Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 11 hónaposan szülni. Lehetsége...

11 hónaposan szülni. Lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősünk mesélte, hogy ő 11 hónapra született. Állítólag majdnem koraszülött lett 7 hónaposan és az anyukája kapott valami "magzatvisszatartót". És emiatt csak 11 hónapra született meg és jó nagy baba volt. Szerintetek ez igaz? Nekem ez "bűzlik". :D Tiszta kamu.. De ő nagyon komolyan mondta ezt. 25 éves a srác.
2009. nov. 8. 11:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
90%

Én még nem válaszoltam, mondok egy példát:

valakinek január 29-én volt az utolsó menstruációjának 1. napja, a terhességet ettől a naptól számítják. Így november 5-re van kiírva a szülés napja (ez 40 hét, bármilyen kalkulátor ezt dobja ki, meg lehet nézni)!!

Tehát úgymond az első hónap - amikor már a baba megfoganhatott az a január. (Mondjuk 2 mensi között félidőben van ált. peteérés, de ettől még a baba megfoganhatott januárban, mensi első pár napjában is).

Szóval az 1. hónap, amiben a baba már létezett az a január. Aztán 2. február, 3. március..... 11. november. Tehát a baba már 11 hónapBAN élt, mielőtt megszületett.. Így is lehet értelmezni.

Egy "átlagos" terhesség pedig valóban nem 9 hónap (kb. 2 héttel több) - hiába pontoznak le itt mindenkit, aki normális választ írt- ez egész egyszerűen egy objektív TÉNY.

2009. nov. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
65%

Na én irtam a 10 honapot,de nagyon nem értettek meg:(Pontosan igy értettem,mintte kedves utolso:)

De ezek szerint akik 9 honapot irtak vagy férfiak,vagy nem szültek még,vagy nem néztek utàna a dolgoknak...

2009. nov. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

A terhesség normális körülmények között 9 naptári hónapig, 10 holdhónapig, tehát 40 hétig, pontosabban: 280 napig tart.

Szóval kicsi túlzással, de igaz is lehet a 11 hónap!

MONDOM: TÚLZÁSSAL!

2009. nov. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!