Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Letezik olyan hogy fajdalommen...

Letezik olyan hogy fajdalommentes szules? Vagy min fajdalmakkal?

Figyelt kérdés

egy kolleganom mondta hogy o mind a negy gyermeket csak ugy kipotyantotta,nehezsegek es faldalmak nelkul,aki magyar a barja viszont egy kubai,es a babak eleg nagymeretukent szulettek.

hozzateszem hogy a kolleganom retenetessen vegony volt egesz eleteben,jo ha van 45 kilo.

szerintetek letezik ilyen?

ha igen mitol fugg?

szeles medencecsont meg ilyenek?

szeretnek babat de ha belegondolok a fajdalomba eltorzadok.


2013. okt. 9. 09:39
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
igen van ilyen pl aki nem is tudja hogy épp szülni fog, otthon már kicsit rosszul volt de nem gondolta hogy ez már a szülés, iylenek szoktak a mentőben az autóban vagy amint beérnek a kórházba szülni. Én is hallottam már pár ilyet. egyébként ha annyira idegenkedsz tőle akkor lehet programozott császár, ismerek olyat aki ilyen miatt maga kérte. Bár sokak szeirnt a császár seb fájdalma utána rosszabb mint a vajudás, de van aki szerint meg nem vészes. Minden nagyon ember függő. Van aki másnap már fut van aki 2 hétig alig tud ülni. Nem lehet tudni te hogy leszel. mindenesetre én sok nőrőll tudok akinek nem volt vészes a természetes úton való szülése. Persze fájt fájt de igazán birhatónak tartják a legtöbben, na meg ugyebár aki babát akar az ennyit kibir. El kell foggadni hogy ez az élet rendje.
2013. okt. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%
Barátnőm azt állítja,hogy nem érzett fájdalmat ,szerencséje volt,hogy már a kórházban volt,ott volt az anyukája ,amikor egyszer csak érezte ,hogy mindjárt bekakil, anyukája ugye már szült és tudta,hogy miért,azonnal rohant az orvosért, egy két nyomásra megvolt a baba, a barátnőm meg csodálkozott,hogy "ennyi volt a szülés?"
2013. okt. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nekem se fájt annyira, mondjuk azt nem mondanám, hogy csak úgy kipottyant a kislányom, meg nem is volt olyan rövid, de teljesen elviselhető volt. az enyhe kellemetlenségen pedig sokat segített, hogy a férjem masszírozta a keresztcsontomat a fájások közben és hogy a kórházban is minden úgy volt, ahogy nekem kényelmes volt. (járkálhattam és végül kádban szültem.)
2013. okt. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen van ilyen és elméletileg ennek így is kellene történnie. Hozzáteszem ez csak komplikációktól mentes terhességnél van így. Ha anya beteg vagy valamilyen oknál fogva bármilyen veszélyben vannak a legjobb megoldás a császármetszés. Erre való ez az életmentő műtét és nem a fájdalom elkerülése végett. Nem szabad félni a szüléstől. A félelem leblokkolja a vajúdó édesanyát és ez meggátolja azt, hogy a méh izmai kellő képen el tudjanak lazulni. Ha az izmok feszesek, zártak na akkor van fájdalom, de erre nem kell gondolni. Az emlős állatok is gond nélkül szülnek, akkor pont mi, a teremtés legremekebbjei ne tudnánk ezt véghez vinni? Ha a női test képes arra, hogy élet foganjék benne és kihordja a gyermeket, akkor a szülés is megy simán. Sokat kell gyakorolni a megfelelő légzéstechnikát. Fontos a pozitív gondolkodás és a vizualizáció, meditáció. Ajánlom olvasd el Marie F. Mongan Szülés ahol én irányítok című könyvét. Hidd el a szülés a szerelem beteljesülése, mely nem kell, hogy kínokkal járjon. Bízz a babádban és a testedben és abban, hogy remekül együtt tudnak dolgozni.
2013. okt. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!