Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki milyen fogamzásgátló...

Ki milyen fogamzásgátló megoldásra gondolt a szülés utánra, ha már nem akar több gyereket?

Figyelt kérdés

Még 30 hetes vagyok a második babánkkal, de már azon gondolkodok, hogy majd esetleg spirált kéne felrakatni. Mert gyógyszert nem akarok életem végéig( legalábbis aktív életem végéig) szedni.

Csak az a gond, hogy sok olyat hallok, hogy valaki spirál mellett esett teherbe.

Végleges megoldást még azért nem szeretnék, sose lehet tudni mi lesz.

Ezek a krémek, hüvelykúpok biztonságosak? Ahogy a férjemet ismerem, szerintem ő akkor se merne gumi nélkül, ha ilyet használnék. De én a gumit annyira utálom.


2009. nov. 1. 08:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem én el fogom magam köttetni, ha már nem akarok több gyereket. Lehet visszafordíthatóra is csináltatni állítólag.
2009. nov. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ha a párod ennyire fél, akkor miért nem ő kötteteti el magát, hiszen az ambuláns, egy perc alatt megvan és visszafordítható? amúgy meg van nagyon vékony óvszer, ami nem csökkenti annyira az élvezeteket...a kúpok is jók, mi védekeztünk vele, nem lett azonnal baba, de számoltunk is mellette, és a ciklus közepén még alkalmaztunk kiegészítő védekezést...
2009. nov. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A második: nem igazán 100%-os hosszútávú megoldás!
2009. nov. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az elkötés nem visszafordítható és szigorú feltételei vannak...

Én is spirált fogok felrakatni, semmilyen gyógyszert nem szeretnék szedni (főleg szoptatás alatt).


4hetes baba anyucija

2009. nov. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem féltek a spiráltól?

Mondjuk én már nem szeretnék több gyereket, de mégis tartok tőle, hogy egy esetleges fertőzés, gyulladás végzetes következményekkel járhat, mert ezt olvasom, hallom.

De nem tudok jobb megoldást.

2009. nov. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én sosem tetetnék és a férjem nem is engedi, mert folyamatos gyulladást okozhat és mellette simán lehetsz terhes, a hüvelykúpos, kiegészítős módszer, amit írtam akkor már kímélesebb és biztonságosabb.
2009. nov. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem az 1. gyerek után volt spirálom,csak mutéti uton tudták kivenni,mert annyira belém nott.Altatás alatt vették ki,egyébként nem volt vele semmi gondom,csak most már ezek után én is félek.2 honapos a 2. fiam,én sem tudom mi volna a jo megoldás.
2009. nov. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!