Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Választanál/választottál VIP...

Választanál/választottál VIP szobát a nagy létszámú gyermekágyas kórtermek helyett? Akár igen, akár nem: miért?

Figyelt kérdés

Nekem a szülésznőm célozgatott rá, hogy nem hülyeség, nem csak egy ember jöhet be látogatni, sőt a kisfiamat is beengedik, ami ugye egyéb esetben kizárt. Pláne sok a kisebbségi, és sok a lopás a nagy kórtermekben.


Az első fiamnál eszembe sem jutott ez a lehetőség, és most is csak úgy jött szóba, hogy megkérdeztem, hogy ugyanazok az idióta csecsemősnővérek vannak-e, mint 3 évvel ezelőtt. Naná.


Aláírom, biztos jó lehet külön szobában, külön fürdővel, kettesben a babával, na de az ára... 10.000 Ft/éjszaka. Azért ez durván sok.


Mit gondoltok erről? Felétek mennyibe kerül?


2013. okt. 2. 18:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

én azt sajnálom, hogy nem lehet előre lefoglalni

második és egyben utolsó szülésem

mindenképpen vip szobát szeretnék, nagyon drukkolok hogy legyen szabad...saját fürdőszoba, nem kell senkihez idomulni, bárki bármikor bejöhet látogatóba....királynőnek akarom magam érezni:)))))

2013. okt. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

HA

- nem első baba (tehát nem baj, hogy nem sok segítség van)

- a másik baba picike (tehát jó, ha be tud jönni sokszor)

- amúgy túl sokan vannak egy szobában

- nem túl megterhelő anyagilag


...akkor én egyértelműen ezt választanám. Szerintem ha jól felszerelt, akkor nem olyan húzós az a 10ezer. Persze a legtöbb háztartásban van ennél jobb helye a pénznek, de ha azt nézed mennyire tömve vannak a kórházak és ehhez képest kapsz egy külön kis "lakosztályt" a szállodaárnál kicsit többért, akkor bizony ez egy reális ár.

2013. okt. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Én az 1. szülésemnél 2 ágyasban kezdtem, de alig vártam, hogy átkerüljek az egyágyasba. Nem tudom, de nagyon zavart, hogy más ott fekszik tőlem pár méterre. Aztán mikor behozták a babámat, nem volt tejem és nagyon hangosan sírt a kislányom. A szobatársam ott dobálta magát, hogy "hááát ez nem igaaaaz!". Na, akkor nagyon kiborultam és mondtam a szülészorvosomnak, hogy azonnal intézzen egy egyágyast. Rosszul voltam a tömegtől, hogy elárasztják vadidegen emberek azt a pici szobát én meg még megfordulni sem tudtam, annyira fájtak a sebeim. Szóval idegesített mindenki, aki nem a férjem, vagy nagyon közeli hozzátartozóm volt. Nagyobb létszámú kórteremben biztos nem bírtam volna ki. A másik, hogy nagyon örültem, hogy a fürdőig csak 3 lépést kell menni, mert mint mondtam iszonyatos fájdalmaim voltak, menni csak pár lépést tudtam. Most fog megszületni a másik kislányom,de már hónapokkal előtte elintéztük a kórházban az egyágyast. Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy az anyósom abban a kórházban csecsemős, így nekem majd nem kell fizetnem a szobáért, de szintén 10000 /éj körül van. Ellenben ha nem így lenne, akkor is ezt választanám, mert nekem megéri az a 30.000 a nyugalmat és azt, hogy az első meghitt pillanatokat ne Kolompárék üvöltöző famíliája között kelljen átélnünk, akik nappaliként használják a kórtermeket.
2013. okt. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%
külön szobát választottam, legközelebb is ugyanígy csinálnám, ha lenne szabad szoba. Nyugi volt, párom nagyon sokat bent tudott lenni, maximálisan elégedett voltam.
2013. okt. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Jó érveitek vannak, köszönöm!


Ahol én szültem, ott a kórtermekbe nem mehetnek be a látogatók, az anyukának kell kimenni a társalgóba.


Mikor az első babám született, 6-an voltunk egy szobában, hála az égnek mindenki normális volt, és annyira el voltam foglalva a csöppséggel, hogy nem zavart senki és semmi. (Csak a nővérek, mint már céloztam rá...:D)


Szóval szerintetek tartalékoljuk azt a 30.000-et? Megéri?


Ja, lefoglalni itt sem lehet, ha üres megkapod, ha nem, így jártál.

2013. okt. 2. 19:02
 6/18 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem megér annyit.


Én 2 ágyasban voltam, a 6 bent töltött napból 4et egyedül... Előnye: nem zavart senki, mi sem zavartunk senkit. A fürdőt csak én használtam. A párom simán bejött hozzám. Volt tévé, hűtő, mikró, nagyon kényelmesnek éreztem, hogy minden "egy karnyújtásnyira" van.


Hátránya: néha nagyon egyedül éreztem magam, jó lett volna beszélgetni, megbeszélni egymás problémáit.


De ez legyen a legkevesebb, szuper volt a bent töltött 6 nap. 5000/éj volt. Az 1 ágyas kerül 10 ezerbe.


Ha lesz tesó, tuti hogy megint ilyen szobát kérek!

2013. okt. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Én kétágyasban voltam, elsősorban a fürdőszoba miatt választottam (a közös a látogatói folyósó legvégén lett volna...), na meg picit olcsóbb volt. Volt rosszabb és jobb szobatársam is, viszont nekem megnyugatató volt, hogy császár után nem voltam egyedül a babával (volt olyan mélypont, amikor egyszerűen elakadtam az ágyra mászásban, a gyerekkel a kezemben és a csengőt sem értem volna el) ill. amíg tényleg csak vécére mentem ki, sem volt a babám egyedül vagy kellett volna leadnom a csecsemősöknek. Viszont végül összesen 3 hetet töltöttem a kórházban, így anyagilag nem kis érvágás volt ez a verzió is.
2013. okt. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

első vagyok....a szobatársakkal első szülésnél nekem is mázlim volt, mert aranyosak voltak

de nekem is a folyosóra kellett kitolni a babát ha meg akartam mutatni...most a sote IIre készülök

ha elbírja a családi kassza, javaslom tegyél félre:)

2013. okt. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
2ágyas minden szoba ahol szültem.Néhány van ami 3 ágyas.(A császáros anyáknak van fent tartva) 2szobáar=4ágyra jut egy fürdő. Ott 7ezer egy 1ágyas szoba. Én nem akartam 3 napig tök egyedül lenni.Igy legalább volt kivel beszélgetni,meg nem kellett eltolnom a csecsemősökig ha fürdeni mentem mert a szobatársam vigyázott rá!Jó volt nagyon.
2013. okt. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
s nem jöhet be senki itt.Akár vip,akár sima kórterem. Ki kell vinni a babát megmutatni.
2013. okt. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!