Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hálapénz? Szentesi kórház?...

Hálapénz? Szentesi kórház? Mennyit illik adni a dokinak akinél szülsz?

Figyelt kérdés
2013. okt. 11. 07:41
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
0 ft
2013. okt. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
0 ft
2013. okt. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:

Ha fogadott orvos, aki bemegyek, amikor hívod (lehet akár éjszaka, akár a gyereke szülinapja), akkor a megbeszélt összeget add.

Ha ügyeletesnél szülsz, akkor nem vagy köteles adni semmit.

2013. okt. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
29%

A magánrendelése 10x sét illik adni......

De sokan megbeszélik.

Ha ügyeletes és meg vagyok vele elégedve akor ugyanugy kap mint a fogadott....nemértem egyesek miért ilyen ellenségesek a hálapénzzel kapcsolatban. Sztem teljesen rendben van. Van aki ad van aki nem, mindenki pénzből él. Tény h van olyan doki aki követeli vagy épp bunko enélkül de épp ezét kell jol választani.

2013. okt. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
van orvosom nem mondott összeget
2013. okt. 11. 07:56
 6/29 anonim ***** válasza:
66%

"nemértem egyesek miért ilyen ellenségesek a hálapénzzel kapcsolatban"


A hentesnek is adsz, amiért szép húst ad? A postásnak is mert elveszi a csekked? Vagy a tűzoltónak mert eloltja a tűzet, ha ég a házad? Vagy a gyári munkásnak aki összerakja a kocsit/buszt, amivel tudj közlekedni?


Én pusztán ezért vagyok ellenséges a hálapénzzel, mert ennyi erővel mindenki kaphatna, az orvos miért érdemelné már meg jobban mint bárki más, aki tisztességesen dolgozik? Kap ő is fizetést, éljen meg ő is abból amiből más. Ennyi erővel én is kérek, pedig csak a dolgomat végzem.

2013. okt. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
nem azért kérdeztem , hogy, vita legyen belőle, mivel én szeretnék adni ha minden rendben megy , mert a hentes mégsem az életünkre figyel oda , az nem egészen ugyanaz... szerintem. Mindegy is 5ezer a magánrendelése oda jártam végig, most 36hetes vagyok , már csak a kórházban találkozunk ott nem adok , majd csak a szülésnél, de a 10 szerese azért az sok szerintem.
2013. okt. 11. 08:07
 8/29 anonim ***** válasza:
68%

Így van, ahogy az utolsó megírta. Neki ez a MUNKÁJA, attól h ő gyógyít, vagy segít rajtad, semmi joga nincs arra nézve, hogy neki ezért jár jutalom. Ez szimpla rossz emberi szokás, amire rászoktattuk őket, ezért csinálják.

Én sem örülök neki, de sajnos sokszor ha nem adnánk nekik, nem lát el rendesen, vagy eltitkolja, mi bajod. Nekem a szemészeten lefogadom azért nem mondanak semmit, mert nincs boríték. Valami miatt mindig begyullad a szemem, és nem erőltetem. Átfogó vizsgálaton meg minden negatív. Milyen érdekes.

2013. okt. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
47%

Én se vitázni szeretnék, csak a véleményemet írom le.


Persze, a hentes nem az életedért figyel oda rendben van, ez teljesen igaz, ez rossz példa volt. De az alap fizetése se annyi, mint egy orvosnak.... Arra próbálok rávilágítani, hogy az orvoson kívül még van számtalan olyan ember aki odafigyel az életedre, és ott eszedbe se jut a hálapénz. Nem kell az orvosokból mártírt csinálni, mert ő orvos.

2013. okt. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
72%

"Ez szimpla rossz emberi szokás, amire rászoktattuk őket, ezért csinálják. "


Ne ez teljesen így van. 100%-ban egyetértek.

2013. okt. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!