Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A cukorbetegeknek hamarabb...

A cukorbetegeknek hamarabb születik a babája?

Figyelt kérdés
2013. okt. 9. 13:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha valakinek kezelve van a betegsége, semmiféle hátrányt nem szenved az egészségesekhez képest, a terhessége épp olyan lehet, mint bárki másé. Kezeletlen betegségek esetén sokminden előfordulhat... Tehát alap, ideális esetben nem, nem születik előbb, és nem nagyobb, nem lesz semmi baja.
2013. okt. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kezeletlen esetben igen. Édesanyám kezeletlen terhességi cukorbeteg volt mindhárom terhességénél, és mindhárman koraszülöttek lettünk (35. hét, 25. hét, 29. hét), korunkhoz képest nagy születési súllyal. Viszont, ha kezelve van megfelelő diétával és inzulinnal, akkor nincs különbség egy egészséges terheshez képest!
2013. okt. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az igazi cukorbetegek általában nem tudják végigvinni 40 hétig a terhességet. A legtöbb ismerősöm a 37. hét környékén szült, én a 39+0-ig húztam, de nagyon csodálkozott a diabetológusom és az összes nőgyógyász, akivel találkoztam a vizitek során.

A terhességi cukor az ehhez képest semmi, ott akár túlhordás is lehetséges.

2013. okt. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!