Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Sopronban melyik nőgyógyásznál...

Sopronban melyik nőgyógyásznál tuti a faros szülés esetében a császármetszés?

Figyelt kérdés
kihez menjek aki programozottan megcsinálja a császárt és nem kell természetesen megszölnöm ababát?

2013. szept. 6. 11:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hivatalosan császárt csak sürgősségi esetben alkalmaznak,szóval ha minden rendben van,akkor sok pénzedbe fog kerülni,hogy valaki elvállalja,mert elvileg tiltva van.De miért akarod annyira a császárt,hány hetes vagy?Biztos,hogy faros lesz?
2013. szept. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
34 hetes vagyok. Második babám lesz, az elsőt 2820 grammal szültem hüvelyi úton. Kitolási szakban elmúltak a fájásaim, úgy nyomták ki belőlem a gyereket, aki nem sírt fel. Szóval egy ilyen kicsi babát sem tudtam volna megszülni, ezért nagyon félek a faros babától, főleg attól hogy elakad, oxigénhiányos lesz, stb.
2013. szept. 9. 10:29
 3/17 anonim ***** válasza:
Itt náéunk nem engednek faros babát term, úton szülni. De eddig még nem beszéltél erről a dokival? Nekem már 28 hetes mondta, hogy így fog maradni készüljek a császárra.
2013. szept. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Bar en par km-rel arrebb Oberpullend-ban szültem, ott meg nem volt olyan nögyogyasz, aki elvallalta volna normal szülessel a faros babat, igy idöpontot kaptam a csaszarra 3 hettel a szamitott születesi idöpont elött. Szerintem nem sokan vallaljak normal szülessel, az orvosi egyetemen tanultak ellenere, mert az orvosnak is biztonsagosabb, gyorsabb. (8-tol 16 oraig teszik a csaszart, de leginkabb delelöttre, es fel ora alatt megvan a szüles, tehat nem kell pl ejszaka, komplikaciok eseten esetleg orakig foglalkozni veled, kevesebb felelösseg.) Biztosan talalsz olyant, aki elvallalja, inkabb örülnek is neki.
2013. szept. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Hivatalosan csak az első babát császározzák alapból, ha faros.

Nyilván ha van orvosod, akkor egy kis borítékért cserébe "megbeszélheted" vele a császárt, nem Te lennél az első, aki ezt megteszi.


Viszont:

a 34. héten vagy még simán megfordulhat! Főleg hogy nem első!

Nekem a 3. babám a 39. hét közepén fordult át fejvégűbe, pedig már a faros szülés volt kilátásban, az én dokim azt mondta, hogy csak akkor van császár, ha harántba van a baba, illetve ha faros, de a vajúdás beindulásakor végtaggal előre van a baba, és nem popsival. Ezért ő még egy UH-t csinált volna, amikor beérünk a kórházba.

(Aztán minderre nem lett szükség, szépen fejjel előre megszületett)


Ne gondold, hogy ugyanaz lesz a forgatókönyv, mint elsővel, a szülések nagyon nem egyformák.

Nekem egyre nagyobb babáim lettek, és a legkisebbet volt a legnehezebb megszülnöm, a legnagyobbat a legkönnyebb. A nagy baba előnye, hogy erősebben nyomul lefelé és jobban is képes tágítani a gravitáció miatt.


Szóval ne akarj most dönteni még!

2013. szept. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

2. szülesemnel, egy masik korhazban azt mondta egy orvos, h "ö vallalta volna normal szülessel a faros babat", es bar igaz, hogy nagyobb a rizikoja, megcsaszarozni barmikor lehet a normal szüles közben is. Mivel itt a szülöszoba mellett van a csaszarosoknak valo szülöszoba. A 2. babamnal igy is törtent (magzatburokrepedesnel meg nem volt faros fekvesü), hajnalban atszallitottak es villamgyorsan atvittek csaszarozni.


4.

2013. szept. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Judyt77 ***** válasza:
Azt hallottam, hogy a Karazma faros babát egyértelműen császározott. Persze ahhoz az is kell, hogy tényleg faros legyen a végén. Ki a mostani dokid? Őt már kérdezted mire számíthatsz? Én csak terhesgondozásra jártam Sopronba és annak örültem legjobban, ha a Benedek Lóránt volt, mert őt még nem rontották el a soproni nagymenő dokik, akiktől még egyet sem lehet kérdezni, mert a betegre/kismamára ugye nem érnek rá, csak ha magánrendeléses... nem tudom, minek kapják a fizetésüket!!! A témára visszatérve, azt hiszem, a Benedeknél még nem lehet szülni, csak ha van mellette másik orvos. Viszont ha fejjel irányba fekszik, biztosan meg kell próbálnod megszülni. Ezt be kell vállalnunk a babánkért. Könnyű szülést! 38hetes soproni km.
2013. szept. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Ha befordulna, természetesen megpróbálnám megszülni, viszont egy faros babát, ilyen előzményekkel nem szívesen. A Nagy Bálinthoz járok, és nem mond semmi konkrétat, ami elég idegesítő. Orvost meg nem tudom lehet e ilyenkor még váltani, főleg hogy ő az osztályveető, nem hiszem hogy elvállalná bárki is, vagy nem tudom..
2013. szept. 11. 12:01
 9/17 A kérdező kommentje:
Ja igen, van a méheben középen egy amnionszalag. Egy másik orvs ezzel magyarázta, hogy valószínűleg ezért nem tud befordulni a baba. CSak azt nem értem, hogy akkor hogy is tudna megszületni?
2013. szept. 11. 12:02
 10/17 anonim ***** válasza:

Mondd el határozottan az orvosodnak, hogy félsz a hüvelyi úton történő szüléstől, főleg akkor, ha faros a baba.

Te nem "kényelmi" okokból félsz, hanem már van valós, rossz tapasztalatod. Mindenképpen beszélj vele erről, és ne hagyd, hogy kitérő választ adjon. Ha szükséges, vidd el a férjed is, hogy támogasson.

2013. szept. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!