Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha első babámat császárral...

Ha első babámat császárral szültem akkor mennyi esély van rá, hogy másodjára szülhetek természetesen ha nincs fogadott orvosom?

Figyelt kérdés
Kisfiamat azért kellett császárral kivenni mert a dokim türelmetlen volt és, hogy meggyorsítsa az eseményeket inkább bekötött 2 üveg oxitocint meg burkot repesztett. Aztán természetesen ettől előreesett a köldökzsinór és gyengült a szívhang úgyhogy inkább megcsászároztak. Most nincs fogadott orvosom de szeretnék természetesen szülni, úgy, hogy senki nem siettet és nem "nyúl bele"fölöslegesen. Sajnos ilyen hozzáállású orvost nem találtam a közelünkben úgyhogy inkább nem fogadok senkit. Így viszont mennyi esélyem van a természetes szülésre??
2013. aug. 30. 11:05
 1/9 anonim ***** válasza:
50% mert ilyenkor nézik a heg állapotát és a baba méretét is. Ha a heged nem bírná akkor automatikusan császár illetve függ attól is, hogy mikor volt az előző szülésed. nekem az orvosom két évet mondott hogy annyinak legalább el kell telnie a két szülés között el is telt igaz a fiamat is császárral szültem mert mint kiderült az én medencém áll úgy, hogy nem jönnek keresztül a babák rajta.
2013. aug. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
31 hónap lesz elvileg köztük és a hegem nagyon szépen, gond nélkül gyógyult. Viszont a kisfiam 4400g-al született tehát esélyes, hogy a kicsi is nagy baba lesz...
2013. aug. 30. 14:00
 3/9 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Lehet nem lesz sima szülésed, főleg ha nagy baba lesz, mert én úgy tudom, ha nagyobb a második mint az első volt akkor nem engednek simán szülni de majd szurkolok neked.
2013. aug. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 JnéHN ***** válasza:

Szia!

Mintha a saját történetem lenne, csak a különbség annyi, hogy nálam a szülésznő nem bírt várni.

Lehet a második sima, ha szép a sebed, nem vékonyodik nagyon és minden rendben van. Csak a második baba ne legyen nagyobb, mint az első ,mert akkor hiába minden szándék. Nálunk ez volt a helyzet, az első 3680 gr, a második 4100 gr. Megengedték, hogy próbálkozzunk, de az első pici problémánál, mentünk a műtőbe. Úgyhogy ő si császáros lett.

2013. szept. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy így végződött nálad az orvos és a másik válaszolónál a szülésznő türelmetlensége. Nálam is ez volt, türelmetlen szülésznő és orvos (persze fogadott, megmondták mennyit kérnek, de ők nagyon alternatívok, úgy szülők, ahogy akarok, ja...). Nálam nem lett császár, de később kiderült, hogy megsérült a baba és én is. Minden jót kívánok nektek!!!:)
2013. szept. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálam az orvos 1 hetet engedett ráhúzni, majd burokrepesztés és oxitocin reggel 8-tól, végül szinte este 7-kor megcsászároztak.


Nagy baba volt, mint utólag kiderült szerencsére. Mivel a gyerekorvos amikor kijött hozzánk és megnézte a kicsit, közölte velem, hogy "kicsit ki van nyúlva a bőre" és legalább 500 grammal több lett volna. Igen, jól érted, az alatt az 1 hét alatt ennyit fogyott a fiam a méhemben!

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem biztos, hogy a szülész a csúnya-csúnya ember....


Ha megvan a két év a szülés és a teherbeesés között, akkor van esély a hüvelyi szülésre, de ha jól tudom nem valami nagy.

2013. szept. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Én nem azért írtam, hogy türelmetlen volt a doki mert beindította a szülést hanem azért mert szépen beindult magától a kiírt dátum előtt 2 nappal, szépen ki is tágultam de az első nyomás után közölte, hogy infúziót kapok és burkot repeszt, hogy haladjunk... :/
2013. szept. 4. 13:14
 8/9 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.


Értem, így már mindjárt más.

Azt írtad, hogy a "közelünkben". Ezek szerint vidéki vagy? Vagy budapesti?

2013. szept. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
gyulai vagyok
2013. szept. 5. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!