Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 11 hónaposan szülni. Lehetsége...

11 hónaposan szülni. Lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősünk mesélte, hogy ő 11 hónapra született. Állítólag majdnem koraszülött lett 7 hónaposan és az anyukája kapott valami "magzatvisszatartót". És emiatt csak 11 hónapra született meg és jó nagy baba volt. Szerintetek ez igaz? Nekem ez "bűzlik". :D Tiszta kamu.. De ő nagyon komolyan mondta ezt. 25 éves a srác.
2009. nov. 8. 11:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Kizárt dolog.
2009. nov. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%

nehogy elhidd. olyan 2hét túlhordás után megindítják a szülést(mint pl anyukámnál is, mivel nem akartam megszületni). egyrészt a méret miatt, másrészt addigra a babának viszonylag fejlett az emésztőrendszere, így a lenyelt magzatvizet nem tisztán pisili ki, hanem benne vannak a kiválasztott méreganyagok, amik veszélyesek. meg bele is kakil rendesen. ilyenkor olyan zöldes a magzatvíz és azonnal szülést indítanak. a másik meg az, hogy már egy 9hónapos placenta is nagyon elhasznált, kizárt, hogy még 2hónapig áplálja a magzatot, előbb válna le és halna el.

a másik pedig hogy egy megindulni látszó koraszülést nem egyszerű és veszélytelen visszatartani, akár pár hétre is, nemhogy mindjárt 4 hónapra.

szerintem a srác valamit nagyon félreértett. egy orvosis

2009. nov. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%

Mi azt tanuljuk hogy egy babàt 9 honapi hordunk a sziivünk alatt,igazàbol 10 honap a 9 .

Szoval ha azt szàmoljuk hogy 10 honap,plussz tulhordta 2 héttel,akkor majdnem igaz amit mondott.2 hételtéréssel.Szàmoljàtok csak ki,40 hét,az tiz honap:)

2009. nov. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%

40 hét nem tíz hónap, mert a hónapok nem pontosan négyhetesek, a végén még van pár nap.

Továbbra is fenntartom, hogy ez kizárt. A baba és az anya is belehalna.

-Az első-

2009. nov. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%

Igenis 10 honapnak mondjuk a terhességet....

Az màs dolog hogy holdhonapokban szàmolunk.De a kérdezö se azt irta hogy 11-szer 30 nap.

2009. nov. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
55%
9 hónapnak mondjuk a terhességet. És szerintem április 25-től január 25-ig 9 hónap telik el, nem 10. Ez az én esetem. A 11 hónap meg kizárt.
2009. nov. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
34%
Jol van legyen nektek 9 honap,nem vitatkozok ilyen szarokon.
2009. nov. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%

A 11 hónap az durva.

Velem anyukám május 17-re volt kiírva, és június 10én születtem. 32 éve. Láttam a papírokat is róla, tehát tényleg igaz. Azt mesélte, hogy semmilyen indításra nem reagáltam, és a doki azt mondta, hogy akkor majd jön a baba, ha akar.

Az én kisfiam ugyanezt eljátszotta velem. Csak most ugye max 2 hetet engedik túlhordani, így Őt betöltött 42 hetesen császárral kivették.

2009. nov. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%

Szia!

Nekem el volt számolva a terhességem, a számolás alapján 42. hétre szültem, de ha visszanézzük az utolsó mensitől akkor 45+3 napra szültem. Nekem is korán indult meg a szülés és befektettek, visszatartották végül császárral lett meg, mert hiába indították 41. héten nem tágultam semmit. Szóval létezik ilyen ha elszámolják a terhességet. Az én babóm már kék-zöld volt mikor kivették, fel volt ázva, a lepényem el volt érve, áramlás már egyáltalán nem volt, a szívhangja alig volt ezért lett sürgősségi császár.

2009. nov. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
17%

A 40 hét az 9 hónap, és nem 10, ezt azért jó tudni, végy elő egy naptárt és lapozd végig!!

Amgy én sem hiszem, mert max 2 hetet engednek túlhordani, nem 8-at...

2009. nov. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!