Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mégis miben merül ki a kórházi...

Mégis miben merül ki a kórházi ellátás?

Figyelt kérdés

Úgy értem, amikor szülés után bent leszek, a baba 0-24-ben velem lesz, mindent én csinálok körülötte (nem panaszkodás). Mindössze a fürdetést csinálják a nővérek.

Emellett mindent nekem kell bevinni. Saját részre az evőeszközt, a wc papírt, szüléshez a hálóinget. A babának a ruhát, amiben bent van, a pelenkákat, a popsitörlőt, popsikrémet...mindent.

Ennyi erővel akár itthon is lehetnék (külföldön úgy van).


2013. okt. 18. 07:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%

A kórházi ellatas nem pelenka cserét es hasonlókat kellene hogy jelentsen. Azt csecsemogondozasnak hívják. A kórházi ellatas a gyermek es az anya vizsgálata, különböző tesztek elvégzése es szükség eseten sürgősségi ellatas. Azert jobb a kórházban, mert hirtelen baj eseten - pl erős verzesnel - nem biztos hogy otthonról a korhazba tudnál érni időben.

EgEbkent ha nem tetszik, a szules utan par órával saját felelősségre távozhatsz a kórházból.

2013. okt. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
az orvosi ellátás..Velem is velem lehetett a baba,de mikor nem bírtam szóltam a nővéreknek és elvitték,megmutatták hogyan kell szoptatni,bármi kérésem volt lesték...SZóval én pl. maximálisan elégedett voltam az ellátással,viszont azt a kórházat sajna bezárták azóta..:(Szüléshez szerintem mindenhol kórházi hálóinget adnak,utána öltözhetsz át a sajátodba,ami azért nem olyan nagy baj szerintem..Ahol én szültem szintén vinni kellett a fent felsorolt dolgokat,de kb. bontatlanul vittem haza a pelust ilyesmit,mert mindent adtak..
2013. okt. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Vizsgálatok, gépek, felszerelés, tudás, szüléshez is gondolom a kórházi ágyat, eldobható dolgokat, műszereket használtad.

Nálunk szerencsére szülés után mindent csináltak a csecsemősök, szülésznők, nekem a baba részére csak azt a ruhát kellett vinnem, amibe hazament.

2013. okt. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
amibeN
2013. okt. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem is mindent vinnem kell, de nem akadok fenn ezen. Valószínű császárom lesz, az elég kórházi ellátásnak, plusz a gyereket azonnal gyerekorvos vizsgálja. Én sajnos a mai viszonyok között nem is várom el, hogy pelenkát adjanak, míg benn vagyunk. Bár ott tartana a magyar eü, hogy ezt is bírja fizetni, de ott tartunk, hogy örülünk, ha gyógyszerre és áramra, fizukra van pénz. Gondolom régen voltak tányérok, evőeszközök, csak "valahogy lappadt a készlet" és nem győzik feltölteni... ilyen okokra gondolok.
2013. okt. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%
Az első 3 nap igencsak rizikós a baba és az anya számára is, ahol életet menthet, hogy a kórházban vagy még. A kislányom meghalt volna, ha mi hazamegyünk már másnap, komplikáció lépett fel. :(
2013. okt. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

A baba megkapja a BCG-t, és az első adag K vitamint. Figyelik a súlyfejlődését, és hogy sárgul-e. Fürdetik. Te meg csak ott vagy, ha esetleg valami bajod van, hamar el tudnak látni (pl. ha a vérveszteség miatt a zuhanyzóból kell összekaparni).

Amúgy igen, ennyi erővel itthon is lehetnénk. Csak itthon itt a háztartás, vagy esetleg nagyobb gyerek, és azért az elsőbabások még sokszor nem tudják, hogy hogyan is kell szoptatni, büfiztetni, köldököt ápolni, stb. Ezeket meg lehet kérdezni a csecsemősöktől.

Alig vártam én is, hogy hazajöhessek a kórházból, de ambuláns szülés után (ha valaki bevállalja) naponta kell látnia gyerekorvosnak a picit, és szerintem egy újszülöttet hozni-vinni naponta elég rizikós.

2013. okt. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát ez aranyos kérdés :)


Miben merül kis a kórházi ellátás? Hát az orvosi ellátásban legfőképpen, hiszen azért tartják fenn az intézményt, szerintem ez tiszta sor. És egyébként hogy mit kell vinni, az kórházanként eltérő, adott egy költségvetés és egy protokoll.

Most őszintén, te szeretnél menzás alumínium kanállal enni?! :) Nekem nem esett nehezemre vinni sajátot.

Ruhát nálunk nem volt muszáj vinni, csak amiben hazahoztuk, de sokan szeretik sajátba öltöztetni...

