Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti milyen anyagi feltételekhez...

Ti milyen anyagi feltételekhez kötnétek a gyermekvállalást?

Figyelt kérdés

Mostanában sok kèrdès volt arról, szabadna-e minimálbèreseknek, szegènyebb embereknek gyereket vállalnia, merthát krumplin meg turis ruhán is meglehet èlni, a gyerek meg vèletlemül sem lesz lelkisèrült, ha mindig kimarad a táborokból ès szètalázzák a többiek...



Ha lehetne törvènyes korlátozása a dolognak, ti milyen feltèteleket szabnátok?


2013. aug. 18. 20:07
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
81%
Te láttam én már gazdag család gyerekét szeretethiányban szenvedni és képzeld én is veszek turis ruhát a lányomnak(nagyon csinosat)és baromi szeretetben élünk.....talán a középút megfelel?
2013. aug. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
41%
Gondolkodj már egy kicsit mielőtt ilyen butaságokat írsz. Szóval szerinted aki szegény az menjen abortuszra, mert neked nem tetszik a dolog. Alapvető emberi jogoktól fosztanád meg a nőket. Ilyen törvény remélem soha sehol nem lesz, az már az emberi szabadság legalapabb dolgainak korlátozása lenne. Egyébként a gyámügy alapja: a szegénység soha nem lehet ok a gyerek családból való kihelyezése, ha csak a szegénység az oka a ügynek, akkor a támogatás a legfontosabb nem pedig a kihelyezés.
2013. aug. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim válasza:
33%
Én azt mondom,h konkrét legyek, kb havi 250-300 ezer kéne,h minden ki legyen fizetve és a gyerek is mehessen táborba! És ez még bőven a luxus kategória alatt van!
2013. aug. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
22%
Tény, hogy nem elég az anyagi biztonság vagy jólét, de ettől függetlenül ÉLNI VALÓ életet csak úgy lehet élni, ha nem ismeritek azt a mondatot, hogy "Most erre nincs pénzünk." Ez két szülő esetén 1 millió forint körül van, Magyarországon.
2013. aug. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
41%

Gyűjtöm még a piros kezecskéket, szóval igen, korlátoznám.


Egyrészt eltörölném azokat a támogatásokat, amiket mások adójából osztogatnak (gyes, csp), és mindenki fizetésarányosan kapná ezeket vissza a saját adójából (a gyedhez hasonlóan).


Másrészt megállapítanék egy létminimumot, ami alatt "nem lehetne" gyereket vállalni. Ebbe beletartozna az, hogy a születendő gyermeket egészségesen, teljeskörűen, normálisan tudják étkeztetni, az áram-víz-fűtés-lakhatás ne legyen probléma, valamint rendezett, normális ruhákban tudjon járni az adott bevételből.

2013. aug. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
90%

Én elmondom a saját véleményemet.

Vegyünk két fizetést szóval egy x összeg. Abból lejön a rezsi,számlák,autó,buszjegy, KAJA (és nem zacskósleves, vajaskenyér)

ezen felül a gyereknek normális ruhái legyenek, az ő méretében, legyen új cipője, ha kinőtte vagy elnyűtte.

Plusz ha a gyerek augusztus 25én akar egy fagyit, akkor nyugodt szívvel mondom,hogy "válassz", és ne azt kelljen számolni, hogy úristen 20ezer a tankönyv, 10 ezer íróeszközök, nomeg új tornacipő is kell és különben is hó vége van!

2013. aug. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
42%
Törvénybe nem foglalnám, de én magam akkor vállaltam nyugodt szívvel, mikor volt saját házunk, hitelmentesen, félretett pénzünk (több millió), illetve a kettőnk fizetése együtt meghaladta a havi 700 ezer forintot. Persze ha ezt sosem tudtuk volna összehozni, biztos vállaltunk volna albérletbe is gyereket, de azt soha nem mondhattam volna, hogy nyugodt szívvel. A szegény gyerekek mindig is ki voltak és ki is lesznek rekesztve a jobbmódúak közül. Én ezt láttam elsős koromtól a diplomázásig. Persze ők meg elbarátkoztak egymással, azzal nem volt gond, de a jómódúak sosem foglalkoztak velük. Ezzel nem biztos, hogy ők veszítettek valamit is, mert nem lettek arrogáns, öntelt barátaik, viszont biztos, hogy egy tüske volt bennük, és főleg egy kisebb gyerek elég rosszul érzi magát ettől.
2013. aug. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 A kérdező kommentje:

Nyilván csak elmèleti kèrdès, nem terveznèk állami abortuszt bevezetni. De szerintem sokan elgondolkodnak azon, milyen jó lenne, ha mem születne ennyi nyomorgô, lelkisèrült gyerek, akiket mèg a minimálus 3letszínvonaltól is megfosztanak.


Kiváncsi vagyok, nàlatok mi számít elfogadható, normális háttèrnek, ahol a gyerek testi-lelki fejlödèsère már nem hat károsan a pèntelensèg.

2013. aug. 18. 20:27
 9/53 anonim ***** válasza:
65%
# 2/4: Tudod mi még az alapvető emberi jog? A minőségi étel, ital, lakóhely és családi programok megteremtése egy gyermeknek. Mégis sokan úgy vállalnak gyereket, hogy még saját házuk sincs, sőt! Állásuk sem...és most nem csak a kisebbségiekre gondolok.
2013. aug. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
87%

Ez egy kényes kérdés,én a sajátomat korlátoztam.


Úgy döntöttem ezért csak 1 gyereket vállalok,mert csak 1 nek tudnám biztosítani mindenféle segítség (szüleim,férj)nélkül az elemi dolgokat (nálam a tábor is az).


Mikor szültem még ihaj-csuhaj volt minden segítségből.De mostanra bejött az előre látásom,ha már kettő lenne nem lenne tábor stb,így meg kiszámolva,de jól elvagyunk.

2013. aug. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!