Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Indított szülésről szeretnék...

Indított szülésről szeretnék véleményeket?

Figyelt kérdés

Babó nem szeretne kibújni, pedig ideje lenne. A doki indítani fogja hétfőn, ha addig se lesz semmi. c2000 vagyok folyamatosan. Akinek indították végül a szülését milyen lefolyású volt? Mennyi idő alatt szült? Milyen módszert alkalmaztak?

Az első babám spontán indult és 3 óra alatt megszületett. Most vajon mire száítsak?

Köszönöm a válaszokat!


2009. nov. 4. 14:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Engem szerdán fektettek be, akkor felraktak a méhszájba egy ballont, mely elvileg tágított volna, de nem volt semmi. Másnap befektettek szülőszobára, levették a ballont, oxytocinra rákötöttek, nem lettek fájásaim. Harmadnap (pénteken) reggel megint oxytocin, lettek 5 perces fájásaim, de 2 óra alatt gyengültek és nem tágultam, így megcsászároztak.

Ezen kívül indítani szoktak még használni, valami zselét, amit a méhszájba raknak.

Amúgy a tapasztalat azt mutatja, hogy az indított szülések vagy napokig elhúzódnak, vagy császárral végződnek. Sok ismerősöm, napokig vajúdott 2-5 perces fájásokkal, mire megszült. Ezzel nem ijesztgetni akarlak, de ez az igazság.

2009. nov. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Most a keresőbe beírtam az indított szülést, ott többen írják, hogy erősebbek a fájások, de sokkal gyorsabb. Na mindegy, minden szülés egyéni, még bármi lehet.... :)

2009. nov. 4. 15:06
 3/10 anonim ***** válasza:

Nagyon felerősödtek a fájásaim, mondhatni az elviselhetőség küszöbére, de azután minden rendben volt.

Talán annyiban "jó", hogy folyamatosan figyelik a gépen az oxitocin adagolást és szükség szerint állítanak rajta.

Emlékszem már úgy éreztem alig bírom, amikor azt mondta a doki, hogy emelni kell, mert ezekkel a fájásokkal sose szülök meg. Na akkor elárulom megszeppentem, hogy ezt hogy fogom kibírni, de néhány óriási fájás után meglett a fiam.

Könnyű szülést kívánok!

2009. nov. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi neked is! :)

Az első szülésemnél is nagyon durva fájásaim voltak spontán is. Szinte egybefüggő volt, úgyhogy ez lehet nem lesz újdonság. Igazából mindegy, a végeredmény lesz a fontos. Már alig várom! :)

2009. nov. 4. 21:39
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia! Engem egy pénteki napon fektettek be, szombaton reggel kellett jelentkeznem a szülőszobán. Kaptam egy kis tezst adag oxitocint, hogy vajon mit reagál rá a szervezetem, hát semmit.... Úgyhogy burkot repesztett a doki, onnantól 3 óra alatt megvolt a babám. Nekem induláskor 2 ujjnyira nyitva volt a méhszáj. Én nem bánom, hogy indította, így tényleg felkészültem, olyan jó volt tudni előző nap, hogy másnap itt lesz a picur. Amúgy egy hetem húzott rá a kislányom.
2009. nov. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a 3. babámat indították.

2 hónapíg voltam nyitva 2 ujjnyira, és 1 hetet húztam rá, mikor befektettek.

Egész nap és éjjel voltak gyenge fájásaim, de nem tágultam semmit, reggel 7-kor oxytocint kötöttek be, 8 után burkot repesztettek, 10-re meglett a lánykám.

Nem volt durvább, mint a 2. szülésem, mikor elment a magzatvizem, "szárazon" szültem.Na, az horror volt, 4 doki nyomta ki belőlem a 2.90-es babát, 3 napíg levegőt alíg kaptam, úgy összenyomták a bordáimat.

Remélem beindul magától is a babád, és sima, gyors szülésed lesz.

Üdv.

2009. nov. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia! Ha jól vagy sétálj, lépcsőzz, guggolj, próbálj rásegíteni a tágulásra. Ja, és persze szex, ami hatásos lehet :)


Könnyű és gyors szülést kívánok!

2009. nov. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

szia! nekem is indították, 1 héttel hordtam terminuson túl és bekakilt a kisfiam. burokrepesztés, méhszájtágító zselé, 3 adag oxy. így 13 óra alatt lett meg, de a császáros műtő már várt rám...

de! nekem is azt mondták benn, hogy az indított szülések gyorsabbak, a fájások erősebbek stb. szóval nem az én esetemből kell kiindulni :)

Könnyű és ha lehet, spontán szülést Neked!

2009. nov. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem zselével indították túlhordás miatt. Szerdai napom mentem be, reggel 7-re. 11 kor az orvosom felhelyezte a zselét , 1 órát fekve, 1 órát ülve kellett töltenem és közben figyelték a fájásokat. 13 órakor visszamentem az osztályra és kb 14 órától éreztem igazán a fájásokat, majd 15 óra körül már nem igazán bírtam, ezért visszacsoszogtam a szülészetre, ahol az orvosom és a szülésznőm már vártak:), a doki megvizsgált, felfeküdtem a szülőágyra és 16.40-kor megszületett a kislányom.


A fájásokról annyit, hogy nagyon intenzívek voltak és szinte nem volt köztük szünet:( Gyorsan meglett a babó, de nekem iszonyatosan fájt. Komolyan azt hittem belehalok:(


Az első lánykám spontán született, 2 óra alat(vajúdással, fájásokkal együtt) csodálatos, gyors és könnyű szülésem volt:)


Könnyű, gyors szülést kívánok Nektek:):)

2009. nov. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia


Nekem ballonnal índították,1 éjszakát azzal kellett aludnom kisebb fájásokat éreztem az éjszaka folyamán.

Reggel kivették, és miután a doki megvizsgált és elfojt a magzatvíz,onnantól számítva 3 óra alatt meglett a kisfiam.

2009. nov. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!