Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Valaki eltudná nekem mondani...

Valaki eltudná nekem mondani hogy honan fogom tudni h a fájások azak a fájások amikor mennikell a korházba? Első kisba baba és fogalmam sincs!

Figyelt kérdés
ha jönnek a fàjàsok a pici ugyan ugy mozog ahogy ezelőtt vagy megnyugszik? van valami tünete napokmal előb hogy szülni fogok?

#baba #szülés #vajùdàs
2013. okt. 11. 16:08
 1/7 anonim ***** válasza:
nekem szülés előtti napon rossz volt a közérzetem. semmi nem volt jó, semmi nem esett jól. a fájások rendszeresek lesznek és egyre erőteljesebbek, nézd mindenképpen az időt! nekem nem mocorgott fájások közbe már.
2013. okt. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt előjele. Hajnalban keltem majd wc-re kellett mennem. Hasmenésem volt. És már közben is jöttek a fájások. Akkor még nagyon gyengék voltak, de rendszeresek. Lezuhanyoztam és 15 percesről 10 perces lett és valahogy éreztem, hogy na most jött el az idő. Mire a kórházba értünk már 5 perces volt. Mikor jött a fájás, megszólalni sem tudtam. Második gyerek volt 2 óra alatt meglett.
2013. okt. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül fájásokkal fog indulni, gyakoribb az, hogy elfolyik a magzatvíz. Ez egyértelmű lesz. A fájásokat érzel, és keményedést, akkor zuhanyozz le jó meleg vízzel. Ha elmúlik, akkor jósló volt, ha nem és rendszersen jönnek. Mondjuk pontosan percenként, utána mondjuk 15, 13... stb, akkor elég valószínű, hogy jön a baba. 10 perces fájásokkal feltétlen el kell indulni a kórházba, ha messze van a kórház, akkor előbb. Magzatvíz elfolyásnál , vagy vérzésnél (tágulási vérzéssel is indulhat) azonnal.
2013. okt. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
bocs. mondjuk pontosan 20 percenként akart lenni
2013. okt. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
Nekünk azt mondták, h csak 3-4 perces fájásoknál menjünk be. Elvileg a "jó" fájás derékból indul, és úgy megy át a hasra, plusz keményedsz. Nem kell izgulni, ha előbb mész be, mint kéne, akkor sincs semmi. Amúgy én úgy tudom, hha elfolyik a magzatvíz, akkor sem kell rögtön bemenni, de ezt mindenki maga érzi. Ha jobban érzed magad, h bemész, akkor menj be. Ha inkább kivársz otthon, akkor tedd azt. Én éjjel kimentem pisilni, és véreztem egy kicsit. A kórházban azt mondták, h menjek be, pedig még elég gyenge fájásaim voltak. Onnan aztán már nem engedtek haza baba nélkül! Kitartás és gratula! :))
2013. okt. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Fel fogod ismerni. :) Én mondjuk voltam bent vaklármával is, de a rendes fájások tényleg egyértelműek voltak. Szabályos időközönkénti alhasi fájdalom + keményedés volt, kb. 20-30 másodpercig tartottak. Aztán idővel sűrűsödött is, erősödött is, hosszabbodott is, és mikor 5 percenként jött, már a derekamtól indult. Később én sem tudtam megszólalni fájások közben.

Az is lehet, hogy neked teljesen más lesz, de fel fogod ismerni.

2013. okt. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen ha elfolyik a magzatvíz és színtelen,szagtalan akkor nem kell sietni,de ha zöldes és büdös,akkor azonnal indulni kell!Nekem mindkét gyereknél alhasi fájdalommal indult és folyamatos hasmenéssel,illetve kijött a nyákdugó,másodiknál bementem a kórházba az 5 perceseknél,de mire odaértünk szinte eltüntek ez volt 8-fél 9-kor,aztán délután 1 órakor megint visszajöttek a fájások,szépen kitágultam bő 4 ujjnyira szinte fájás nélkül és 14:07-kor már meg is volt a fiam! :) Előjel lehet,hogy lemegy a hasad,de ez sem törvényszerü,van aki hány vagy éppen rossz kedvű,egyeseknek megváltozik az arca,puffadtabb lesz....de nekem csak a szülés napján voltak jelek,elöbb nem!
2013. okt. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!