Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A Debreceni klinikán mit kell...

A Debreceni klinikán mit kell vinni a szülőszobára vagy mit lehet? Ott van vajúdó szoba sok vagy "szalagon" megy a szülés? Vagy hogy van az?

Figyelt kérdés
2012. szept. 8. 17:50
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Szia!!!Azt javaslom,hogy magadnak mindenképpen vigyél a szülőszobára egy kényelmes papucsot,szénsavmentes vizet,illetve szőlőcukrot,vagy citromot,ha kiszáradna a szád.Minden mást(zuhanyzáshoz fürdetőt,törölközőt stb.)fognak adni.A párod ha bent lesz,ő is vigyen magával papucsot,magának valami harapnivalót,innivalót.A terhesség alatt összegyűlt papírjaid feltétlenül legyenek ott.A babának én is készítettem össze ruhát(tipegőt,bodyt,kis takarót),popsitörlőt feltétlenül vigyél,azt nem tudnak adni,pelenkát adnak valamennyit,de ha kevés volna,inkább tegyél azt is el.Jobban szeretik a csecsemősök,ha a saját rucijában van a baba.De ha nem szeretnél vinni,akkor sincsen gond,természetesen adnak inget és tipegőt a babára:-) neked meg köntös, hálóing, papucs,nesszeszer,

betét, melltartóbetét, ilyesmi..


amúgy függönnyel elvannak választva az ágyak, igen..szinte futószalagon megy ez..mint egy hodály.

vannak külön családias szobák is, de azért borsos árat kell fizetni

2012. szept. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%
Bocsi, hogy nem a te kérdésedhez kapcsolódik szorosan, de kinél fogsz szülni?? És a válaszoló kinél szült?? Nekem most kell orvost választanom, és nagyon tanácstalan vagyok. Nagyon szorítok neked!
2012. szept. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Huu ki pontozta le az elsőt,miért?:( Köszi a választ mindenesetre.

Nincs fogadott dokim.:)

2012. szept. 9. 11:02
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

nem tudom miért kellett lepontozni

szerintem teljesen jó választ adtam.

első voltam !


nem lesz és nem volt fogadott dokim.


2 éves kislány anyukája és 32 hetes kismama.

2012. szept. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

Nekem csak 1 vizet lehetett bevinni, orrcseppet, (meg voltam kicsit fázva), meg bevittem az asthma gyógyszeremet. Ennyi. De nem is kellet volna más. Egy nagy teremben működik a vajúdás, függönyökkel vannak elválasztva a kismamák. Én egy olyan helyiségbe voltam, h. egyik oldalt mellettem függöny, másik oldalt, meg ilyen nővér szoba szerűség, ahol a gyógyszereket tartják. A mellett, meg már a szülőszoba. Én végig hallottam minden kismamát aki előttem szült,h. nyom, h. felsír a babája, h. megakadt a baba, vitték császárra rögtön (ez egy kicsit ijesztő volt. Amelyik nap én szültem, 2010 dec 23.-án, 17 kismama szült. Szóval elég sokan. Teli voltak a vajúdók, és az őrző is. Tudod, ahol 2 órát még megfigyelnek. Hát aznap a kismamákat aki lábra tudott állni, már 1 óra múlva mennie kellett szobára, mert kellett az ágya. Hát én nem tudtam lábra állni, én összeestem. Én vagy 5 óra hosszát voltam ott.

Szóval eléggé szalagszerű az egész. Nagyon járkálni sem lehetett, akinek úgy könnyebb volt vajúdni, mivel nem volt annyi hely. A páromnak adtak egy zöld köpenyt, cipőjét sem kellett átvenni. Amikor ott voltam, 12 órát, és vajúdtam, annyira nem érdekelt, h. milyen az egész, h. szinte összeérnek a kismamák, akkor fel sem tűnt.

