Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki szült a Miskolci Semmelwei...

Aki szült a Miskolci Semmelweis kórházban! Mit vigyek majd magammal? November végére vagyok kiírva, mit vigyek magamnak és a babának?

Figyelt kérdés
Miket adtak a kórházban? Mennyi pelust vigyek be pluszba a babának? Minden pici részlet érdekel, szeretek körültekintő lenni.

2013. szept. 5. 10:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Pelenkát nem adnak, csak napi 1-et (amit fürdetés után rátesznek), erről bőven gondoskodnod kell.

Popsikenőcs, alkohol ott van, törlőkendőt viszont szintén vigyél.

Babaruha sem kell, csak a hazamenetelhez.

Én nem vittem hálóinget sem, a szobában senki nem volt sajátban és jobb is, hiszen akárhogy vigyáztunk, az elsó 1-2 napban mindig véres lett a hálóing, inkább a kórházit koszolom össze, mint a sajátom, úgyis minden reggel adnak tisztát.

Egy köntös nem árt, egyrész azért, mert már november lesz és noha a szobában fűtenek, mint a veszedelem, ha lemégy az udvarra sétálni, jól jöhet, másrészről sok hálóingről hiányzik a gomb, így jó, ha van ami takar amíg a látogatókat fogadod.

Kést is vigyél, mert azt nem adnak, anélkül meg nehéz megkenni a kenyeret vajjal, sajtkrémmel stb.

2013. szept. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nagyon jókat írt az első, annyi, h. már minden hálóingen megvan minden gomb :) áprilisban szültem , a szobákban iszonyat meleg volt, de szellőztettek reggel a folyosón és ha gátkezelésre mész tényleg elkél a köntös. hálóinget vittem sajátot, igaz véres nem lett, de jobb volt az ottani, kényelmes és jó az anyaga abba a nagy melegben. vizet vitess majd be magadnak egy zsugorral, sokat kell inni! minden más nélkül meg van ott az ember. vittem pl. mellszívót, de azt mondták amíg be nem lövell a tejem ne használjam. vittem filmet telefonon, de azt is feleslegesen. természetesen betét, tusi, fogkefe, fogkrém, sok wc papír, vagy 3 törölköző, sok bugyi, hatalmas, kényelmes. kb ennyi jut eszembe. de neten találsz egy halom kórházi listát, azokról válogathatsz magadnak. a babának tényleg mem kell csak pelus, popsitörlő. pelus amúgy nem fogyott nekünk sok, kaki alig volt, pisi még annyi sem. de más anyuka babája ahogy evett, nyomta is a kakit.
2013. szept. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Minden jo, amit a tobbiek leirtak!


Amit en meg hozzatennek, az 2 papucs -egy zuhanyozni, a masik meg maszkalni a folyoson, ha azt nem szeretned osszevizezni.

Betetnek nagyot vigyel, Tenat. Wc papir puha es zsepi.


Nekunk mondtak, hogy vigyunk be mellszivot, mert ha nem gyarapszik a baba sulya, nem engedik haza, igy megindulhat a tejed hamarabb es kerhetsz probamerest, mennyit evett a babad. Nekunk mindenkinek volt mellszivoja, en is bekertem a ferjemtol :) Igy mindenkinek beindult a teje hazamenetelre. Az enyem mar 5o g-ot evett akkor. Masreszrol szemmel is latod, hogy tenyleg van tejed es mennyi, nemcsak csamcsog a babad es nem tudod, hogy van-e mogotte valami etel is:)


Elofordulhat, h kell mellkiemelo, de azt majd a ferjed tud venni, ha kell. Ahogyan "aranyer" parnat is, ha spontan szulsz es nem tudsz a gátad miatt ulni.

Vigyel neki mini kesztyut!! Hosszu a kormuk es osszecsikorgatjak magukat.

Banant ne egyel.

Evoeszkozt azert vigyel.

Mosogatoszer, eleg egy kis flakon es szivacs.

Papir, ceruza mindig jo. Radio szorakozasnak.


Amugy lesz rendes menetrendetek innentol fogva. Reggel koran keles, lazmeres. Elviszik furdetni a babakat. Majd jonnek felmosni, ha jol emlekszem 6-fel7 korul, zuhanyozas, aztan vizit es reggeli, gatmosas. Babak vissza. Utana jonnek a latogatok 9-11ig. Majd elmennek, hozzak az ebedet, aztan piheno, vizit, babazas, stb..aztan megint latogatas domping. Majd vacsora -talan itt is van vizit.

Nem fogtok unatkozni.

2013. szept. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3-as, ugye te nem a Semmelweisben szültél?

Mert ott csak 1 gyors vizit van reggel.

2013. szept. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
tényleg csak 1 van reggel.
2013. szept. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor elnezest, delben nincs vizit.


De ettol fuggetlenul minden mas stimmel.

2013. szept. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Huha..tipikus...

1 dolog nem stimmel, ti egybol bele kell, hogy kossetek valamibe vagy valakibe.

Baromira sokat szamit, hogy volt-e delben vizit, vagy sem.

2013. szept. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nem gondolnám,h.ez belekötés, inkább helyesbítés. a kérdező a valóságnak megfelelő infókat vár. ha valaki itt azt írja,h. szülés után csak minden másnap lehet nálad a gyerek,akkor természetesen megjegyzem,h.ez nem igaz. a belekötés nem itt kezdődik,ne csinálj a bolhából elefántot.
2013. szept. 6. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Pelust, törlőkendőt vigyél bőven, mert nem adnak. Baba ruha nem kell, kórházi angol pólyában vannak a babák.

Kést, poharat, tisztálkodó szereket vigyél magadnak.

2013. szept. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!