Pelenkát, popsitörlő és krémet pedig nálunk is vinni kellett, bele is volt rakva a baba kis kocsijába, amivel tologattuk, de a pelenkán kívül semmit nem használtak el belőle a nővérkék, amikor be kellett vinni őket. És hát ha meg nálad van, akkor nyilván használj sajátot...


Szóval egészségügyi ellátást kapsz, segítséget szükség, kérdés esetén, felügyeletet, ha komplikáció lépne fel, a baba a szükséges oltásokat, teszteket, vizsgálatokat, hogy minden tényleg rendben volt-e, valamint biztosítanak napi 3x-i étkezést.

Szerintem ez korrekt.

És habár én is vártam mint a messiást, hogy hazaengedjenek, nekem fontos volt, hogy biztosan tudjam, minden rendben van a babám és körülöttem, semmi pénzért nem jöttem volna haza...

Egyébként pedig ha valaki különb ellátást szeretne, akkor ott a magánkórház, ott biztos több minden van az árban, mivel az egy szolgáltatás, a közegészségügyi intézmények pedig közfeladatot látnak el, több nem is várható el tőlük...ha logikusan gondolkodik az ember, és tudja, hogy vizsgálatokra, műtétekre mennyit kell várni a pénzhiány miatt, nyilván fontosabb, mint hogy az általad felsorolt dolgokat biztosítani tudják...

2013. okt. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nálunk a csecsemősök nem nézik jó szemmel, ha anyuka esetleg pihenni szeretne és emiatt beadja nekik a babát. Még a császárosoknál sem.

Szüléshez nem adnak kórházi hálóinget, sajátot kell vinni ahhoz is (kb olyat amit az ember utána nyugodt szívvel dob a kukába).

A babának azt a ruhát adják, amibe először öltöztetik, azután már a sajátjában van. Napi 3 váltás ruhával kell számolni. (Csomó ruhát pluszban emiatt kellett venni, mert ugye itthon moshatom akár 2 naponta is, a kórházban viszont 5 napra 15 ruha kell, plusz még itthonra 1-2 napi adag, mire megszárad a kórházi, amit hazajövetelkor azonnal moshatok ki).Ugyanez vonatkozik a textilpelenkára is, abból is kb dupla annyit kellett vennem, hogy 5 napig kihúzzuk mosás nélkül, plusz még itthonra is maradjon.

Arról nem beszélve, hogy a csomagom is olyan nehéz lett, hogy meg sem bírom emelni.

És vajon mi van azzal, aki mégsem visz be semmit? Az ő gyereke nem kap pelenkát és ruhát?

2013. okt. 18. 13:39
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát szerintem nem kell minden napra 3 ruha, lesz amikor kell, lesz amikor elég egy...egyik nap ilyen, a másik olyan. Nálunk pl minden nap elég volt egy ruha...és 3 napot töltöttünk benn...szóval az 3 ruha összesen, plusz amiven hazajött. Egyébként meg fölösleges emiatt venni, haza lehet azt küldeni, otthon csak van valaki, aki képes betenni a mosógépbe és aztán kiteregetni, esetleg kivasalni azt a pár csöpp ruhadarabot...

Összesen 5 db texilpelenkát vittem....az is elég volt.


Szerintem ezek nem olyan borzasztó dolgok, lehet oda bevinni menet közben is mindent, amire szükség van. Reggelente jött a férjem, hozta, amit kértem, nem kell ebből olyan nagy ügyet csinálni.


A hálóingeket pedig piacon vettem, meg kínaiban 4 db-ot, darabját 800 ft-ért. Szülésre pedig olyat vittem, amit egyáltalán nem sajnáltam kidobni. Bár egyébként ha véres lesz, ha hideg vízbe beáztatja az ember, kijön a vérfolt, úgyhogy még a szülős hálóingem is megvan...azt viszem a következőre is...


Úgyhogy szerintem fölöslegesen hergeled magad ezeken, mert egyik sem olyan nagy tragédia, mint gondolod. Majd meglátod, ha megszületik a babád, az ilyenek meg sem fognak kottyanni, mert nem teheted meg hogy ilyen apróságokon rágódj...vagyis totál fölösleges ilyenekkel leszívni az energiádat...

Nem kioktatni akarlak, csak egy tanács, hogy vedd kicsit lazábban a dolgot, nehogy megkattanj nekem itt a nagy boldogság kapujában :) Nehezebb lesz minden, ha mérgelődsz és elégedetlenkedsz...mert attól semmi nem változik, csak a te lelki állapotod, ami hatással van a babádra is...

2013. okt. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!