Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » GYED után megyek vissza, GYES...

GYED után megyek vissza, GYES mellett 4 órában dolgozni, de valakitől azt hallottam, hogy a GYED idejére is járt szabadság. Hogyan mikor fizetés nélküli szabin voltam? A munkáltatótól kell kérni? És hány nap jár a 2 éves lányom után?

Figyelt kérdés
Köszi, ha válaszoltok.
2009. aug. 12. 22:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze, a két év alatt összegyűlik. De azt mi nem tudjuk megmondani, hogy neked mennyi szabi jár, mivel az függ az életkorodtól, és attól is, hogy mióta dolgozol az adott munkahelyen. Én 22 éves vagyok, 2 éves a fiam, és összegyűlt 50 nap szabadságom. Természetesen a szabadságodat a munkáltatódtól kéred. De neked nem küldenek bérpapírt? Nekem minden hónapban küldik, és arra rá is van írva, hogy mennyi nap szabim van.
2009. aug. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy a GYED első évére járó szabit lehet kivenni. De persze ha szülés előtt maradt ki nem vett szabid, azt is ki kell adnia a munkáltatónak. Ezt akkor kell hogy kiadják, mielőtt dolgozni kezdesz. 1 gyerek után 2 nap pótszabadság jár, de ez csak ha már dolgozol, arra az időszakra arányosítva.
2009. aug. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Pótszabi arra az időszakra jár, amire rendes is.

Tégyás + gyed első éve.

2009. aug. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Én a két szülés között visszamentem dolgozni, de hiába voltam 2 évig otthon, csak egy évnyi szabi járt, vagyis időarányosan ki lett fizetve és a megmaradót ki kellett venni. Én is úgy gondoltam, hogy lesz kb. 50-60 napnyi szabim, de csak kb. 2 hétig voltam azon, a többi tizenvalamennyi napot kifizette.
2009. aug. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Munkahelye válogatja, hogy kifizeti vagy kiveteti?
2009. aug. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha kifizeti, akkor hamarabb mehetsz vissza dolgozni. Ha kiadja, akkor tovább lehetsz otthon, vagy ha nem vesz vissza, tovább tart a munkanélküli. Ez szerintem megállapodás kérdése. Ha például máshol már van munkahelyed, ahova mennél már dolgozni, akkor kifizethet, és hamarabb mehetsz.
2009. aug. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!