Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » SOTE 2-n szült Anyukák! Mit...

SOTE 2-n szült Anyukák! Mit pakoljak mindenképp a kórházi csomagba az alapdolgokon kívül? S mi az, amit ott adnak?

Figyelt kérdés
Vigyek pelust, cumisüveget, mellszívót, popsitörlőt is? Elég az eredeti házassági anyakönyvi kivonat, vagy kérnek 300napnál nem régebbi hiteles másolatot? Köszi előre is a válaszokat!
2009. nov. 9. 10:44
 1/10 anonim ***** válasza:

Vigyél pelenkát, popsitörlőt,ha gondolod mellszívót és cumisüveget bár én nem használtam egyiket sem. Textilpelust is csomagolj, olyan 3-4-et. A házassági anyakönyvi kivonatot nem tudom, én kikértem a frisset (3 perc alatt odaadták) a tuti kedvéért, pedig 1 hónapja szültem ott. A babának csak majd hazahozós ruha kell.

Ha van kérdésed írj.

Könnyű szülést!

2009. nov. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. nov. 9. 14:00
 3/10 anonim ***** válasza:
A házasságiból sajna ki kell kérni 30 napnál nem régebbit! Vigyél rucit a kismanónak és sapit mindenképp! Pelus és törlő is kell! Minden jót!
2009. nov. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Aug.-ban szültem ott. Nem kell 300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat. Nekem 2000 évi volt, eredeti és tökéletesen megfelelt. Igen popsitörlő, pelenka (kb. napi 4-5 db) textilpelenka (3-4 db), mellszívó, (sterilizátor van), bimbóvédő krém.
2009. nov. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A második válaszolótól kérdezném, hogy ő mikor szült a SOTE 2-n? Ha augusztusban már nem kérték a hiteles másolatot, akkor remélem most sem fogják. Akinek van ezzel kapcsolatban naprakész infója, kérem, írjon! Köszi!
2009. nov. 9. 17:12
 6/10 anonim ***** válasza:
Én tavaly októberben szültem. Az eredetit/régit nem fogadták el.
2009. nov. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Idén július 1-től változott a trv. már nem kell kikérni a friss házassági anyakönyvi kivonatot, el kell, hogy fogadják a kórházban az eredetit/amit majd lemásolnak.

Ezt sajnos sok kórházban nem tudják még.

A többi "felszerelést" már leírták az előttem szólók.

2009. nov. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, én is úgy tudtam, hogy törölték ezt a 300 napnál nem régebbit, de az ottani védőnő még azt mondta, hogy ő nem hallott róla, és még mindig érvényben van a 300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat. Nem értem, hogy miért kellene, és hogy akinek nincs, vagy nem fogadják el, nem szülhet? :o)) Mindenesetre én azért kikértem, tényleg 5 perc volt az egész és ingyé adták.


A szülésznőm azt mondta, hogy mellszívó, laktoherb, meg ilyenek még nem kellenek a kórházi csomagba, mert először be kell hogy induljon a tej.

A babának pelenkát, popsitörlőt, sapit kesztyűt, textilpelust kell vinni, mást nem.

De persze ha akarsz, pakolhatsz mindent, csak nem nagyon van hely a csomagok tárolására. Nekem egy közepes (60 l-es) sportáska nincs tele, meg egy kicsi sporttáska a szülőszobai csomag. Itthon összekészítem egy külön fiókba, ami még kellhet és a párom behozza, ha kell valami. Nem azon a pár órán fog múlni.

2009. nov. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ha esetleg van még valakinek új infója a házassági anyakönyvi kivonattal kapcsolatban, kérem, írjon! Akkor kell hiteles másolat, vagy elfogadják az eredetit? Konkrétan a SOTE II. érdekel csak. Köszönöm!
2009. nov. 14. 07:08
 10/10 anonim ***** válasza:
Hívd, keresd fel őket és kérdezd meg.
2009. nov. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!