Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon rossz szülés előtt a...

Nagyon rossz szülés előtt a beöntés? Nem megy tőle a hasunk egész szülés alatt? Milyen érzés a szülés? Fájdalmas nagyon?

Figyelt kérdés
2008. júl. 2. 12:00
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

Én a beöntéstről rettegek, de azt mondják az semmiség!

A szülés pedig nem egy leányálom. De ez attól is függ szerintem, hogy hogy állsz hozzá és milyen a fájdalomküszöböd. Én 24 hetes ikerterhes vagyok és monddhatni le se szarom azt, hogy mi lesz. Nem érdekel, úgy érzem bírni fogom. Persze majd ha megszültem azért visszajövök és elmondom elég volt e ez a hozzáállás a dologhoz. Egyénbként milliárd asszony túlélte már, nem lesz gond hidd le ha te is ott leszel. Ne erre gondolj, hanem az utána következő szép dolgokra!

2008. júl. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Én sokkal rosszabbra számítottam, ami a beöntést illeti. egyáltalán nem volt vészes, ne izgulj. Mire jöttek a fájások, már rég túl voltam rajta. (nekem először elfolyt a magzatvíz) A szülés alatt már semmi nem fog jönni, mivel minden kijött előtte.:) Sőt utána pár napig ne is várj semmit!

Milyen érzés a szülés? Nagyon változó. Hallottam olyat, hogy nem is fájt az illetőnek, de van, aki sokat szenved. Én kicsit nehezen szültem. Igazából sokmindent mondanak, de nem lehet rá teljesen felkészülni. Gondolj rá úgy, hogy nemsokára találkoztok!!!!:) Nagyon jó érzés és egyből elfelejted a rosszat, mert rájössz, hogy ez az egyetlen dolog az életben, amiért érdemes szenvedni!!!:) Nem mondom, hogy könnyű lesz, de idővel megszépül az egész!!!

Várd a találkozást! Sok sikert, jó babázást!!!

2008. júl. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Nekem a beöntés direkt jól esett pedig előtte egész éjjel hasmenésem volt.A szülés nem egy leányálom volt nekem nagyon fájt.Igaz csak 3 órát szenvedtem de az kemény volt.Nagy babám lett 4350 gr,de megérte a szenvedést.
2008. júl. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Nagyon sok kórházban már kúp van, sokkal humánusabb, de én jobban örültem volna, ha beöntést kapok. 20 perc után megvolt a hatása, aztán le kellett zuhanyozni és órákig még pukizni sem tudtam volna. Csakhogy egy vajúdás általában nem 3-4 órát tart, kb. az 5. v. 6. órában éreztem, hogy pukiznom kell és totál beparáztam, hogy mi lesz itt később, minden fog jönni...Aztán 9 óra vajúdás után császár lett, de a kitolást biztos nem úsztam volna meg baleset nélkül. Sokan azt mondják, hogy olyankor úgysem fogsz azzal foglalkozni, hát ezt embere válogatja. Nekem nagyon kemény volt az a 9 óra, mert indított szülésem volt túlhordás miatt és összefüggő nagyon erős fájásaim voltak főleg az utolsó 4 órában, de igenis gondoltam arra, hogy itt mindenki előtt jön majd a trutyi+a szelek, pláne, hogy tanulók is voltak. Beöntést már kaptam, mert volt egy műtétem pont azért, hogy lehessen babánk, abszolút nem vészes és az legalább rendesen átmos, nem úgy mint a kúp.
2008. júl. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

A beöntés semmi a szüléshez képest.Kicsit kellemetlen...Nekem elsö baba volt,nagyon megszenvedtem.Hosszú,és fájdalmas volt.38 óra.Ahogy meglátod a babádat tényleg mindent elfelejtesz.Lehet,hogy neked nem lessz sem hosszú,sem nagyon fájdalmas.Mindenkinek más.

Egy a lényeg,hogy ne félj töle.

2008. júl. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
A beöntés tényleg nem annyira gáz.De kellemetlen.A szülés nekem nagyon nagyon rossz volt 24 és fél órát szenvedtem.
2008. júl. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Én is féltem a beöntéstől.Nem volt gáz, totál nem is foglalkoztam akkor vele.Megvolt, aztán 10p wc, zuhany, és kész is.A szülés már egy kicsit más téma.Én 15 órát vajúdtam, de életem legcsodálatosabb 15 órája volt.Főleg mikor kibújt a lányom.Ha tehetném minden évben szülnék, de sajna nem tehetem.Csak egy lánnyal áldott meg az ég, épp karácsony éjjelén.Ne félj te is így fogsz visszagondolni rá.
2008. júl. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
69%

Cáfolnám az előttem szólókat!

Olyan lesz a szülésed, amilyent "te szeretnél" vagy elképzelsz magadnak. Ezek a dolgok mind fejben dőlnek el - nem csak szerintem, hanem sok orvos és nővér szerint is. Nem kell túl nagy feneket keríteni a dolognak. Én megmondtam előre, hogy nem fogok órákig vajúdni - se kedvem sem erőm hozzá - 2-3 óra alatt megszületett a kisfaiam. Utólag már alig emlékszem a fájdalomra, a kitolás volt talán kemény. De ott meg ahogy a nővérem is mondta nyomni kell erősen amkor szólnak. De lehet, hogy csak nekem volt nagy szrencsém, nem tudom. Nem kell foglalkozni a rémisztgetésekkel!!! Engem is a gátmetszéssel, érzéstelenítéssel, beöntéssel agyonparáztattak. Ehhez képest a gátmetszést nem is éreztem, érzéstelenítést nem kaptam, sőt beöntést sem. Ki lehet bírni, minden nő arra termett, hogy meg tudjon szülni egy gyermeket.

2008. júl. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az elöttem íróval.Én is végig úgy álltam hozzá,hogy gyorsan megszülök,max 2-3 óra alatt.Az első fájástól számítva 1 óra alatt meg is lett az első gyermek.Elötte is mutatta a gép a fájásokat,de nem fájt,csak keményedett.A kitolás volt csak iazán durva,de előre eldöntöttem,hogy mindent beleadok,odafigyelek közben.Így is lett.4 vagy 5 tolófájás és kint volt.Amikor a feje kijött,akkor önkéntelenül is mosolyogtam miközben toltam tovább,mert tudtam,hogy mindjárt vége.Fájdalomcsillapítás nélkül szültem.A beöntéstől pedig nyugodt voltam,hogy nem kerül semmi a szülőágyra.Próbálj meg pozitívan hozzáállni előre is.Mindenképp meg kell szülni,de legalább nem izgulsz rajt elötte hónapokig.
2008. júl. 9. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!