2012. szept. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És lehet látni ilyen félmeztelenül a kismamákat is mikor kijön a baba vagy beöntést kap vagy szoptatni ráteszik a kicsit?Hülye kérdés tudom,de egy az hogy szégyenlős vagyok iszonyatosan,másik meg hogy iszonyat féltékeny,és bent lesz a férjem is.:P
2012. szept. 9. 20:15
 7/8 anonim ***** válasza:
82%

Nyugi, senki nem mászkál félmeztelenül.

Akkor én biztatlak egy kicsit, mert nekem nagyon jó szülésem volt.

Amikor bementünk elkérték a papírokat, kitöltötték amiket ki kell tölteni. Voltak ott orvostanhallgatók is, nagyon kedvesek voltak. Az ügyeletes doki megvizsgált, egy fiatal nő volt, ő is nagyon aranyos volt. Szóltak az én dokimnak, közben előkészítettek. Egy külön szoba az előkészítő, senki nem lát. A férjem ekkor még kint várt. Megkaptam a beöntést, zuhany, utána visszamentem a helyemre. Függönnyel voltam elválasztva, de akkor csak én szültem egyedül. Nem volt ott senki más. Jött az orvosom, vizsgálat, burokrepesztés, infúzió és néhány fájás után mentünk szülni. A férjem bent volt a vajúdás alatt, a szüléskor kiment. Amikor kibújt a baba, akkor hívták be.

Szóval én olyan gyorsan megszültem, hogy csak egy papucsra volt szükségem. Hálóinget, zuhanyzáshoz mindent adnak.

Még 2 óráig voltam fent, ha jól vagy, zuhanyoztál, tudtál pisilni levisznek.

Az orvosom Dr. Juhász Alpár Gábor volt, csak ajánlani tudom mindenkinek. Nagyon rendes volt végig. És nem mond tarifát!

Mindenkinek ilyen problémamentes szülést kívánok! Első szülés volt.

2012. szept. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
60%

4. válaszoló vagyok! Az én dokim Dr. Czifra Imre, nőgyógyász szakorvos, neonatológus szakorvos, az aneszteziológia és az intenzív terápia szakorvosa. Szóval eléggé képzett orvos, és nagyon lelkiismeretes, ő sem mond tarifát. A szülésemet végig kísérte teljesen, ami nekem nagyon jó volt, h. ő altató orvos is, és kaptam EDÁt amikor csak szükségem volt rá a 12 óra vajúdás alatt. Annyit még, h. nem szaladgálnak félmeztelen a kismamák, kapnak egy agyonra mosott szakadt hálóinget a vajúdásra és a szülésre, ami végig gombos lefele, és csak combig ér. És persze a kb. 7 gombból, 3 hiányzik, szóval valóban van,h. elég sok minden kilátszik a kismamákból, de akkor sem félmeztelenek.

De ott annyira nem foglalkoznak a kismamák, h. ők bizony szégyenlősek, meg jaj, meg ne lásson valaki.

Hát pl. mikor megszülsz, abban a véres, magzatmázas, pisis, magzatvizes rongyba visznek a megőrzőbe, amiben vajúdtál, szültél. Abban kell feküdnöd ott min. egy órát, alattad egy betét, még csak egy bugyi sem volt rajtam, ami megtartotta volna, h. ne mozduljon el. Ahogy írtam, tele volt az őrző, kismamával, ill. apukákkal. Mikor engem akartak vinni fürödni, leszálltam nagy nehezen az ágyról, és összeestem. Mindenem kint volt abból a rongyból, amim csak kint lehetett. Nem ájultam el, de úgy szédültem, mint még életemben soha. A nővérke, meg egy apuka rakott vissza az ágyra. Annyira rosszul voltam,h. nem érdekelt,h. az a férfi, mit lát belőlem, v. mit nem. Bizonyára neki sem a piszkos gondolatok keringtek a fejében, hanem az,h. segítenie kell ezen a szerencsétlen, teljesen kiszolgáltatott nőn.

29hkm

2012. szept. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!