Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti bevállalnátok? Tanácsokat...

Ti bevállalnátok? Tanácsokat kérnék!

Figyelt kérdés
38 éves elvált nő vagyok. A mostani férjem 41 éves, szintén elvált. Mindkettőnknek van 2-2 gyermeke, az előző házaságból. Szeretnénk egy közös gyereket, de nem tudom merjem-e. 6-an élünk egy kétemeletes házban, a pici lenne a 7. A legnagyobb lányom 13 éves, ő már tudna segíteni elég sokat. A másik lányom 7 éves. A férjem két lánya 10 és 8 évesek. Félek, hogy kevés időm lenne a gyerekekre, vagy nem lenne energiám velük is foglalkozni. Ti mit tennétek?
2013. aug. 22. 18:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Anyagilag mennyire lenne megterhelő?
2013. aug. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 salvadorina ***** válasza:
77%
Tehát az egyedüli pozitívum, hogy a 13 éves lányod már elég nagy ahhoz, hogy sokat segítsen? És hogy ő mit akar majd, az kit érdekel, mi? Magadnak szülj, könyörgöm... És te tudhatod, hogy mennyit vesznek el most az energiádból, és valószínűleg már azt is tudod, hogy mennyit vesz el egy csecsemő.
2013. aug. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én nem. Csak akkor vállalnám be ha ebben a szituban lennék, ha vagy nem lenne még egyáltalán gyerekem, vagy csak kettőnknek összesen egy lenne... (akár nekem akár a férjemnek). De 2-2 mellé én biztos hogy nem. De ne hallgassatok másra, ez a ti életetek.
2013. aug. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az első kérdés jogos valamennyire, de ezt hosszú távon kell tervezni, hiszen azt nem tudhatja mi lesz velük 10-15-18 év múlva, de a gyerek(ek) akkor is ott lesznek még, és gondoskodni kell róluk, amig saját lábra nem állnak. A költségek nagy része sem pici korukban keletkezik, hanem mikor már iskolások, stb. Szóval igen, ez is döntő jelentőségű lehet, bár előre senki se lát sajnos.
2013. aug. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha szeretnétek és az anyagi lehetőség is adott, akkor vállaljátok. De ne úgy, hogy majd a 13 éves lesz az ingyenpesztra.

Természetes, hogy egy családban mindenki részt vesz a munkában, aki amit tud segít, de nem arra kell építeni, hogy akkor a gyerekeknek ki lesz adva a kistesó. Lesz különórája/leckéje, egyéb elfoglaltsága, nem az az alap, hogy ő bármikor ugorjon. HA van ideje oké, de ne a testvéréhez kelljen igazítania minden programját.

2013. aug. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Félek, hogy kevés időm lenne a gyerekekre, vagy nem lenne energiám velük is foglalkozni." ezt te írtad. Most 4 gyerek van, és mennyi időd van velük foglalkozni? Ha úgy érzed, hogy ez is megterhelő, és több kellene rájuk, nem tudnád a babát és őket is együttesen jól nevelni, akkor ne vállald. Aztán ott vannak az anyagiak is...

DE! Mindketten szeretnétek, ha ez a család eddig is jól működött, meg fogod oldani, főleg, ha gyerekek is szeretnék a kistesót. Mert az sem mindegy ugyebár, főleg mert nem testvérek mind a négyen. Az én lányommal ezt meg lehetett szépen beszélni, hogy eleinte sokinden más lesz, kevesebb lesz az idő (bár nem hinném, hogy 4 gyerek mellett túl sok jutott volna eddig sem), de a szeretet és odafigyelés nem változik.

Ha a helyedben lennék, én bevállalnám, most vagy soha.:)

2013. aug. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem is értem, miért lett a kettes lepontozva. Nekem is egyből az szúrt szemet, hogy tudna segíteni elég sokat. Én aztán abszolút úgy gondolom, hogy a gyerekeknek dolga otthon segíteni, de hogy a gyerekvállalásnál ez az első gondolatod... Egy kamasz sem fog érte rajongani, hogy ELÉG SOKAT segíthet.


Már tudod mit vállalsz, tudod mivel jár egy gyermek. Van türelmed hozzá? Tényleg nagyon szeretnétek?


Biztos vagyok benne, hogy a ház elég nagy, nem ez számít, abban is, hogy mellette a többi gyermek nem szenved majd hiányt anyai szeretetből.


Én nem vállalnék már ebben a korban, de ez én vagyok, főleg, ha már van 2 egészséges kihordott gyermekem. Neked plusz kettőt is ajándékozott a Jóisten. Ezt csak azért írtam, mert kérdezted, mi mit tennénk.


Viszont nem érzem át a vágyaidat, a családodat, ha nagyon szeretnétek, vágjatok bele, ha érzel magadban erőt, türelmet, vágyat!


Minden jót kívánok!

2013. aug. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia már 18 éves vagyok, de 6 éve nekem is majdnem lett egy öcsém( meghalt ) és én is tudtam volna segíteni. De nem biztos hogy mindig szívesen segítettem volna és nem azért mert nem szerettem volna az öcsémet , hanem mert a kedvem, türelmem nem lett volna. Mindenképpen beszéld meg a gyerekekkel szerintem, hogy őket zavarná-e ? Illetve hogy megpróbálnának segíteni-e ? Nem csak a kettőtök döntése egy gyerek. :)
2013. aug. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!