Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülési szabadság után járó...

A szülési szabadság után járó pénzt kitől kapjuk? A munkáltatótól, vagy a tb-től?

Figyelt kérdés
2008. júl. 4. 08:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Gyedet a kincstárnál kell igényelni a thgys lejárta elött 15 nappal
2008. júl. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

és a tgyást kitől kapjuk?a munkáltatótól vagy a tb-től?

bocs, hogy belekérdeztem a kérdésedbe!

2008. júl. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A tgyás és a szülési szabadság ugyan az:)és a tbnél kell igényelni,legalább is én mindent magamnak intézek és pont most adtam le mult héten a papírjaimat a tbhez-aztán,hogy onnan hová küldik tovább,passz..de eddig a tb fizette,meg a gyedet is a gyest az államkincstár fizeti majd.38hetes kismama
2008. júl. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
jah és még valami..előző író vagyok.Én megkérdeztem az igénylés benyújtását követően 30nap mulva kell,hogy utalják a pénzt.Minden esetben.Ha nem kapja meg valaki az a munkáltató hibája.Nekem azt mondták sokszor le sem adaja a munkáltató.Azt javasolták ha tudom inkább intézzek mindent magamnak -jogodban áll,mert úgy biztos ,hogy időben le lesz adva minden.Tehát ha állományba is vagy ,nyugodtan kérd ki a munkáltatódtól a foglalkoztatói igazolást meg a pótlapot és mondd meg beviszed te.Kell még egy orvosi papír ami olyasmi mint a táppénzes papír-ehhez csak a kiskönyve kell a dokinak a kiírt időpont miatt,meg ha megszületik a baba kell a kórházi igazolás,meg egy nyilatkozat amben te igényeled meg a segélyt.Azt hiszem más nem kell...de az a tuti ha felhívod a tb-t és megkérdezed.38hetes kismama
2008. júl. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

kedves 38hetes kismama!

írtam neked prívát!

2.válaszoló (kérdező)

kérlek nézdd meg.köszönet: 36hetes kismama

2008. júl. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A családi pótlékot, és az anyaságit,ami egyszeri, a helyi illetékes államkincstárnál kell intézni, a tgyást pedig a munkáltatónál,de lehet közvetlenül az oepnél is, viszont a munkáltatónál majd úgyis alá kell íratni,le kell pecsételtetni a szül. anyakönyvi kivonatát a picurnak.
2008. júl. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!