Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Választanál/választottál VIP...

Választanál/választottál VIP szobát a nagy létszámú gyermekágyas kórtermek helyett? Akár igen, akár nem: miért?

Figyelt kérdés

Nekem a szülésznőm célozgatott rá, hogy nem hülyeség, nem csak egy ember jöhet be látogatni, sőt a kisfiamat is beengedik, ami ugye egyéb esetben kizárt. Pláne sok a kisebbségi, és sok a lopás a nagy kórtermekben.


Az első fiamnál eszembe sem jutott ez a lehetőség, és most is csak úgy jött szóba, hogy megkérdeztem, hogy ugyanazok az idióta csecsemősnővérek vannak-e, mint 3 évvel ezelőtt. Naná.


Aláírom, biztos jó lehet külön szobában, külön fürdővel, kettesben a babával, na de az ára... 10.000 Ft/éjszaka. Azért ez durván sok.


Mit gondoltok erről? Felétek mennyibe kerül?


2013. okt. 2. 18:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Én a győri szülészeten szültem nemrégiben és nekem egyértelműen megérte a vip szoba. Egyrészt a saját fürdő miatt (a közösben kb 50 árnyalatban volt fellelhető a penész és egyesek ott bagóztak, wc-t nem húzták le stb, na ez friss gátsebbel elég necces), másrészt a szobatársam max hangerőn hagyott telefonja, ami szinte egész nap szólt sem volt túl pihentető nem beszélve a félórás beszélgetésekről amiket szintén elég hangosan intézett. Első nap közösben kezdtem, aztán délutánra szerencsére megüresedett egy szoba. Ja és első baba, de nem éreztem úgy, hogy bárkitől is segítséget akarnék kérni, ha kérdésem volt, akkor a csecsemősöktől kérdeztem, akik viszont szerintem nagyon korrektek voltak, de lehet, hogy én voltam szerencsés.
2013. okt. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
én mindenképp össze fogom rá szedni a pénzt, ha odáig kerülünk. Az, hogy jó, ha van más, mert ha wc-re, fürdeni mész, akkor ott a szobatárs... na már most velem férjem tuti végig ott lesz - ezért is szeretnénk a külön szobát, így akkor is lesz kire hagyni. Nekem megér ennyit a kényelmem és nyugalmam... :)
2013. okt. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

8 Hósan fájásokkal küzdöttem,szerencsére bent maradt a pöttöm,de már akkor eldöntöttem hogy márpedig én kérni fogom a kétágyast,mert ami ott folyt,a közösben...hát..borzadáj

ÍGy mikor már a kórház felé tartottunk szóltam a szülésznőmnek hogy foglalja a szobát le,de nemvolt csak egy ágyas.Mondom az is jó..

ÉS szerencsémre ,mivel 2ágyasba kértem,de nemvolt így annak az árát fizettem ( 5000 ft/ nap )...de a 10est is adtam volna

Az hogy nyugodtan pihenhettem ha a babuci is aludt nagyon sokat jelentett

Külön fürdő,wc,mikró ,plazma tv..klíma,és a páromnak ágy..

nomeg az hogy bejöhettek hozzám a rokonok.nemkellett kimenni az ebédlőbe,vagy ha ott nemvolt hely akkor a liftekhez,ott voltak székek

Tegyél félre..megéri

Egyébként Kistarcsán szültem

2013. okt. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Első gyerköccel 2 ágyasban voltam. Az még tűrhető. Második babával viszont mennék fizetösbe. Megéri a külön tiszta fürdő, és a nyugalom. Pedig mi alig zavartuk egymást.

első babával nem mennék, nem árt ha legalább a szobatársaktól tud tanácsot kérni a friss anyuka.

2013. okt. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nálunk is az volt a terv,hogy ilyen szobában leszek, de végül nem így lett és nem is bánom. Sajnos a picit átvittek a koraszülöttre szülés után, mert valami fertőzést kapott, amire antibiotikumot adtak. Onnan már ki sem került, csak amikor egy hét múlva hazajöttünk. Megbeszéltük a dokimmal,hogy így baba nélkül nem sok értelme van a különszobának, de ha kérem, akkor kerít nem egyet. Nem kértem, mert meg is bolondultam volna egyedül. A sima kórteremben viszont olyan jó "banda" verődött össze,hogy alig akartunk hazamenni! :) Két anyukával, még így két év utána is tartjuk a kapcsolatot! Szóval én így nem bántam meg, de ha a babám velem lehetett volna, biztos én is inkább VIP szobát kértem volna!
2013. okt. 3. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Kiki01 ***** válasza:
Mindenképpen azt akarok. Az elsőnél is akartam, de nem jött össze, 2 ágyasban voltam. A szobatársam és a babája is kibírhatóak voltak, viszont a szoba maga koszos volt és nem volt benne semmi. WC, fürdő a folyosó végén, szintén elég gáz állapotban. Látogatásilag elvileg épp járvány volt, szóval az egyágyasba sem lehetett volna bejönni, de hát azért csak bejöttek:) Úgyhogy a másodiknál jobban rajta leszek az ügyön, csak tényleg kár hogy nem lehet foglalni.
2013. okt. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ha nem lett volna szobatársam, nem tudtam volna kire hagyni a babát amíg fürdök, wc-re megyek, vizsgálatra megyek... A csecsemősöknek bár le lehetett volna adni, de ők csak berakták egy kiságyba, és kimentek onnan, hagyták sírni. Én is a győri szülészeten szültem, tavaly. Egyáltalán nem volt gáz a mosdó, zuhanyzó. Senki nem cigizett, nem volt otthagyva semmi a wc-ben. Persze tudtam előre, hogy a szülőszoba felőlibe kell járni, a másikba be se mentem.
2013. okt. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Első babásként az orvosom is a kétágyast javasolta, párom szerint meg én döntök, de jó a rendes sokágyas is. Én elejétől kezdve az egyágyast szerettem volna. Komplikációk is voltak, 3 napi intenzív után sikerült egy egyágyast kapnom (kétágyast kértem, de az telve volt). Imádtam, egyáltalán nem bántam meg. Eszembe se jutott, hogy más frissen szült anyukától miket kérdeznék, ha gond volt, csecsemőstől kértem segítséget, vagy kaptam, vagy nem...wc-re gond nélkül kimentem kb félóránként úgy, hogy a fiam aludt. Tisztálkodni meg olyankor mentem, mikor a férjem bent volt. Napközben szinte mindig volt nálam valaki, vagy este már telefonon beszéltem valakivel, én sem zavartam mást, és más sem engem. Tudtam jól magamról, hogy nekem az egy ágyas kell és, hogy nyugudtan tudjak ténykedni, szenvedve felülni, wc papírt keresgélni, betéttel, stb. Nem éreztem feszéjezve magam és ez egy olyan szitu, mikor ez minden kincset megér! :)
2013. okt. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!