Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A méhlepényt fájdalmas megszülni?

A méhlepényt fájdalmas megszülni?

Figyelt kérdés

2013. szept. 6. 21:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Kicsit sem fájt. Igazából a gyerek megszületése után el is feledkeztem a lepényről. Úgyhogy meglepődtem mikor egyszercsak kicsúszott. Én fájást sem éreztem közben, és myomnom sem kellett. Azt mondjuk nem tudom hogy húzták/irányították-e a k.zsinór segítségével, de a hasamat nem nyomták az tuti.
2013. szept. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
nekem szô szerint kihúztàk (forgattàk közben), de meg sem èreztem:)
2013. szept. 7. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Nekem nem fájt. Amikor a kislányom kibújt, szinte rögtön jött még egy tolófájás, de ez klasszi sokkal enyhébb volt, mint a többi, vagy csak mert már kint volt a kislányom, nem számított más :) Kicsúszott, érzetem egy kis melegséget, és ennyi :) Nekem egyáltalán nem volt fájdalmas. Bár igazából érdekes dolog ez, hiszen a szülési fájdalmakat is elfelejtettem. Mármint tudom, hogy nagyon fájt, de az érzésre nem emlékszem, onnantól, hogy a kislányom megszületett, mintha bedrogoztak volna. Így lehet, hogy fáj a méhlepény, de gondolom nem azzal voltam elfoglalva. Bár mivel az egy puha valami, nem tudom elképzelni, hogy fájjon.
2013. szept. 7. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Nekem is segített a dokim, kicsit megnyomta a hasam. Mivel a baba már megszületett, nem is nagyon tudsz foglalkozni a méhlepénnyel :)
2013. szept. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Hosszu nehez szulesem volt. A mehlepeny meg se kottyant. A szuleszno a koldokzsinornal fogva kihuzta belolem. Csak annyit ereztem h kicsuszik valami. Ha megszulsz egy 3-3,5 kilos babat, a mehlepenyt eszre sem veszed ;)
2013. szept. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Belőlem is úgy húzták ki, de abszolút nem volt kellemes, éreztem ahogy megrántotta, és "leszakad". Szóval, fájt.
2013. szept. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Gondolj csak bele: a méhlepény csak fél kg,a baba általában 3 kg körüli- persze lehet 2,5 de lehet 4 kg feletti is. A méhlepény egész más szerkezetű (mint valami belső szerv-elvégre ha jól bele gondolunk az is),és ezért puha,és kisebb is egy babánál. A hüvely még elég tág közvetlenül szülés után ahhoz,hogy ez a puha "dolog" gond nélkül kiférjen.

Ahogy az sem fájdalmas,amikor leválik. A szülésznő a köldökzsinór csonkot fogva-mely a lepénnyel össze "kötve" maradt rásegít annyival,hogy míg Te nyomsz egy kicsit,Ő húzza. Annyit érzel,hogy kicsusszan,ahogy az első oldalon szépen leírta Valaki,melegséget érzel és már kint is van.


Cseppet sem fáj! :-)

2013. szept. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nekem is csak kicsúszott, szerintem nem is nyomtam.

Egyáltalán nem fájt.

2013. szept. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
3 gyors(4-3-2 órás),könnyű szülésem volt,a méhlepény mindhárom alkalommal fájdalom nélkül kicsusszant.
2013. szept. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!