Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit szólnátok ha a gyermekváll...

Nádszálkisasszony kérdése:

Mit szólnátok ha a gyermekvállalást anyagi helyzethez és iskolai tanulmányokhoz valamint egy tanfolyamhoz kötnék?

Figyelt kérdés

Olvastam a miskolci csecsemőhalálokról és egy orvos beszámolója alapján az derült ki, hogy ez egyáltalán nem egyedülálló eset a térségben mert sok rossz anyagi helyzetű anya egyáltalán nem rendelkezik higániás előfeltételekkel és anyagi helyzettől függetlenül sem járnak el kivizsgálásokra, pedig az ingyenes lenne. Így mikor az anya csak(!) magán a szülésen jelenik meg, sok esetben a baba túlélési esélyei x százalékkal csökkennek.


Nyilván a születésszabályozás bevezetése Magyarországon nagy port kavarna, de ettől függetlenül mit szólnátok hozzá, ha a párnak bizonyos feltételeket fel kéne tudnia mutatnia annak fejében, hogy gyermeketvállalhasson.

Például:

-legyen tető a megszületendő gyermek feje felett ahol tiszta fürdőszoba és konyha van

-ne legyenek munkanélküliek a szülők, a bruttó fizetésből tudják fizetni a gyermek egészséges testi-lelki fejlődését (összeget nem írok, mert nem tudom ehhez mennyi pénz szükséges, de nem milliókra gondolok mielőtt valaki azt hinné, hogy ezután csak a pénzesek vállalhatnak gyereket)

-legalább az anya kötelező jelleggel járjon kivizsgálásokra, orvosi konzultációkra (ha nem teszi, büntessék meg)

-kötelező tanfolyam legalább az anyának ahol megtanulja az elsősegélynyújtás alapjait valamint amit nagy átlagban tudni kell egy kisbabáról, gyerekről (etetés, szoptatás) =>a tandfolyam ingyenes lenne


A kérdés fiktív, normális válaszokra érvekre, ellenérvekre vagyok kíváncsi.



2013. aug. 28. 11:08
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:

Kedves 29-es! Igazat adok neked annak ellenére, hogy az amiről te beszélsz az is teljesen fiktív, megvalósíthatatlan dolog.


Sajnos sokan az iskolától, a tanító néniktől, tanároktól várják a megoldás de sajnos azt tapasztalom, hogy a tanító néni hiába próbál nevelni csak részben vagy egyáltalán nem valósul meg mert a gyerek otthon nem ezt látja, ráadásul otthon még a tanító ellen is beszélnek.


Mindenesetre (tanító néni leszek) én igyekezni fogok minden gyereknek egy életvidám közösséget biztosítani, figyelni szeretnék a kis lelkükre és egy olyan szülői munkaközösséget ahol valóban nem hagyják, hogy Marikéék éhen haljanak. Szerencsére már láttam ilyen tanító néni osztályát is :)

2013. aug. 29. 14:39
 32/37 anonim ***** válasza:
Biztosan fognak érkezni olyan válaszok is, hogy a problémás szülőket nem lehet be vonni az iskolai dolgokban. De ha vennék az emberek a fáradtságot és megértenék az ő életüket (kultúrájukat) is akkor igen is rá lehetne őket venni, hogy működjenek együtt a pedagógiával. Nem ítélkezni kellene mások élete felett ha nem megérteni mások életét döntéseit és közös megoldásokon gondolkodni. Nincs olyan törvény és büntetés ami egységesen ráhúzható lenne mindenkire. A másik pedig a pszichológiai önbetejesítő viselkedés. Mikor a 6 éves Kolompár Rináldó be kerül az iskolába már a fél osztály kiközösíti anyai utasításra, tanító néni meg próbálja össze tartani az osztályt és elhitetni Rináldóval ő is ér annyit mint a többi, de persze 2-3 tanító néni szintén úgy áll a gyerekhez, hogy kár a beléfektetett energia, kár is őt megpróbálni a többiek szintjére felhozni mert úgy sem lesz belőle "ember", láss csodát kész a gyerek aki a szülei nyomdokaiba lép, vagy aki rossz társaságba keveredik, mert ő is vágyik az elfogadásra és a megbecsülésre. Napjainkban egyértelműen nem azonos szintről indulnak a gyerekek 6 évesen iskolába, ebben az iskola nem differenciál. Van aki írni olvasni tud mert már otthon 3 éves kora óta külön órákra járatták és van aki még ceruzát sem látott életében és persze, hogy a fülébe fogja dugni mert halvány lila gőze sincs mire való.
2013. aug. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
67%

Ne haragudj előző, de ez a gyakorlatban nem így működik. Olyan iskolában vagyok tanár, ahol a gyerekek 70%-a gyermekvédelmi eset, és máshol is rosszak az arányok, kivéve persze az elitiskolákat. És nem amiatt, mert a kollégák nem szeretik a roma gyerekeket. Ez egy nagyon összetett probléma, szociológiai, pszichológiai, gazdasági elemekkel. Végig kellene gondolni az erőltetett integráció és szegregáció kérdését is, és az ok-okozati tényezőket.

Ha lenne rá megoldás, már meg lenne oldva...

2013. aug. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
0%
miskolci csecsemőhalálok a kevés, hozzánemértő és lusta csecsemős növérek miatt történt minden más süket duma
2013. aug. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
Azt tegyük hozzá utolsó, hogy koraszülöttek voltak, de sajnálatos dolog, hogy egyszerre eNNyi pici baba halt ott meg. De szerintem az ok nem fog kiderülni, sajnos! :(
2013. aug. 30. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:

"lusta csecsemős növérek miatt történt minden más süket duma"


Szomorú, hogy te őket okolod és a fentebb említett valós problémák számodra csak duma. Próbálnád ki egy napjuk.

2013. aug. 30. 09:50
 37/37 anonim ***** válasza:
a munkahelyhez kötéshez annyit szólnék, hogy mi 3 éve próbálkozunk... egy kellemes őszi napon elveszítettem a munkám, cirka 3 hónap múlva pozitív lett a teszt. 1: esélyem nem volt munkát találni. 2: bebizonyosodott, hogy a 3 műszak, a vegyszerek és a fizikai munka gátolt a teherbeesésben.A másik az, hogy az anyák - normális esetben - képesek ellátni a babát, szerintem az apukát kellene tanfolyamra küldeni. nálunk pl én mindig másként veszem hogy hisztis a gyerek vagy baj van - apának egy kutya, neki "szeretgess meg" pityergés is csak hiszti.
2013. szept. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!