment. Egy jó tanács, ha minden oké, akkor a fájdalom ne tartson vissza, sétálj minél többet.

2013. aug. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!