Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A glicerines kúp kitisztít...

A glicerines kúp kitisztít annyira, mint a beöntés? Miért nem alkalmazzák ma már sok helyen a beöntést szülés előtt?

Figyelt kérdés
2009. nov. 5. 14:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hogy miért nem alkalmazzák a beöntést azt nem tudom. A glicerines kúp nem tisztít ki, az a pezsgő kúp, ennek az a lényege, hogy ingert kelt és ahogy olvad könnyebben kicsúszik.
2009. nov. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszi, csak azért kérdezem, mert ahol én fogok szülni, ott már csak a glicerines kúpot alkalmazzák...
2009. nov. 5. 15:01
 3/12 anonim ***** válasza:
Hol fogsz szülni?
2009. nov. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Hello, én Szegeden, itt is már csak kúpot adnak állítólag. Akkor azt mondod, hogy az nem nyújt 100%-os védelmet az esetlegesen becsusszanó barna maci ellen? Lehet plusszban beöntést is kérni, a biztonság kedvéért? Én biztosra akarok menni...
2009. nov. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
II. Női Klinika, nem tudom, azért bízom benne, hogy segít, különben miért alkalmaznák...
2009. nov. 5. 17:51
 6/12 anonim ***** válasza:

Sajnos nem kívánságműsor....


Azt kapsz,amit adnak.

Az h 100°-ra akarsz menni..háááát..

Hidd el,akkor és ott nem az fog izgatni,h becsússzan e valami vagy sem.


A dokiknak ez már rutin és te észre se fogod venni h tolófájás alatt a babát nyomod vagy esetleg jött más is.

2009. nov. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A én is itt szültem tavaly ilyenkor és beöntés egyáltalán nincs,sőt még kúp sem .Legalábbis én nem kaptam,pedig benn feküdtem és megvolt az időpont amikor indítják,ha addig nem jött volna ki a lányom.
2009. nov. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Pont ma foglalkoztatott engem is ugyanez a kérdés. Én is a Sote II-n fogok szülni, és a szülőszobalátogatáson mondták a glicerines kúpot. Akkor örültem neki, hogy nem kell majd beöntés. Majd voltam egy szintén szülésfelkészítőn, amit védőnők tartottak, és ott megkérdeztem, hogy mi a különbség. Ott mondták, hogy a beöntés azonnal hat, a kúp viszont van, hogy 2-3 óra múlva csak. Úgyhogy a beöntés jobb, és kibírható.

Ma beszéltem a szülésznőmmel erről, hogy lehet e esetleg külön kérni a beöntést, erre azt mondta, hogy nem szoktak adni, a vizsgálatnál úgyis kiderül, hogy mennyire vannak tele a belek. Ha nagyon, és úgy látja, ad, de inkább a kúp. És azért nem ad szívesen beöntést, mert hogy elég lesz nekünk a fájásokat kibírni, nem kell még hogy a beöntéstől a csikarástól is kilegyünk.

És azt javasolta, hogy kúpot itthon is használhatok, ha esetleg napokig nem tudok nagyvécézni és úgy érzem, hogy kell. Úgyhogy lehet, hogy kipróbálom az utsó hetekben....


Ennyi infót tudtam beszerezni.

36 h km

2009. nov. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszönöm. Kedves utolsó, neked ki a szülésznőd?
2009. nov. 5. 23:00
 10/12 anonim ***** válasza:

Külön kérésre adtak kúpot. Ha nem kérek, eszükbe sem jut! Igaz, a kutya se nézte azt sem, hogy mennyire van tele a belem!

A ricinust bezzeg előszeretettel adták utána! :D

Sote II., tavaly okt. vége

2009. nov. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!