Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért nem indul már meg ez a...

Miért nem indul már meg ez a baba? Vagy miért ne indítják?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 40+5 napos kismama vagyok, egyszerűen én már nem bírok várni, se nappalom se éjszakám mint egy zombi! :( Méhszáj 2222 fájások még sehol csak sok keményedés, de az orvos nem indít. Mire vár? Ha elindul ilyen méhszájjal sokat kell majd még vajúdnom? Öntsetek belém lelket! :)
2013. szept. 15. 06:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a nyírfanedvet! (Nordic Koivu néven lehet kapni azt hiszem, netről lehet rendelni, bionom biobolt)

Közvetlenül szülés előtt is jó és biztos hogy valamennyit javítana most a közérzeteden, de szerintem pár napig még bírd ki, ha a baba nem akar még jönni akkor az lehet nem véletlen.

2013. szept. 15. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azért mert a legjobb a babának és a te testednek is ha magától indul be a szülés. Ekkor a tested maga teremli az oxitocint ami segít a tágulásban, segiti a gyermeket a beilleszekdésre, a szervezete szintén megkapja az oxitocint így felkészül a szülésre, és enyhe fájdalom csillapító hatása is van, lassu adagokba jön. A beadott oxitocinnak erös hatása van, a gyermekbe nem megy át, és nincsen fájdalomcsillapító hatása.


Ha nomrális az orvosod akkor ha nincs probléma akkor 5 napot még vár, majd lassú indítással beindítja, így akár még 3 nap is eltelhet, ha nem indul be így sem akkor 14-ik napon császár.


Èn is 10 napot túl hordtam tudom ilyen kegyetlen ez az idöszak. Èn már nagybevásárlást megcsináltam, elmentem fodrászhoz is mindent csak ne otthon kelljen lenni.

10-ik napra behívtak szülés indításra és beindult magától ott a ctg-n. gyors 4 órás szülés volt.


Szerintem menjetek el ma ebédelni egy jó kis étterembe, majd egy nagy délutáni séta, lassan de sok sok oxigénnel, és este be fog indulni a szülés.

2013. szept. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én ma vagyok 40+4 napos, nálam is várat magára még a baba, tudom mit élsz át. De hidd el, jobb az, ha magától indul el, mintha indítják (hacsak nincs valami nyomós indok az indításra)! Nekem pl 32 napos ciklusaim voltak mindig, emiatt is jöhet később. Kitartás nekünk!:)
2013. szept. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szuper, akkor én is csatlakozom a kulb-hoz! 40+1 naposak vagyunk ma, szintén ismerős az élmény. Várok már a babára vagy 3 hete, mivel nem tudtam hogy kiírt előtt fog-e érkezni vagy utána. Úgy tűnik még nagyon jól elvan odabent! A várakozás tényleg kegyetlen dolog. És még én sem tudom meddig fog tartani ez az állapot. Lehet akár még egy hét is. Egy hét túlhordás után a dokim indít, de nagyon remélem, hogy erre nem kerül sor. Kitartást kívánok Nektek is, és hát én azzal próbálom nyugtatni magam, hogy most MÉG gyorsan pihenhetek pár napot, így próbálok aludni, pihenni, kikapcsolódni, csavarogni, mert utána úgyis éjjel nappalom a baba körül fog forogni. Próbáljuk meg kiélvezni ezt az időszakot is, végülis szép dologra várakozunk, és a várakozás is lehet szebb élmény. (Ebben reménykedem) :)
2013. szept. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Aznap megszületett a babám, komplikációk adódtak a végénél, így a kis családunk ma lehet csak újra együtt, de még így is én vagyok a legboldogabb a világon ;)
2013. szept. 17. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!