Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 1 hetes tulhordás esetén...

1 hetes tulhordás esetén mikor inditják be a szülést? Ma be kell feküdnöm mert az nst-n kétszer leesett a baba szívhangja, és az orvos azt mondta megnyugtatóbb lenne ha bemennék. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
2009. jan. 22. 11:29
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

szia,


Akkor gondolom, hogy még ma...még hazaengedtek, így?

Könnyű szülést kívánok..

2009. jan. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
Akinek van fogadott orvosa az már ilyenkor rég beindítja. Ha van orvosod beszéld meg vele én is így tettem és beindította.
2009. jan. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nincs fogadott orvosom.Kicsit félek. köszönöm a gyors válaszokat. Ja és zárt a méhszáj.
2009. jan. 22. 11:43
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy hét nem a világ. Annyit igazán lehet "tévedni", mármint amikor kiszámítottátok, hogy mikor is kéne megszületnie a pocaklakódnak.

Szerintem ne aggódj jobban, mit a dokid, ők manapság úgyis túldimenzionálják ezt a "túlhordásos" dolgot. Amíg a babád jól van az orvosod szerint is, addig szerintem ne sürgesd ezt a születésmegindítást. Ha be akarnak fektetni, kérdezd meg, hogy mit fognak veled csinálni nap közben, amit nem lehet ambulánsan megoldani, illetve, hogy akkor végül is ha befekszel akkor vajon hányszor vizsgálnak meg téged egy nap.

Persze van akit nem visel meg a kórház, sőt kifejezetten jól érzi magát hasonló kismamák társaságában és az is indokolhatja a befekvést, ha nagyon messze laksz a kórháztól és a napi vizsgálatra való eljárás is túl macerás lenne.

Azt azonban le kell szögezni, hogy a babák tudják, hogy mikor kell kibújniuk és bizony ki is bújnak az esetek 98%-ban, ha hagynak nekik elég időt. A mesterségesen megindított vajúdás soha nem olyan mint a természetes folyamat, gyakran belepiszkálnak később is az orvosok és minden egyes beavatkozással nő a komplikációk kialakulásának kockázata.

Ma reggel volt olyan kérdés itt az oldalon, hogy milyen házipraktikákat ismerünk a szülés megindítására. Szerintem keresd meg és esetleg olvasgasd el a hozzászólásokat.


Szép szülést kívánok Neked!

2009. jan. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Engem is beküldtek annak idején a második ctg (amikor leesett a baba szívhangja) után a kórházba. A dokim azt mondta, hogy baba nélkül már nem jövök haza. Aznap délután csináltak egy megterhelési tesztet, ez kb. 3-4 órás, fájdalomerösítök alatt tovább figyelik a baba szívhangját. Nálam minden rendben volt, de másnap hajnalban beindították a szülést (40 + 6), mondván a baba már fejlett, s nem rizikózunk tovább.

Hidd el, jó kezekben leszel, s a babádra is vigyáznak! Minden jót kívánok!

2009. jan. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Engem 1 hetes túlhordás után fektettek be. Amikor leesett a szívhangja engem egyből áttoltak a műtőbe. Azt mondta a főorvos, hogy nem rizikózunk. Akkor már 13 napos volt a túlhordásom.

Bennt a kórházban naponta nézték a magzatvízet, és csináltak NST-t. Nekem megnyugtató volt, hogy biztonságban vagyunk ott bennt.

2009. jan. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy ha leesik a baba szívhangja, akkor szülés, sőt császár.

De te is biztosan bent vagy már a kórházban. :)

2009. jan. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!